Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: Kapılar dondu  (Okunma sayısı 7007 defa)

Kapılar dondu
« : 20 Ocak 2012, 09:40:43 »
Soğuklardan kapılar dondu ve açılmadı. Biraz uğraşınca sol ön kapıdan bindim, araba ısınınca diğerleri de açıldı.
Sağ ön kapı ise hala açılmıyor. İçerden ve dışardan açma kolları boşta gibi.Sebebi ne olabilir?
Merkezi kilit ise, açma kapama yapıyor ancak, merkezi kilit motoru zorlanıyor, bir sıkıntı yaratır mı?
Herkese kazasız sürüşler..

Ynt: Kapılar dondu
« Yanıtla #1 : 20 Ocak 2012, 11:37:12 »
şimdilik zorlama, kilit donmuştur. öğleyin güneşin altında ya da bir alışveriş merkezinin sıcak garajında beklet biraz, açılınca da içine wd-40 sık
Araba binmek içindir..

« Yanıtla #2 : 20 Ocak 2012, 11:40:05 »
Bende 2003 seat inca vardı kısın sogukta kilitler donuyordu. Arac ısınmadan kesinlikle acilmiyordu. Is geregi mecburen aracın arka kapı camını cıkartıp araca binip kapıları acıyordum. Tabi bu sizin arac icin gecerli deil.
Biraz isinsin acilir. Mrk edicek bisi yok.
1.Arac VW 1302S           1972-----3.Arac VW Golf Cl  Mk2  1984
2.Arac VW Golf Gti Mk1  1981-----4.Arac VW Jetta C Mk1  1982

Çevrimdışı 06onur

• Otomobil
    golf tsi 122ps +LPG
« Yanıtla #3 : 21 Ocak 2012, 19:29:26 »
Mustafanın dediği doğru, bide kapının arasına su filmi doluyor donunca kapıyı bırakmıyor. Isınınca açılır yada kaynar suyu hafif hafi kapı arlarına dökerek açabilirsin.
« Son Düzenleme: 21 Ocak 2012, 19:29:41 Gönderen: 06onur »
YAKIT YİNE ARTTI!!!! BENZİN 5.09TL LPG 2,71
2010DA BENZİN:3,30 LPG:1.80 di

« Yanıtla #4 : 22 Ocak 2012, 02:27:36 »
imkan varsa benim gibi bi ketıl suyu kapının üstten fitillere doğru ver gitsin şıp die açılıyo, tabi abartmamak lazım çatlatıp patlatmamalı...
Sev seni seveni hâk ile yeksan ise, sevme seni sevmeyeni Mısır'a sultan ise.

Ehli irfan arasında aradım kıldım talep, Her hüner makbul imiş, İlla Edeb illa edeb

« Yanıtla #5 : 22 Ocak 2012, 02:37:00 »
arkadaşlar silikon sprey 15-20 lira gibi bir rakam. her zaman söylüyorum senede iki defa havalar ısınırken ve soğurken fitillere sıkın hem fitilleri besler dolgunluk verir rüzgar sesini varsa keser,çatlamasını engeller hem de kışın fitillerin donup birbirine yapışmasını engeller

« Yanıtla #6 : 22 Ocak 2012, 14:23:35 »
arkadaşlar silikon sprey 15-20 lira gibi bir rakam. her zaman söylüyorum senede iki defa havalar ısınırken ve soğurken fitillere sıkın hem fitilleri besler dolgunluk verir rüzgar sesini varsa keser,çatlamasını engeller hem de kışın fitillerin donup birbirine yapışmasını engeller

silikon spreyin hangisini tavsiye edersiniz? marka veya link varmı hocam?
Sev seni seveni hâk ile yeksan ise, sevme seni sevmeyeni Mısır'a sultan ise.

Ehli irfan arasında aradım kıldım talep, Her hüner makbul imiş, İlla Edeb illa edeb

« Yanıtla #7 : 22 Ocak 2012, 19:17:13 »
silikon spreyin hangisini tavsiye edersiniz? marka veya link varmı hocam?

wurth veya berner kullanın. ikiside Alman malı. Oto hırdavatçıların da bulabilirsiniz

Çevrimdışı suskun

• Hamit GÜLSOY
« Yanıtla #8 : 22 Ocak 2012, 20:00:05 »
wurth veya berner kullanın. ikiside Alman malı. Oto hırdavatçıların da bulabilirsiniz
berner gani sayesinde 3 4 sefer kullandım mükemmel sonuç veriyo tavsiye ederim  :tamamdir
H.G WORKS

« Yanıtla #9 : 12 Şubat 2012, 19:14:41 »
bu silikonu direkt fitilin üzerine mi sıkacaz hocam

« Yanıtla #10 : 21 Şubat 2012, 10:30:01 »
bnmde kapılar donuyor fakat fitillerden vs değil,kapı içerisindeki mekanizma donuyor sanırsam,arabaya arka kapıdan biniyorum,bazen ısınınca açılıyo ön kapı bazen açılmıyo tekrar arka kapıda çıkııyorum.tek çaresi bence garaj :)
NiÇin mi fikir deĞiŞtiriyOrum . . ? çÜnkü FikirLerimiN SahiBiYim . kÖLeSi deĞiL . . .