Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: immobilizerli anahtar tek kaybolursa ne yapacam  (Okunma sayısı 4764 defa)

immobilizerli anahtar tek kaybolursa ne yapacam
« : 02 Ağustos 2011, 14:51:14 »
immobilizerli anahtar tek olarak verildi yedek anahtarı yok dendi kaybolursa yandık şimdiden yedek anahtar yaptırmam lazım ama nerde ve kaça yaptırırım saygılarımla

Çevrimdışı nizam

• VW BORA 1.9 TDI 66 kv
Ynt: immobilizerli anahtar tek kaybolursa ne yapacam
« Yanıtla #1 : 02 Ağustos 2011, 15:26:02 »
anahtarcıda yaptırırsın 50 100 lira arasında bir fiyatı olacak en kısa zamanda yaptırın
Paylaştığın senindir, biriktirdiğin değil

Yunus EMRE

ARABA ARIYOM BİLADER SORUN MU VAR :)

« Yanıtla #2 : 02 Ağustos 2011, 15:46:26 »
haklısınız ilk işim anahtarı halletmek

« Yanıtla #3 : 02 Ağustos 2011, 16:01:05 »
@hustun

Hocam anahtarcılar kopyalayabiliyor. Benim bildiğim bir kaç yolu şöyle:

1) Yeni anahtara yeni immobilizer chipi takıp eski anahtardan kodu kopyalıuorlar, tornada da anahtarı kopyalayıp halloluyor. Hatta sonradan taktırdığınız alarm varsa onu da sustalı anahtara kopyalatabiliyorsunuz. (bende de yedek yoktu, böyle yaptırdım, hem harici alarm aletinden kurtuldum, hem yedek anahtarım oldu hem de sustalı anahtar olmuş oldu. orijinal anahtarı kullanmıyorum artık. 80 liraya yaptırmıştım, sustalı anahtar alarmı kopyalama)

2) orijinal anahtarın immo chipini söküp yeni anahtara takıyorlar, tabi eski anahtar iptal oluyor (bunu eski anahtarı beğenmeyenler yaptırıyor, yedek anahtar için değil)

3) Bu yöntemi yeni duydum, orijinal anahtardan immo chipini söküp direksiyonun altını açıp kontağa yakın bir yere bantlıyorlar. immo'suz anahtar da çalıştırıyor böylece. Bu güvenliği azaltıyor tabi, avantajı ise anahtarın özelliğine göre (sustalı veya normal) 10 ile 30 lira arası anahtar kopyalama maliyetiyle yedek anahtar sahibi olunabiliyor.

Bazı anahtarcılar güvenlik için ruhsat soruyorlar haklı olarak, başkasının anahtarını kopyalatmadığınızdan emin olmak için.

Çevrimdışı ozk.26

• VW Poloooo :)
« Yanıtla #4 : 03 Ağustos 2011, 08:46:27 »
ben 90 tl ye yaptırdım uzaktan kumandalı sustalı

« Yanıtla #5 : 03 Ağustos 2011, 08:59:27 »
ben 90 tl ye yaptırdım uzaktan kumandalı sustalı

ne zaman nerede hocam

Çevrimdışı ozk.26

• VW Poloooo :)
« Yanıtla #6 : 03 Ağustos 2011, 10:40:10 »
eskişehir de 2 ay oluyor

« Yanıtla #7 : 03 Ağustos 2011, 14:12:29 »
HO
eskişehir de 2 ay oluyor
hocam özür dilerim ama tam açık yazarmısınız diyelimki alarmınız var alarmıda immobilizerli anahtara sustalıya ekliyormu yada eklettinizmi

« Yanıtla #8 : 03 Ağustos 2011, 16:10:54 »
@hustun

Ben tüm detaylarıyla yazdım ya  :D . Sustalı anahtara immobilizerlı anahtarı ve alarmı kopyalatabiliyorsunuz. 80 liraya yaptırmıştım, İzmir'de.
« Son Düzenleme: 03 Ağustos 2011, 16:11:45 Gönderen: Ragno »