Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: Kararan Dikiz aynası problemi  (Okunma sayısı 12806 defa)

Kararan Dikiz aynası problemi
« : 09 Eylül 2009, 12:17:21 »
Arkadaşlar selam,

2000 model comfortline 1.4 polo aracım var.

Dikiz aynası kararan cinsten. Bu aynaların içinde gaz olduğunu duymuştum. Bu ara kendi kendine, içinde, yarım parmak büyüklüğünde su kabarcığı şeklinde birşey oluştu. Bunun düzelme şansı var mıdır?

Düzelmiyorsa çıkmasını nereden bulabilirim ? Bostancı sanayii de varmıdır?
Camcıdan ayna kestirtip yerine taktırabilirmiyim?
« Son Düzenleme: 09 Eylül 2009, 12:52:40 Gönderen: tanra »

Çevrimdışı 06onur

• Otomobil
    golf tsi 122ps +LPG
Ynt: Kararan Dikiz aynası problemi
« Yanıtla #1 : 09 Eylül 2009, 22:01:16 »
bildiğim o bozulunca 25e normal kararmayan yan sanayi ayna alıp takıyorlar. Akşam olunca far gözünü alıyorsa ufak bir parmak hareketiyle altındaki mandalı çekiyorsun "al sana gece kararan ayna"
YAKIT YİNE ARTTI!!!! BENZİN 5.09TL LPG 2,71
2010DA BENZİN:3,30 LPG:1.80 di

« Yanıtla #2 : 12 Eylül 2009, 13:44:55 »
Kardeş çok teşekkür ederim değerli bilgin için..

Çevrimdışı TheSaint

• Polo yordun beni...
« Yanıtla #3 : 14 Eylül 2009, 11:23:07 »
Merhaba tanra,

Aynı sorun yazın benim de başıma geldi. Pololarımız aynı bu arada. Servise götürdüm. İç dikiz aynası yağmur sensörlü olduğu (yağmur sensörlü olduğunu o zaman öğrendim :) için yenisine 280 tl fiyat verdiler. Yan sanayi falan uğraşma derim. Ben nasıl çözdüm ? 15 tl ye oto aksesuarcıdan universal ayna denilen her aynaya takılabilen aynadan aldım. Çok memnunum.
Selamlar

« Yanıtla #4 : 16 Aralık 2010, 03:19:28 »
Selamlar;

Bende 2001 1.4 Comfortline var. Ayna tamamen kararmış durumda neredeyse, gece güneş gözlüğü takmış gibi görüyorum aynadan görüntüyü. Servisten alırsam 600 TL'ye mal olacağını söylediler. Bir camcıya sordum, yarım günde hallederiz, içindeki sıvıyı değiştiririz, 40 TL tutar dedi.

Yazılanlardan okudum, universal ayna da fena fikir değil gibi.

Sizler de görüşlerinizi, önerilerinizi paylaşırsanız çok sevinirim.

Mutlu günler...

« Yanıtla #5 : 12 Şubat 2011, 14:03:11 »
Antalya'da Yıldız Cam diye bir yer var sanayide, gittim 25 TL'ye aynayı çıkarttırıp yeni ayna taktırdım. Şimdi hiç kararmıyor, sensörü devre dışı bıraktı adam. Varsın kararmasın, en azından arkayı doğru dürüst görüyorum. Tavsiye ederim... O kadar parayı bi aynaya verene kadar bir ton şey sıfırlarım motordan mekanik aksandan...

« Yanıtla #6 : 27 Şubat 2011, 17:25:37 »
Arkadaşlar 2000 polo comfortline aracımı yeni aldım dikiz aynası sorunu bendede var. Ayna komple karamış ve öylece kalmış  :D Bu üniversal ayna konusunu biraz açarmısınız nedir ? 600 tl. çok para  :-[

« Yanıtla #7 : 22 Aralık 2011, 01:57:06 »
Merhaba arkadaşlar aynı problem benimde polomda vardı aynanın dış çerçevesini sökerek dışarı aldım .Aynanın önünde koruyucu bir cam daha var ve bu sıvı ikisinin arasında bende söküp sıvıyı bir güzel temizledim ve yenine taktım canavar gibi oldu hemde orjinal aynam bana kaldı cebimdende bir kuruş çıkmadı . ;D

« Yanıtla #8 : 22 Aralık 2011, 17:19:02 »
Bu arada karartmalı aynaların altında mandal yok, çünkü gerek yok  ;)