Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: hoparlor hakkında acil yardım!!!  (Okunma sayısı 14134 defa)

hoparlor hakkında acil yardım!!!
« : 26 Nisan 2008, 20:08:57 »
arkadaşlar 2001 polo hb,ön kapı hoparlörlerinin kaç cm lik olduğunu bilen var mı?Kimisi 16.5 cm diyor, kimi 13 cm ,ben kapı üzerindeki delikli yuvarlak korumayı ölçüyorum 17 cm.Bilen arkadaşlardan yardım bekliyorum.Ayrıca ben önlere şunu takdırdım çok memnunum diyen arkadaş varsa da yazarsa sevinirim.

Ynt: hoparlor hakkında acil yardım!!!
« Yanıtla #1 : 26 Nisan 2008, 20:17:13 »
arkadaşlar ayrıca arabanın ön hoparlörünü sökmek için kapı panjurunu çıkartıyormuyuz?yoksa kapı üzerinden hoparlor muhafazasından  hafif bir dipten oynatma çıkarmak için yeterlimi?

« Yanıtla #2 : 26 Nisan 2008, 21:01:09 »
16.5 cm.

Çevrimdışı rye

« Yanıtla #3 : 26 Nisan 2008, 21:28:46 »
öndeki bütün hoparlerler için kapı döşemelerini açmak şart tizler içinde açmak gerekiyor.çok zor değil,  ben açarsam fotoları çekip gönderirim. yanılmıyorsam 16.5 cmlik olması gerekiyor.

« Yanıtla #4 : 28 Nisan 2008, 23:03:54 »
evet arkadaşlar saolun açtım 16,5 cm .Ayrıca zor da değil herkez açabilr...

« Yanıtla #5 : 22 Mayıs 2008, 11:36:12 »
evet bende açıp bakmıştım küçük bir tornavidayla delikli plastik kaplamayı hafifçe yukarı doğru kanırtınca bu kapak hemen açılıyor. sonrada hoparlörü sökebilirsiniz ..yani hoparlör değiştirmek için  kapıyı sökmeye gerek yok
1998 POLO 1.6 HB AC

« Yanıtla #6 : 22 Mayıs 2008, 13:49:23 »
evet bende açıp bakmıştım küçük bir tornavidayla delikli plastik kaplamayı hafifçe yukarı doğru kanırtınca bu kapak hemen açılıyor. sonrada hoparlörü sökebilirsiniz ..yani hoparlör değiştirmek için  kapıyı sökmeye gerek yok

arkadasın aracı 6n değil bir ust kasa 6n2...  ;)

Kolay gelsin Arkadaşlar..

« Yanıtla #7 : 22 Mayıs 2008, 14:29:42 »
arkadasın aracı 6n değil bir ust kasa 6n2...  ;)

Kolay gelsin Arkadaşlar..

ya forumda 6 n 9n, yok sportline,yok trendline bir sürü model dolaşıp duruyodu. bende merak ediyordum acaba benim polo hangi sınıfa giriyo diye.. demek benimki 6n2..öğrenmiş oldum
1998 POLO 1.6 HB AC

« Yanıtla #8 : 22 Mayıs 2008, 15:19:15 »
ya forumda 6 n 9n, yok sportline,yok trendline bir sürü model dolaşıp duruyodu. bende merak ediyordum acaba benim polo hangi sınıfa giriyo diye.. demek benimki 6n2..öğrenmiş oldum

Usta senin ki 98 model 1.6 ( 6N )

yani bizimkiler 6N modeli   ;)

6N2 bizden sonraki kasa

Sportline 6 n ler 1.4 16v doch motor olanlar...

« Yanıtla #9 : 22 Mayıs 2008, 16:58:41 »
evvet yanlış anlamışım demekki benim değil cevap verdiğim arkadaşın aracı 6 n 2 imiş.
salak durumuna düştüm sanırım.ama öğreniyoruz iştee
1998 POLO 1.6 HB AC

« Yanıtla #10 : 22 Mayıs 2008, 17:09:18 »
evvet yanlış anlamışım demekki benim değil cevap verdiğim arkadaşın aracı 6 n 2 imiş.
salak durumuna düştüm sanırım.ama öğreniyoruz iştee

Estafurrullah hoca... lutfen.. bilmemek ayıp değil, o kadar şeyle ugraıyoruz ki şu hayatta bazı şeylere ayırıcak vaktimiz bile olmuyor...

« Yanıtla #11 : 31 Ağustos 2008, 21:46:47 »
bende bu on hoparlor degisimi icin baya arama yaptım ama malesef yoktu internette gecen dikkatlice incelediğimde konuları cevabı buldum. Kapı kaplaması(ic doseme) biraz saglam cekince gelior ancak disleri kırmamak icin hem sert hem nazik cekmek gerekio bilmem anlatabildim mi? baktım hoparlorler yırtık bally ile yapıstırdım cızlama kesildi ama iste ne kadar ii olursa okadar oldu.

Çevrimdışı 06onur

• Otomobil
    golf tsi 122ps +LPG
« Yanıtla #12 : 29 Eylül 2008, 15:41:25 »
bende bu on hoparlor degisimi icin baya arama yaptım ama malesef yoktu internette gecen dikkatlice incelediğimde konuları cevabı buldum. Kapı kaplaması(ic doseme) biraz saglam cekince gelior ancak disleri kırmamak icin hem sert hem nazik cekmek gerekio bilmem anlatabildim mi? baktım hoparlorler yırtık bally ile yapıstırdım cızlama kesildi ama iste ne kadar ii olursa okadar oldu.

arkadaşım kapı döşemesini kesinlikle kendinize çekerek çıkarmayın. Cama yaslanan siyah şeritler yırtılıyor ve döşemeye bağlı beyaz kızaklar döşemeden ayrılıyor belli bir süre sonra. vidaları söktükten sonra siyah kapı açma mandalını vida gibi cevirerek çıkarın sonra komple cama paralel yukarı sürükleyin siyah serit dahil komple çıkıyor. hiç bir parça zarar görmüyor. Çok iyi bir kaportacıdan gördüm.
YAKIT YİNE ARTTI!!!! BENZİN 5.09TL LPG 2,71
2010DA BENZİN:3,30 LPG:1.80 di

Çevrimdışı 06onur

• Otomobil
    golf tsi 122ps +LPG
« Yanıtla #13 : 29 Eylül 2008, 15:44:02 »
hoparlör 6 n2 16,5 cm philipsler güzel ses veriyor bende isaben var muhtemelen ispanya malı ben neğenmiyorum. Basit pionner almıştım o daha kötü çıktı. Size tavsiyem ağır olan hoparlörleri tercih edin.
YAKIT YİNE ARTTI!!!! BENZİN 5.09TL LPG 2,71
2010DA BENZİN:3,30 LPG:1.80 di