Gönderen Konu: kapılar açılmıyor  (Okunma sayısı 17521 defa)

Çevrimdışı mertyigit64

• Profili Görüntüle
kapılar açılmıyor
« : 24 Mart 2010, 11:43:08 »
Arkadaşlar bu kapılardan bıktım usandım. Kontağı kapatıyorum arabadan çıkıyım diyorum kapılar açılmıyo içerde kalıyorum. Ancak dışarıdan kapılar açılabiliyor ama ön sağ kapı bazen dışardan da açılmıyor. Bi ara onur arkadaşın sitede dediklerini uyguladım spreyle temizledim yağladım biraz düzelir gibi oldu sonra yine tekrarladı. Arabada çocuk kilidi var acaba bundan mı kaynaklanıyor yoksa kilit mekanizması mı sorunlu anlamadım. Birde bu çocuk kilidini nasıl iptal edebiliriz acaba şimdiden teşekkürler.

Çevrimdışı dgn

•  
    • Profili Görüntüle
Ynt: kapılar açılmıyor
« Yanıtla #1 : 24 Mart 2010, 11:51:12 »
Öcelikle eğer kapı kilidinin mandalı açık görünüyo ve açılmıyosa çocuk kilidiyle alakalı değil. merkezi kilitte bi problem vardır. Çocuk kilidinide bi oto aksesuarcıya yada oto elektrikçiye götür 5 dakikada hallederler. bendede çocuk kilidi vardı iptal ettirdim.

Çevrimdışı sankov

•  
  • şükürler olsun...
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 24 Mart 2010, 12:08:01 »
slm bende sağ kapı için aynı derdimi yazmıstım..
önce içerden açılmadı sonra ne içerden nede dısardan açılmadı..
ama şunu fark ettim sabah erken yada aksam oluyo genelde yani hava sıcaksa rahatça acılıyo simdi?

Çevrimdışı TheSaint

• Polo yordun beni...
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 24 Mart 2010, 23:34:43 »
Ön kapılarda çocuk kilidi yok diye biliyorum.

Çevrimdışı 06onur

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: golf tsi 122ps +LPG
« Yanıtla #4 : 25 Mart 2010, 17:11:11 »
Arkadaşlar bu kapılardan bıktım usandım. Kontağı kapatıyorum arabadan çıkıyım diyorum kapılar açılmıyo içerde kalıyorum. Ancak dışarıdan kapılar açılabiliyor ama ön sağ kapı bazen dışardan da açılmıyor. Bi ara onur arkadaşın sitede dediklerini uyguladım spreyle temizledim yağladım biraz düzelir gibi oldu sonra yine tekrarladı. Arabada çocuk kilidi var acaba bundan mı kaynaklanıyor yoksa kilit mekanizması mı sorunlu anlamadım. Birde bu çocuk kilidini nasıl iptal edebiliriz acaba şimdiden teşekkürler.

İçeriden dışarıdan ikisindende açılmasa benim dediğim olur ve yağ normal yağ olmaz. Sıvı gres demiştim. İçeriden açılmama arıza göstergesi kilitçiye git rahatla uğraşma kafanı yorma bence.
YAKIT YİNE ARTTI!!!! BENZİN 5.09TL LPG 2,71
2010DA BENZİN:3,30 LPG:1.80 di

Çevrimdışı berkmert737

•  
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 28 Mart 2010, 17:26:59 »
arkadaşlar benim arbadada bu problem oldu.. benimde sadece sürücü tarafı açılmıyordu,,ancak son 2 gündür açılıyor.. tuhaftı içeriden açılmıyor dışarıdan açılıyordu sonradan dışarıdanda açılmadı...şimdi iyi maşaallah...

Çevrimdışı berkmert737

•  
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 28 Mart 2010, 17:28:49 »
arkadaşlar bendede bu problem vardı benim sürücü kapısı açılmıyordu,sonradan içeridende dışarıdanda açılmz oldu,şimdi ise 2 gündü maşaaallah açılıyor anlamadım kendiliğinden düzeldi.

Çevrimdışı acn10

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #7 : 28 Mart 2010, 23:18:56 »
Değerli arkadaşlar bende foruma kapıların kendı kendıne seyır halındeyken kitlendiğiyle  ilgili olarak yardım istemiştim...Neticede Antalya Başaran.....servisine
müracaat ettim onlarda arıza tesbit ettiler....arıza araç sürücü ve yolcu tarafındakı kapı açma şifreleri ile ilgili çıktı onlar 120 ila 150 arasında ücret istediler ama ben sanayide özel servise sadece 10 lira gibi düşük bir ucrete tamır ettirdım dertten kurtuldum....Sizlere önerım kaportacı veya ıyı bır kılıt ustasına aracınızı kontrol ettirin bence çünkü direk Aracın beynı ıle ılgılı olay....Hpınıze kolaylıklar gelsınnnnn...
ALLAH, DİN, BAYRAK, VATAN VE ATATÜRK SEVGİSİ KALPTENDİR. BU DEĞERLER SİYASET İLE ÖLÇÜLEMEZ. SİYASET ÜSTÜDÜR.TARTIŞILAMAZ…..

Çevrimdışı ceeeeets

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #8 : 31 Mart 2010, 14:00:09 »
arkadaslar bahsettiginiz sıkıntı tamamen soguk havayla ilgili.benim de havalar ilk sogudununda içerden daha da sogudugunda dışardan da açılmamaya başlamıştı.işe giderken vardığımda arabadan çıkamadım.gittim sanayide güneşe çekip biraz bekleyince açıldı ;D ustaya sordum anlam veremedi.
sonrasında daha saglam bi ustaya gittigimde bu konuda vw lerden cok şikayet geldiğini kesin bir çözümü olmadığını arada yağlamak gerektiğini söyledi.bir de özellikle dondugunda sıcak su dökülmemesi gerektiğini söyledi.
onur arkadasımın bu konuda yazdıklarını görünce hemen sıvı gres alıp temizledim.ama tabii o tarihten sonra hiç don olmadı o nedenle işe yarayıp yaramadığını anlayamadım :D ama bu konularda onur arkadasıma güvenim sonsuz beni daha hiç yanıltmadı sagolsun :tamamdir

Çevrimdışı mertyigit64

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #9 : 31 Mart 2010, 14:14:15 »
arkadaşlar cevaplarınız için teşekkür ederim. ceeeeets arkadaşın dediği doğru sanırım size yazdıktan sonra havalar iyi gittiğinden galiba pek sorun çıkarmadı. Bu sorunu internetten biraz araştırdım pololarda çok sık karşılaşılan bi durum.şimdillik bi sorun yok bu hafta yeniden temizleyip yağlıyacam yazın bi sorun çıkarmıcak gibi duruyor ama havalar soğuyunca galiba aynı sorunu yeniden yaşayacağız gibi görünüyor.

Çevrimdışı ceeeeets

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #10 : 31 Mart 2010, 14:34:45 »
Ustanın bana tavsiyesi: "abi kışın araba için kapalı bi garaj bul" oldu :t