Gönderen Konu: Lastik ???  (Okunma sayısı 9702 defa)

Çevrimdışı etihus

• Profili Görüntüle
Ynt: Lastik ???
« Yanıtla #14 : 07 Haziran 2012, 23:43:39 »
michelin energy saver 185/60/14.
 çok araştırdım. lassa vardı bende 185/55/14 tü. ama çok sertti. michelin aldım kafam rahat

Çevrimdışı bir yolcu

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #15 : 08 Haziran 2012, 09:01:05 »
dostum michelin biraz tuzlu olur :))

Evet biraz tuzlu olur belki ama
Şöyle bir örnek vereyim
Aracımda nerdeyse bitik 4 michelin lastik vardı
Güven vermediğini ve miadını doldurduğunu düşünerek yeniledim
Sıfır aldığım lastik Goodyear ın yan sanayisi bir ürün
Ama bitik Michelin lerin yol tutuşu özellikle dik rampada çok daha iyiydi
Hani adamlar diyor ya son kilometreye kadar diye
Aynen öyle bir lastik Michelin

Benim maddi durum kısıtlı olduğundan Goodyear ın yan sanayisi olan Debica aldım
Kötü lastik mi asla değil, Yumuşak lastik sessiz
Fren mesafesi normal sürüşte iyi ama yüksek hızlarada kadar çıkıp denemedim
Tabi bunlar benim tecrübelerim
Herkese göre farklı olabilir, herkesi memnun etmek zor bir iştir  :tamamdir
Herkese hayırlı günler  ;)
Sen YOLCU Bu Yalan Dünya Hancıdır...

Çevrimdışı hustun

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #16 : 21 Eylül 2012, 13:51:14 »
185 55 14 orjinali  ama 185 60 14  yani 55 yanak bulunmadığından ve pahalı olduğundan dolayı 60 yanak alın dahada uygun hemde aracınızı biraz yükseltiyo yol şartlarımız göre de uygun oluyor ancak aracın biraz tipni bozuyor ben de michelin 60 yanak takılı 2 sene daha binersem 55 yanak almak istiyorum aracın fiziki estetiği bakımından çok fark ediyor.michelin çok yumusak çok güzel lastik bence yanakları yumusak olduğundan esneklik katıyor.

Çevrimdışı heyhat

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #17 : 22 Eylül 2012, 14:38:09 »
ben çıkma mıchelın aldım 60 yanak önlerde vuruyo onun yerine saılun diye bi lastik aldım önlere çin malı ama güzel 50 yanak ve 55 yanak idael 60 65 ideal değil sürtüyo  davlumbaza 

Çevrimdışı west_55

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: Ford Focus C-Max TDCİ
« Yanıtla #18 : 22 Eylül 2012, 21:34:50 »
Aynen katılıyorum, ancak pirelli biraz gürültülü.

Pırellı kullanıyorum, özelikle asfaltın çatlak olan kısımlarından giderken çok değişik ses yapıyor. Pırellı son tercih olsun derim. Şahsi görüşüm.

Çevrimdışı kreator

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #19 : 23 Eylül 2012, 22:13:40 »
yazlık olarak lassa atracta 175 65 14 aldım, daha öncesinde good year varmış. lassa gerçekten güzel bir marka, biraz araştırdım almadan bu lastiği tavsiye etti bir çok tanıdığım, tavsiye ederim.

Çevrimdışı etihus

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #20 : 01 Ekim 2012, 16:38:55 »
michelinden vazgeçme
« Son Düzenleme: 01 Ekim 2012, 16:41:12 Gönderen: etihus »

Çevrimdışı skrc

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #21 : 05 Ekim 2012, 10:42:58 »
Çok fazla toprak yol görmem diyorsanız, genelde asfaltta kullanırım diyorsanız Michelinden vazgeçmeyin.
Aracım tüm gidişatı değişiyor. Eski lastiklerim adi bir markaydı arabayı ilk aldığımda şimdi michelin ile değiştirdim.
Ses azaldı. yol tutuş neredeyse mükemmel.
Biraz fark ödüyorsunuz toplamda ama ben yumuşak hamurlu, yakın üretim tarihli bir michelin tavsiye ederim.
Bu arada belirtmeden geçemiyeceğim.
Orijinal  ölçülerinin dışına çıkılmaması nacizane tavsiyemdir.
Adamlar o kadar paralar harcayıp Ar-Ge yapıp bu ölçü bu arabaya uygundur demişlerse vardır bir bildikleri :)
"Adım, Şükrü..."

Çevrimdışı heyhat

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #22 : 06 Ekim 2012, 09:45:25 »
185 55 R14 TOYO PROXSES toyonun yeni çıkardığı bir ürün geçen gün bir mersedesde gördüm takılı çok hoş duruyor.dizaynı çok hoşuma gitti açıkcası poloyoda yakışır diye düşünüyorum mıchelin avrupa yollarının lastiği bizim burda öyle kaymak gibi asfaltlar nerede otobanda bile berbat yollar zaten çoğu yolumuz asfalt mıcır karışımı bişey

Çevrimdışı skrc

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #23 : 06 Ekim 2012, 10:51:01 »
185 55 R14 TOYO PROXSES toyonun yeni çıkardığı bir ürün geçen gün bir mersedesde gördüm takılı çok hoş duruyor.dizaynı çok hoşuma gitti açıkcası poloyoda yakışır diye düşünüyorum mıchelin avrupa yollarının lastiği bizim burda öyle kaymak gibi asfaltlar nerede otobanda bile berbat yollar zaten çoğu yolumuz asfalt mıcır karışımı bişey

Katılmamak el de değil maalesef :-[
"Adım, Şükrü..."

Çevrimdışı zetec_zetec

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #24 : 09 Ekim 2012, 22:49:34 »
michelin energy saver 10 numara 5 yıldız yumuşak lastık vırajlarda sağlam basıyor ve vıyaklama sesı gelmıyor.kısaca soyle bırsey anlatıyım bır arkadaşta on lastıklerın bırısı bridgestone bırı ıse mıchelın energy saverdı yarım debrıyajla kaltıgında bridgestone patınajda kalırken mıchelın patınaja dusmuyor bunu nerden bılıyorsun dersenız asfaltta bıraktıgı ızden anlayabılıyorsunuz.Yumusak lastık yol tutus yol gurultusu fren mesafesı harıka mıchleın energy saver der ve tek geçerim.

Çevrimdışı 06onur

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: golf tsi 122ps +LPG
« Yanıtla #25 : 13 Ekim 2012, 23:58:56 »
Falken
vallahi benim araçta falken var üstünde o da sert epey
Falken hatasına bende düştüm betbat lastik kandırıp sattılar. Sonra Energy saver aldım kulaklarım bayram etti. 185-55-14 michelleni 3sene önce tanesi 170tlye alman üretimi  almıştım.  Polomda yol tutuş arttı, aracın süspansiyonu yumaşadı, sessizleşti çok memnundum. Biristone turanza da çok iyi energyden sesli ama falken gibi asla değil.

Michellen kesinlikle pahalı değil. Lastiğin kaç km gideceği çok önemli. Goodyear efiientgrip in 2katı ömrü var. Testlerde Fiyat/Ömür kıyaslamasında en ucuz prelli p6, arkasından michellen energy
« Son Düzenleme: 14 Ekim 2012, 00:03:24 Gönderen: 06onur »
YAKIT YİNE ARTTI!!!! BENZİN 5.09TL LPG 2,71
2010DA BENZİN:3,30 LPG:1.80 di