Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: lastık ebatları  (Okunma sayısı 25562 defa)

lastık ebatları
« : 14 Mart 2012, 14:10:42 »
herkese mrb benm aracın on lastıklerı 185 60 14 arkalar ıse 185 55 14  aslında tum lastıklerım 55 dı ama onler cok eskı oldugu ıcın aldıgımda yenı lastık almak zorundaydım ve 55 serı lastıgı bulamadım burası kucuk bıryer oldugu ıcın sımdı onlere 185 60 14 aldım gayet guzel konfor olarak da ıyı oldu ancak bazen aracı park ederken davlumbaza surtme oluyor bunun nedenını anlamıs degılım neyse onu gectım sımdı ınt den baktım arkadalara cıkma 185 60 14 lastık alcam sızce sıkıntı yasarmıyım bırde konuyu okuyan arkdaslar kendı lastık ebatlarını da yazarsa sevnırım

Ynt: lastık ebatları
« Yanıtla #1 : 14 Mart 2012, 16:37:25 »
Orijinali 185/55/14. Ama dediğiniz gibi hem bulmak zor hem de pahalı. Çoğu  kişi 60 yanak kullanıyor zaten (benim de 4 lastik 185/60/14). Ama arkalarla önlerin farklı olması biraz sorun olabilir belki, çünkü arkalar daha fazla tur atacak küçük olduğu için. ABS beyninde sorun yaratabilir belki (tamamen tahmin).

Sürtme olayına gelince. Geri manevrada tam sağ veya tam sol yapınca hafif sürtüyor. Sonuna kadar dayamazsanız sürtmüyor. Zaten sona dayamak direksiyon pompasına zararlı, kayış kaydırdığı söyleniyor. Ben dayandıktan sonra hafif salıyorum, bayadır sürtme yaşamadım.

Çevrimdışı KAAN60

• Otomobil
    2000 polo 1.6 a.c
« Yanıtla #2 : 14 Mart 2012, 17:29:14 »
herkese mrb benm aracın on lastıklerı 185 60 14 arkalar ıse 185 55 14  aslında tum lastıklerım 55 dı ama onler cok eskı oldugu ıcın aldıgımda yenı lastık almak zorundaydım ve 55 serı lastıgı bulamadım burası kucuk bıryer oldugu ıcın sımdı onlere 185 60 14 aldım gayet guzel konfor olarak da ıyı oldu ancak bazen aracı park ederken davlumbaza surtme oluyor bunun nedenını anlamıs degılım neyse onu gectım sımdı ınt den baktım arkadalara cıkma 185 60 14 lastık alcam sızce sıkıntı yasarmıyım bırde konuyu okuyan arkdaslar kendı lastık ebatlarını da yazarsa sevnırım
benimkide 185*55*14 dü aldığımda ama lastikler eski olduğu için değiştirmem gerekiyordu aynısını istedim ankarada kayınderimden orada onun galeri ve lastik işinde arkadaşı vardı aynı ölçüde bulmak zor olduğu için 185*60*14 gönderdi lastikler 5000km yapmış sadece hiçbir kusuru yok çokda memnunum ayrıca kesinlikle sürtme falan yapmadı yapmazda zaten başkaları 15-16" lastik takıyo. eğer tanıdığın varsa çıkma al yoksa alırken dikkat et.
_-OĞLUM ve POLOM-_

« Yanıtla #3 : 14 Mart 2012, 20:27:15 »
saolun 185 60 14 2 adet satan varsa talıbımmm:)

Çevrimdışı degauss

• Otomobil
    2012 Polo 6R
  • 2012 Polo 6R
« Yanıtla #4 : 14 Mart 2012, 21:16:01 »
bende de 185/55/14 vardı her yıl jant düzelttirmekten bıkmıştım.  Sonra lastikleri yenilerken tavsiyelere uyarak 4 adet 185/60/14 taktırdım. bayağı farketti. en azından çukurlara girince direk jant vurmuyor :) seninde yaşadığın yer benimki gibi yolları çukurlarla dolu bir yerse kesinlikle 185/60/14 lastik tavsiye ederim.
2000 Polo 6N2 --> 2012 Polo 6R

« Yanıtla #5 : 15 Mart 2012, 13:55:05 »
bende de 185/55/14 vardı her yıl jant düzelttirmekten bıkmıştım.  Sonra lastikleri yenilerken tavsiyelere uyarak 4 adet 185/60/14 taktırdım. bayağı farketti. en azından çukurlara girince direk jant vurmuyor :) seninde yaşadığın yer benimki gibi yolları çukurlarla dolu bir yerse kesinlikle 185/60/14 lastik tavsiye ederim.

:) çukursuz yer yokki canına yandımın memleketinde anca sağa sola tabela dikiyolar "Büyükşehir Çalışıyor" paso yama üstünden bi kış geçer karı buzu tuzlamayı, küreyiciyi gören yama salar kendini hoop her yerde slalom :)
Sev seni seveni hâk ile yeksan ise, sevme seni sevmeyeni Mısır'a sultan ise.

Ehli irfan arasında aradım kıldım talep, Her hüner makbul imiş, İlla Edeb illa edeb

« Yanıtla #6 : 21 Mart 2012, 22:51:35 »
güncel arkadaşlar... satan yok mu lastık:)

« Yanıtla #7 : 22 Mart 2012, 22:37:32 »
ben arabamı ilk aldığımda altındaki lastikleri çıkarıp attım ve orjinal ebatlardaki lastiklerini aldım taktım zaten lastikler spor lastik performasn lastiği hani dehşet verici bi performans kimse beklemiyo ama şöyle bi durum var ben çok memnunuım neden dersen çukura girmediğim sürece yol tutuşu olsun lastik sesinin olmayışı falan harika özellikle ben motorcu olğudum için viraj gördümmü dayanamıyorum herkez frene basar ben gaza  >:D aracım asla yoldan atmadı beni (viraj giriş ve çıkışlarını bilmek çok önemli) ama 60 olsaydı neolur belki yüksek hızlardan fedakarlık ederdim kii ben hız tutkunu biriyim bana gelmezdi  ::)

« Yanıtla #8 : 22 Mart 2012, 22:51:06 »
ben arabamı ilk aldığımda altındaki lastikleri çıkarıp attım ve orjinal ebatlardaki lastiklerini aldım taktım zaten lastikler spor lastik performasn lastiği hani dehşet verici bi performans kimse beklemiyo ama şöyle bi durum var ben çok memnunuım neden dersen çukura girmediğim sürece yol tutuşu olsun lastik sesinin olmayışı falan harika özellikle ben motorcu olğudum için viraj gördümmü dayanamıyorum herkez frene basar ben gaza  >:D aracım asla yoldan atmadı beni (viraj giriş ve çıkışlarını bilmek çok önemli) ama 60 olsaydı neolur belki yüksek hızlardan fedakarlık ederdim kii ben hız tutkunu biriyim bana gelmezdi  ::)
şumayer edasıyla içten dönmeler felan diyosun yani emrah?  :) aman kardeş araba motora benzemez, hatta tam tersidir motoru yatırmassan arabayı yatırırsan dönmez :D bildiğin üzere  ;)

Ehli irfan arasında aradım kıldım talep, Her hüner makbul imiş, İlla Edeb illa edeb

« Yanıtla #9 : 22 Mart 2012, 22:55:18 »
yanı salıh bey haklı bu durumda motor la 75bg lık aracı kıyaslamayın:) kı 75 bg polo  ne kadar hızlı gıdebılır kı :-\

« Yanıtla #10 : 22 Mart 2012, 22:57:50 »
yanı salıh bey haklı bu durumda motor la 75bg lık aracı kıyaslamayın:) kı 75 bg polo  ne kadar hızlı gıdebılır kı :-\
benim motordan hızlı gidiyor  :D bkz : kanuni seyhan 125cc yinede viraja arabayla yavaş girerim motora nazaran, her türlü sakat abi birinde mal riskte birinde can.. gerek yok, şıvay şıvay  :)

« Yanıtla #11 : 23 Mart 2012, 00:07:14 »
şumayer edasıyla içten dönmeler felan diyosun yani emrah?  :) aman kardeş araba motora benzemez, hatta tam tersidir motoru yatırmassan arabayı yatırırsan dönmez :D bildiğin üzere  ;)

nedesemkii  :-\ arabada yine uysalım ama motora bindim mi arkadaş içimden başka bi kişilik çıkıyo anlatılmaz yaşanır  :sevgi: riski seviyorum sanırım risk almadan öğrenmeyi pek anlamıyorum :) ama şu bi gerçek ben motoru arabadan daha iyi kullanıyorum özellikle kuçuk araba aldım yavaş gitsin diye ondada 75 bg diye aldık 101 çıktı  :D arkadaş buluyo napayım  >:D

« Yanıtla #12 : 23 Mart 2012, 00:08:27 »

şukadar hızlı gidebilir.bolu dağını 10 dakkada inmek kadar :)en keskin virajlarda bile 70km/hz altına düşmeden falan utanıyorum kendimden  :-[

« Yanıtla #13 : 23 Mart 2012, 00:13:41 »
muhabbet guzel de arkadaslar bana bı 60 yanak lastık bulamadık:) bgn aracla bı basıyım dedım 195 de kaldı arkalara 60 yanak buluyum tam sonuc degısır sanırım bır de 55 yanak varken araba daha serıydı sankı 210 yapıyordu o zamanlar