Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: Kapı düğmeleri zorlanıyor, ne önerirsiniz?  (Okunma sayısı 5108 defa)

Kapı düğmeleri zorlanıyor, ne önerirsiniz?
« : 07 Kasım 2009, 02:26:54 »
Arkadaşlar, merkezi kilitim hava ile çalışıyor ve özellikle şoför kapısındaki düğme yuvasından çıkarken de girerken de zorlanarak hareket ediyor hatta bazen takılı kalıyor.

Bu sorunu gideren bir sprey ya da başka birşey var mı bildiğiniz?

Çevrimdışı 06onur

• Otomobil
    golf tsi 122ps +LPG
Ynt: Kapı düğmeleri zorlanıyor, ne önerirsiniz?
« Yanıtla #1 : 07 Kasım 2009, 14:42:29 »
Sözde arıza yapmasın diye böyle bir sistem yapmışlarda sürekli sıkıntı.

*Arka sağ stopunun üst kısmında boşluk varsa orayı silikonla doldur.
*pompanı sök eğer su gelmışse alttaki palastiğini çıkarıp evde kurut
*tekrar tak ve dik yerleştir.
*devre üzerinde oksitlenme varsa alalade bir elektronikçide olabilir temizlet kurumadan sakın elektriğe bağlama
*bir yerlerde kaçak olabilir forumda tartışılmıştı
bunlar işe yaramıyorsa çıkma temiz 120tl ye alınabiliyor. Forumda 70-80e yan sanayisi olduğu yazılıydı. Alper3 çıkmacı ona çıkma sorabilirsin
« Son Düzenleme: 07 Kasım 2009, 14:43:21 Gönderen: 06onur »
YAKIT YİNE ARTTI!!!! BENZİN 5.09TL LPG 2,71
2010DA BENZİN:3,30 LPG:1.80 di

« Yanıtla #2 : 07 Kasım 2009, 17:43:44 »
*pompanı sök eğer su gelmışse alttaki palastiğini çıkarıp evde kurut

sevgili onur pompa sağ arka stobun oradamı yoksa soför kapısının içinde mi?

şayet sağ arka stobun oradaysa nasıl sökülür bir arkadaşta poşete koyun yazmıştı yanlış hatırlamıyorsam ve nasıl sökülür? anlatabilir misin?
teşekkürler.........
SÜRAT FELAKETTİR

HERKESE KAZASIZ BELASIZ SÜRÜŞLER DİLERİM

Çevrimdışı 06onur

• Otomobil
    golf tsi 122ps +LPG
« Yanıtla #3 : 07 Kasım 2009, 17:52:40 »
sağ stopun önümde bagajın sağında. İçeri bakarsa açmak için çevirme kolu var. Pompayı sökmek için hortumun bağlı olduğu beyaz plastiği iki tarafından sıkıyorsun kendi atıyor çekerek zorlama. Poşeti ben yazmıştım belli bir süre idare etti sonra poşet yırtılmış herhalde su aldı tekrar.

Stopu üstünü silikonlayınca su girmiyor. Pompa dik durursada su gelsede hemen aşağı iniyor. Hatta pompanın altına birde banyo süngeri koydum akanı toplasın pompa su içinde kalmasın diye. Hemde su alıp almadığını görmek için.Silikondan sonra artık su almıyor sünger kuru

« Yanıtla #4 : 07 Kasım 2009, 21:05:01 »
9N lerde de aynımı peki bilgin var mı?

saol cevaplar için
SÜRAT FELAKETTİR

Çevrimdışı 06onur

• Otomobil
    golf tsi 122ps +LPG
« Yanıtla #5 : 07 Kasım 2009, 22:36:31 »
hava pompalı motor ayrı ama sistem aynı diye biliyorum. Bir bak mutemelen motorda aynı yerdedir. Eğer değilse stepnenin koyulduğu yerede koyabiliyorlar aslında orası daha sağlam gibi

« Yanıtla #6 : 07 Kasım 2009, 22:52:42 »
SÜRAT FELAKETTİR

« Yanıtla #7 : 08 Kasım 2009, 22:28:19 »
Onur, benim pompanın çalışmasında bir sorun yok(yeni tamir ettirdim çünkü), ama şoför kapısındaki inip çıkan düğme zorlanıyor, sanki yuva düğmeye dar geliyor gibi yani. Ben o düğmenin hareketini kolaylaştırabilecek bir sprey falan var mıdır diye sormuştum aslında.

Çevrimdışı 06onur

• Otomobil
    golf tsi 122ps +LPG
« Yanıtla #8 : 08 Kasım 2009, 23:29:27 »
Düğme dar geldiğine eminsen kolay. Vida şeklinde kapı daki inip çıkan cubuklar. Vida açma yönünde çevirisen çıkar. Çerçevesi tırnaklı kırmamaya özen göstererek çıkarabilirsin. Kırılırsa silikonla veya bally le tutturabilirsin. Çerçevenin içini meyve bıçağıyla kazıya bilirsin. Kapının içinde ufak bir metal ağırlık var ve sağa sola haraket ederek aşağı yukarı hareketi sağlıyor onun arkasına ses yapmasındiye bant yapıştırdım yanlışlıkla kapı açılıp kapanmıyordu belki öyle birşeyde olabilir.

« Yanıtla #9 : 08 Kasım 2009, 23:32:04 »
Düğme dar geldiğine eminsen kolay. Vida şeklinde kapı daki inip çıkan cubuklar. Vida açma yönünde çevirisen çıkar. Çerçevesi tırnaklı kırmamaya özen göstererek çıkarabilirsin. Kırılırsa silikonla veya bally le tutturabilirsin. Çerçevenin içini meyve bıçağıyla kazıya bilirsin. Kapının içinde ufak bir metal ağırlık var ve sağa sola haraket ederek aşağı yukarı hareketi sağlıyor onun arkasına ses yapmasındiye bant yapıştırdım yanlışlıkla kapı açılıp kapanmıyordu belki öyle birşeyde olabilir.

Hmm.. Hemen yarın deniyorum.  :)

« Yanıtla #10 : 19 Ocak 2010, 23:57:02 »
selam arkadaslar bede bı soru sorcam benım dort kapıda yanı pompada sorun yok baktırdım kapı ıcınde korukler varmıs nerden bulabılırım yardım edermısınız