Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: İç Dikiz Aynası  (Okunma sayısı 4017 defa)

İç Dikiz Aynası
« : 27 Nisan 2012, 13:05:40 »

Merhaba arkadaşlar. Bu sabah aracıma bindiğimde bir de ne göreyim! Karartmalı iç dikiz aynamın ortasında bir boşluk. Hava kabarcığı gibi. Biliyosunuz içinde bir sıvı var. Sanki o akmış da boşluk oluşmuş. Etrafında akma falan da görmedim.

Bu aynanın orijinalini nereden bulabilirim? Eve gelirken parçacıya uğramıştım, şimdi telefon etti, 375 tl dedi. Daha uygun fiyata bulunabilir mi?

Bir de yağmur sensörü bu aynaya mı bağlı? Aynada biri önde biri arkada 2 göz var, yağmur sensörüyle alakası var mı o gözlerin? Ve herhangi bir oto elektrikçisi takabilir mi bu aynayı alsam? Parçacımın söylediği fiyat büyük ihtimalle yetkili servisten alınmış fiyat, işçilik dahil çok yüksek bir fiyat çıkıyor.

Hiç olmadı camcıdan orası için normal bir ayna kestirip takılabilir mi oraya?

Biraz uzattım ama çok moralim bozuldu sabah sabah.

Çevrimdışı SPoRTeXHauST

Otomobil
    Golf IV
  • Kuzen
Ynt: İç Dikiz Aynası
« Yanıtla #1 : 27 Nisan 2012, 13:13:36 »
http://www.vwtr.net/forum/golf-iv/ic-dikiz-aynasinda-akma-t23093.0.html

Kararma özelliği olmayan, normal ayna takabilirsiniz. Veya çıkma olarak bulabilirsiniz. Daha ucuza gelir.

Geçmiş olsun.
Vermek istemeseydi, istemeyi de vermezdi.

« Yanıtla #2 : 27 Nisan 2012, 14:51:31 »
orjinali çok pahalıdır :( nedense benimkide hep kararmış bişekilde duruyo :)

« Yanıtla #3 : 27 Nisan 2012, 18:20:39 »
Fazla bekleyemedim, gittim hemen sanayiye. Parçacıda fiyatlara baktık, çıkması 400 lira civarı. Yetkili servis fiyatına baktık 608 tk + kdv yaklaşık 720 lira!! (işçilik hariç) Ben de içindeki ayna ve elektrik devresini söktürüp iki kat normal ayna kestirdim. Maalesef renkli, hafif kahverengi ayna bulamadım, normal ayna oldu artık.