Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: Kol Dayama Kolçağı  (Okunma sayısı 15822 defa)

Kol Dayama Kolçağı
« : 19 Ekim 2008, 15:37:04 »
selam arkadaşlar benim araca kol dayama kolçağı taktırmak istiyorum. acaba nerde yaptırıbilirim. veya şu piyasada hazır satılanlar nasıl oluyor. kullanan veya fikri olan aradaşlardan bilgi istiyorum.

Ynt: Kol Dayama Kolçağı
« Yanıtla #1 : 19 Ekim 2008, 19:57:19 »
hazırlardan ben randıman alamamıştım, sanayide koltuğu deldiler, oraya argon kaynağı ile kaynattılar, sonra orjinal gibi döşediler, işçilik süper olmuştu, 80 ytl almışlardı ama öyle içine birşeyler koyma gözü yok
sadece kol dayıyorsun ayarsız olarak

« Yanıtla #2 : 19 Ekim 2008, 19:59:52 »
6N lere hazır kolçaklardan takılmıyor :(
takabilmek için ne yaptırmak gerekiyor bilen varmı?
kaynakla veya tabanı delerek yaptırılırmı?

« Yanıtla #3 : 20 Ekim 2008, 16:59:05 »
arkadaşlar ben de çok aradım kolçak. çok değişik kolçaklar da denedim. takıyorlar fakat döşemeye monteli olanlar koltuk ayarlarını biraz kısıtlıyor. el frenini de.. ama polo34 arkadaşımızın bahsettiği gibi bir sistem yaptırırsan olabilir. sadece kol dayamak için. bu arada onun ayarlanabilirini de yapıorlar. cırt-cırt mantığı ile çalışıyor.

« Yanıtla #4 : 20 Ekim 2008, 18:23:48 »
hmm doğru söylüyorsun. koltuk ayarında ve el freninde ciddi sorunlar yaşatır.
ama buyuk bi ihtiyaç be kardeşim uzun yolda giderken...şunu neden baştan yapmazsınki...

« Yanıtla #5 : 20 Ekim 2008, 19:46:25 »
hmm doğru söylüyorsun. koltuk ayarında ve el freninde ciddi sorunlar yaşatır.
ama buyuk bi ihtiyaç be kardeşim uzun yolda giderken...şunu neden baştan yapmazsınki...

bencede büyük ihtiyaç ama yakın zamanda yaptırmak istiyorum bi tane. hele bi sanayiye gideyim..

« Yanıtla #6 : 21 Nisan 2012, 13:37:43 »
konuyu hortlatıcam fakat yeni konu açıp kirlilik yapmak istemedim :D 6n2 lerde kolçak yapan yada yaptıran varmı yapılıyosa kullanıslımı arkadaslar ben çok uzun yola gidiyorum ve kollar gerçekten agrıyo (uzunda boyluyum) kullanıslımı nedersınız sanayıde 70tl ye koltuga montajlı yaparız dedıler.

« Yanıtla #7 : 22 Nisan 2012, 12:48:00 »
kesinlikle çok iyi oluyo emrah, ben aldığımda yaptırılmıştı önceki sahipleri sağolsun hatta epeyce bi süre orjinalden sanıyordum ben :) yaptır derim ben
Sev seni seveni hâk ile yeksan ise, sevme seni sevmeyeni Mısır'a sultan ise.

Ehli irfan arasında aradım kıldım talep, Her hüner makbul imiş, İlla Edeb illa edeb

« Yanıtla #8 : 22 Nisan 2012, 23:13:12 »
kesinlikle çok iyi oluyo emrah, ben aldığımda yaptırılmıştı önceki sahipleri sağolsun hatta epeyce bi süre orjinalden sanıyordum ben :) yaptır derim ben

saliihhh bu konud abana yardımcı ol vallahi dua ederım :D kardeşim düzce izmit arası 120 km re vallahi kollarım kopuyo yaa :( bunları nasıl montaj yapıyolar koltugu sokup ıcıne saplama demır kaynatarakmı yoksa...? ben birde plastik istemiyorum heryeri.. orjnal bişey olsun istediğimde havaya kaldırıyım uzun yolda kullanıyım falan senin nasıl resim ekleye bilirmisin ?

« Yanıtla #9 : 23 Nisan 2012, 01:11:18 »
kardeş bendeki şoför koltuğuna sabitlenmiş, sanırım dediğin gibi koltuğa kaynatmışlar ama hakkaten temiz işcilik olmuş dediğim gibi epey bi süre aracın orjinalinde var sanıyordum ben, fotoğraf yarın çekerim inş. ama normalde bile belli olmuyor fotoda pek bişey anlaşılmaz. söylediğin gibi bendeki aynen; kumaş kaplamalı, aşağı yukarı oynatabiliyosun.

Ehli irfan arasında aradım kıldım talep, Her hüner makbul imiş, İlla Edeb illa edeb

« Yanıtla #10 : 23 Nisan 2012, 18:16:17 »
kardeş bendeki şoför koltuğuna sabitlenmiş, sanırım dediğin gibi koltuğa kaynatmışlar ama hakkaten temiz işcilik olmuş dediğim gibi epey bi süre aracın orjinalinde var sanıyordum ben, fotoğraf yarın çekerim inş. ama normalde bile belli olmuyor fotoda pek bişey anlaşılmaz. söylediğin gibi bendeki aynen; kumaş kaplamalı, aşağı yukarı oynatabiliyosun.

resimi bekliyorum :) bide markası falan varmı sadece kol dayama mı yoksa kutu şeklinde içine bişeyler koya biliyomusun ?

« Yanıtla #11 : 24 Nisan 2012, 00:29:14 »
resimi bekliyorum :) bide markası falan varmı sadece kol dayama mı yoksa kutu şeklinde içine bişeyler koya biliyomusun ?

emrah bugün çekemedim kusuruma bakma, en yakın zamanda eklerim. bendeki sadece kol dayama,kutu vs yok  ;)

« Yanıtla #12 : 24 Nisan 2012, 16:27:19 »
emrah bugün çekemedim kusuruma bakma, en yakın zamanda eklerim. bendeki sadece kol dayama,kutu vs yok  ;)

tamam salih ama bekliyorum resimi,ya kutusu olmasın cebime koyacam yeterki rahat kullanıyım araba :D

« Yanıtla #13 : 29 Nisan 2012, 19:11:56 »

emrah kusura bakma kardeşim ancak fırsat bulabildim, bazen unuttuk bazen çekemedik kısmet bugüne imiş  ;)