Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: ABS İkaz Lambası ve Birkaç Soru...  (Okunma sayısı 24435 defa)

Ynt: ABS İkaz Lambası ve Birkaç Soru...
« Yanıtla #14 : 04 Haziran 2011, 16:34:13 »
fren hidloği de değişmesi gerekebilir, pas yapıyoroda ışık yaktırıyor çok uzun süre değişmezse ozaman sisteme zarar verebiliyor
belli sürede değiştirmek gerekiyormuş
su tutup pas yapıyormuş
« Son Düzenleme: 04 Haziran 2011, 16:34:46 Gönderen: maverick »
SÜRAT FELAKETTİR

HERKESE KAZASIZ BELASIZ SÜRÜŞLER DİLERİM

« Yanıtla #15 : 29 Ekim 2011, 19:06:39 »
arka koltuğun altında abs soketleri var ordakii o soketleri iptal edip kabloyu direk bağlamayı deneyebilirsin

« Yanıtla #16 : 03 Kasım 2011, 00:52:10 »
arka koltuğun altında abs soketleri var ordakii o soketleri iptal edip kabloyu direk bağlamayı deneyebilirsin

bunu öğrendiğim çok iyi oldu aslında, arka koltuğa biri oturduğunda yapıyor genelde hep. hatta artık öylesine alışmış hale geldim ki "Arkaya Bindiler Sensörü" diyorum "o neden yanıyor?" diye sorana.. bu haftasonu deneyeyim bakalım, sonuçları yazarım tekrar.. :)

« Yanıtla #17 : 14 Kasım 2011, 17:11:01 »
arka koltuk abs sensörlerinin soketnin üzerine denk gelirse veya o soketler temassızlık yaparsa ondan dolayı  yanar.soketleri temizleyip tekrar takın

« Yanıtla #18 : 14 Kasım 2011, 17:32:16 »
Ben daha önce yapacaktım bunu ama cesaret edemedim açıkçası tam olarak koltuğu nasıl çıkartacağımı vs. bilemediğim için. Bu konuda bilginiz varsa paylaşır mısınız? Teşekkürler şimdiden...

« Yanıtla #19 : 10 Temmuz 2012, 02:01:59 »
benim ABS ışığıda yanma sıklığını arttırdı, sigortalar değişti, arka koltuktaki soketler temizlendi, abs beyninin ana kablo soketi temizlendi bi değişim olmadı yarın okuyucuları temizleyeceğim oda çözüm olmazsa beyne girişecez bakalım  :'(  ben temassızlıktan şüpheleniyorum çünkü çevreyolunda ışık sönük giderken köprü bağlantılarından geçince veya bi çukur kasis vs. geçince ışık yanıyor. bu arada aklınızda bulunsun arka koltuktaki soketleri söküp geri taktıktan sonra ışığın sönmesi için tekerlerklerin biraz dönmesi gerekiyor. sıfır beyin 2000 lira, çıkması 500-600 lira, tamiri 300-400 lira, kendin tamir edersen paha biçilemez, hepten bozarsan tadından yenmez  :) hadi hayırlısı... yorumlarınız benim için önemli arkadaşlar,abiler aklıma gelmeyen veya bilmediğim bi nokta varmı??

edit: bilgisayara bağlatınca abs pompa arızası yazıyor.. usta sıkışmıştır tamir edilebilir dedi, fren hidroliğinin değişiminin çözüm olacağını hiç sanmam dedi... niyeti bozdum bu frenlerin havası nasıl alınır agalar?  :D
« Son Düzenleme: 10 Temmuz 2012, 02:44:37 Gönderen: salihsefa »
Sev seni seveni hâk ile yeksan ise, sevme seni sevmeyeni Mısır'a sultan ise.

Ehli irfan arasında aradım kıldım talep, Her hüner makbul imiş, İlla Edeb illa edeb

Çevrimdışı bufi

« Yanıtla #20 : 09 Ocak 2017, 21:58:03 »
2017 ocak ayindayiz bu kardesinizi bi masraftan kurtardiniz allah razi olsun sigortalari degistirdim duzeldi yoksa bi dunya abs beyni diye para alcaklardi arac abs isigina ragmen abs frenleri tutuyordu ben bunu soylememe ragmen beyin dediler.