Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: Herkese merhaba  (Okunma sayısı 10622 defa)

Ynt: Herkese merhaba
« Yanıtla #14 : 17 Şubat 2008, 21:34:50 »
Ya bu yanıp sönen led i kopartsam alarm sürekli ötmez demi? 2 güne aküyü bitiriyo...

Ledi koparmana ne gerek var onu anlamadım, senin akunun gucu ile o led cok uzun sure yanar, ledin elektrik tuketimi çok azdır... Asıl enerjiyi harcayan o led e yanıp sön emrini veren ana alarm unitesidir...

Aracının alarm kumandasından kitlemek yerine anahtarla kitlersen alarm devreye girmiycektir... Alarm devre dısı kalıcağı için elektrik tuketmiycektir...:tamamdir

« Yanıtla #15 : 18 Şubat 2008, 08:53:16 »
Ledi koparmana ne gerek var onu anlamadım, senin akunun gucu ile o led cok uzun sure yanar, ledin elektrik tuketimi çok azdır... Asıl enerjiyi harcayan o led e yanıp sön emrini veren ana alarm unitesidir...

Aracının alarm kumandasından kitlemek yerine anahtarla kitlersen alarm devreye girmiycektir... Alarm devre dısı kalıcağı için elektrik tuketmiycektir...:tamamdir

Anahtarla kapatıp açınca alarm ötüyo bu seferde,neyse artık götürüp düzelttireceğim bi ara.

« Yanıtla #16 : 18 Şubat 2008, 12:20:40 »
Anahtarla kapatıp açınca alarm ötüyo bu seferde,neyse artık götürüp düzelttireceğim bi ara.

Sonradan takılan alarm ise, ben şöyle yapıyorum, Alarm iptali için, kapıları kumandadan açıyorum,sonra surucu kapısını bir kere acıp kapayınca alarm devreden cıkıyor,(içerde surucu var sanıyor)daha sonra kapıyı örtüp anahtar ile kitliyorum,alarm iptal oluyor... Eger kapıyı açmadan yaparsam bu işlemi 45 sn sonra alarma devreye gecer,kapı açılmadıgı için yanlıslıkla alarm dugmesine basıldıgını dusunur ve 45 sn sonra kendini korumaya alır tekrar devreye gecer, benim sistem boyle işliyor...

« Yanıtla #17 : 18 Şubat 2008, 14:01:52 »
Sonradan takılan alarm ise, ben şöyle yapıyorum, Alarm iptali için, kapıları kumandadan açıyorum,sonra surucu kapısını bir kere acıp kapayınca alarm devreden cıkıyor,(içerde surucu var sanıyor)daha sonra kapıyı örtüp anahtar ile kitliyorum,alarm iptal oluyor... Eger kapıyı açmadan yaparsam bu işlemi 45 sn sonra alarma devreye gecer,kapı açılmadıgı için yanlıslıkla alarm dugmesine basıldıgını dusunur ve 45 sn sonra kendini korumaya alır tekrar devreye gecer, benim sistem boyle işliyor...

Muhtemelen benimkide böyle ama şimdi alarmı kapatmak için kumandayı kullanmayacağız ben zaten kumanda için taktırmıştım olmuşkende hepsi bir arada olsun dedim,cam kaldırma  flnda taktırdım set halinde,en iyisi ben alarmı iptal edeyim kumanda kalsın alarm yokkende akü bitmez heralde bitersede ben artık elektrikçiye bi selam iletirim :D

« Yanıtla #18 : 18 Şubat 2008, 16:47:15 »
Tabiki aracımın resimlerini çektiğim zaman sizinle paylaşırım.Şu havalar biraz açsında arabanın keyfini çıkartmaya başlıyayım.resimleride o zaman çekeriz artık. Bu arada alarmla ilgili bana söylenen kumandadan kitlediğim zaman içerdeki led in yanıp söneceğiydi ama öyle birşey olmuyor.bende bilemediğim için foruma yazayım dedim.aracımı anahtardan kitlediğim zaman acaba alarmım devreye giriyormu? bu arada aracım şu yuvarlak farlılardan(herhalde 9 N olarak geçiyor)birde ön sileceklerimi değiştirmem lazım(silikon sileceklerden) tanesine 26 ytl dediler bana pahalı geldi.Başka biryerden  daha uygun alabilirmiyim ? alabilirsem nereden alırım ? benimle paylaşırsanız sevinirim.Hepinize kazasız belasız günler.