Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: Lastikten gelen "cık cık" ses  (Okunma sayısı 11700 defa)

Lastikten gelen "cık cık" ses
« : 18 Haziran 2010, 08:39:00 »
Sağ ön lastikten cık cık diye ses geliyor.işin ilginç yanı frene bastığımda ses kesiliyor.gaza dokunduğumda tekrar cık cık diye başlıyor

ne olabilir acaba..

Çevrimdışı ozmo

• 96 Polo 1.6
Ynt: Lastikten gelen "cık cık" ses
« Yanıtla #1 : 18 Haziran 2010, 09:37:55 »
muhtemelen fren balatası azalmıştır onun sesi olabilir.

« Yanıtla #2 : 18 Haziran 2010, 11:46:09 »
acaba ne kadara çıkara bana fren balatası ise işçilikle beraber...yada bu şekil kullansam araca bi zararı varmıdır?

« Yanıtla #3 : 18 Haziran 2010, 11:55:07 »
bende dandik balata almıştım , ondan dolayı yapıyor , zararı disklere var , ömrünü azaltıyor , imkanın varsa orjinali ile değiştir , yoksa kullan , bn kullanıyorum  :)

« Yanıtla #4 : 18 Haziran 2010, 12:05:12 »
ses cam açıkken geliyor, camı kapatınca gelmiyorsa lastik dişlerinin arasına taş girmiş olabilir, şahsen o ses beni deli ediyor, ülkemiz yollarında çözümü yok malesef, lifte kaldırıp tüm lastikleri iyice temizlesen bile 5-10 km sonra yine gelecektir o ses. Amma dertliymişim bu sesten ya  :bekleriz:

« Yanıtla #5 : 18 Haziran 2010, 12:31:24 »
balatalar yeniyse disk fatura yapmıs olabilir, ya da toz moz girmiştir, diskleri bi tornalatabilirsin

« Yanıtla #6 : 18 Haziran 2010, 13:25:47 »
ses cam açıkken geliyo doğru ama lastiğe girmiş taş sesi değil o  ayrı bir dert aslında..fatura yapmak ne demek açıklayabilrmisiniz?diskleri kaça tornatabilirim peki?

« Yanıtla #7 : 18 Haziran 2010, 13:37:04 »
ses cam açıkken geliyo doğru ama lastiğe girmiş taş sesi değil o  ayrı bir dert aslında..fatura yapmak ne demek açıklayabilrmisiniz?diskleri kaça tornatabilirim peki?
disklerin pürüzsüzlüğünü yitirmesidir benim tahminim, daha önce duymadığım bir tabir. Disklere balans ayarı çektirmen gerek diyim ben sana, tornacı halleder, fiyat olarak hiç bir bilgim yok malesef, ancak benim direksiyon mafsalında boşluk vardı, tornacıda hallettirdim, 60 lira vermiştim yanlış hatırlamıyorsam
« Son Düzenleme: 18 Haziran 2010, 13:38:07 Gönderen: d3n1s »

« Yanıtla #8 : 18 Haziran 2010, 13:40:18 »
bozuk yolda sanki direksiyon elimde kalacakmış gibi hissediyorum neden yapar acaba rota götürdüm rota sokmadı ama alttan bi ayar yaptı düzelmişti ama 1 ay oldu tekrar olmaya başladı,direksiyonda ne sorun olmuş olabilir acaba??

« Yanıtla #9 : 18 Haziran 2010, 13:47:39 »
direksiyonda boşluk var mı? fren yaparken mi oluyor bu dediğiniz? biraz daha spesifik açıklarsanız yardımcı olabilirim

« Yanıtla #10 : 18 Haziran 2010, 13:52:29 »
aynı ses bende vardı, frene basınca gidiyordu,ustam disk fatura yapmıştır dedi yani bir kısım yerinde pürüzsüzlüğü gitmiştir demek, önemli değil ama çok rahatsız ediyorsa tornaya gidelim dedi,20 liraya tornalattım bişey kalmadı

eğer bendeki olayın aynısıysa bende direksiyon problemi yoktu, o açıdan direksiyon ile ilgili başka bir sorun olabileceğini tahmin ediyorum eğer yüksek süratlerde veya ani frenlerde direksiyon titriyor sallıyorsa büyük ihtimal lastiklerde balans yoktur, eğer direksiyon titretme değil de sağa sola çekiyorsa o zaman rot ayarı yoktur, görmeden söyleyebileceklerim bunlar

« Yanıtla #11 : 18 Haziran 2010, 15:59:13 »
frende değil normal bozuk yola girdiğimde yapıyo diresksiyon düz olduğunda araç sağ taraf gidiyodu rotçuya götürdüm rota sokmadı lakin alttan bi ayar yaptı öle direksiyon düzeldi bozuk yola girdiğimdede direksiyon gayte iyiyidi.şimdi sanki elimde kalacak çıkacakmış gibi ama ne boşluk var diresksiyonda nede titreme anlamadım gitti...normal düz yolda gayet normal bu arada...

boralp gerçekten çok rahatsız ediyor sinri oluyorum cık cık deli ediyo insanı.istiyorumki kusursuz olsun araç ama işte bi yerden veriyo böle

« Yanıtla #12 : 18 Haziran 2010, 16:06:10 »
benim araç düz yolda yapıyodu o sesi, valla bilemedim sen öyle diyince, sitede daha tecrübeliler var onlar yardımcı olacaktır eminim, inşallah önemli bişey değildir ve çözülür, ankaradaysan usta tavsiye edebilirim ama

« Yanıtla #13 : 18 Haziran 2010, 16:12:57 »
tşk ederim ankarada değilim.neyse kışlık  bakımda söylicez inş. küçük bişeydir.