Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: hasar kayitli 6n2 alinir mi ?  (Okunma sayısı 4944 defa)

hasar kayitli 6n2 alinir mi ?
« : 12 Aralık 2014, 00:57:47 »
Bitane 2001 model 6n2 var 5.000 tl hasar kaydi var ancak agir bir kazasi yok basit surtmeleri var arac 14.300 tl alinir mi alinsa satilir mi 5.000 tl cok mu ?

Çevrimdışı Frequency

• Otomobil
    Skoda Fabia HTP
Ynt: hasar kayitli 6n2 alinir mi ?
« Yanıtla #1 : 12 Aralık 2014, 08:36:51 »
15000 liralık araba için böyle kriterlere gerek yok bence...
piyasada araba çok olunca bir de bu konu çıktı...
en temizi arabayı bilene baktırıp, neresi, ne kadar vuruk tespiti yapmak...
motoru, yürür aksamı, bakımı daha önemli bence...
D Ü N Y A L I L A R D A N  TİSKİNİYORUM  (g.o.r.a)

« Yanıtla #2 : 12 Aralık 2014, 08:56:12 »
Bu hasar kaydı muhabbeti gerçekten keyif kaçırıcı. Benim sattığım Bora nın iki parça değişeni vardı ama 2006 yılından 10 bin küsür de hasar kaydı vardı. Yetkili serviste değiştiğinden o kadar fazla. Dışarda değişmiş olsaydı maksimum 5 bin lira çıkardı. O kayıt şimdi olsa araç direk pertti ama o zaman koşullarına göre de normaldi. Çünkü kaput, çamurluk, çamurluk davlumbazı, tampon, far, çamurluk sinyali parçaları ayrıca bunlara da boya işçiliği, montaj işçiliği ve elektrik işçiliği de ayrı ayrı hesaba bindiriliyor.Hasar kaydı olmasaydı sadece değişeni olmuş olacaktı ama şimdi direkt olarak sorulan hasar kaydı var mı. Değişene takılmıyor insanlar hasar kaydına takılıyor.

Neler neler gördüm araç alttan darbe almış hava yastığı açılmış veya ön takımı yemiş çıkıyor 5 bin lira kayıt. Motordan pert kasada hiç birşey yok çıkıyor 20 bin lira kayıt.

Şimdi bile araçların farının tanesi 6 bin lira. Eee kırıldı bu far ne olacak pert mi bu araç. Gözümün önünde; 7 bin lira hasar kaydı olan 70 bin liralık araç 55 bine satıldı.

Çevrimdışı okaykay_1

• Otomobil
    2001 1.9TDİ + yazlım mk4
  • okay kaygusuz
« Yanıtla #3 : 12 Aralık 2014, 10:23:36 »
aynen simdi insanlar cok dikkat ediyorlar önem veriyorlar hasar kaydı varmı yokmu hep aslında bunlar sigortanın en cokta kaskonun dümenlerinden kaynaklanıyor. ufak parcalara tampondur aynadır en baba 500tl dir bunlar yazıyor 2500 giydiriyorlar bu durumda arac sahiplerine yansıyor kimisininde haberi olmuyor bu durumdan.
bide söyle bişey söz konusu aracın hatası kazası yok yazıyor ilanlarda ama hasar kaydı 20binin üzerinde cıkan araclarda var piyasada
Meğer aşk varmışta biz onu sadece insanlarda aramışız.. tdi

Çevrimdışı Frequency

• Otomobil
    Skoda Fabia HTP
« Yanıtla #4 : 12 Aralık 2014, 10:34:44 »
Sigorta sistemi bir acayip, 2006 da en fazla 2000 liraya çıkacak hasarımı yetkili servis 8000 e yaptı, teslim sırasında fatura dökümü aldım ki ne göreyim? -alakasız olarak- direksiyon pompası değişmiş (1000 tl)  kaput menteşeleri, far ampulleri sis kapakları, tampon çıtaları değişmiş gibi yazmışlar ama eski parçalar  yerinde ...

gittim sigorta şirketine usulsüz işlem şikayetinde bulundum, beni 100-200 poliçede etkiler ama sigorta şirketini 3-4000 tl çarptılar diye...ne oldu dersiniz??? hiç birşey...danışıklı dövüş yani...bir de üstüme vazife olmadığı imasıyla gönderdiler...
öyle olunca ben de mini onarımdan her sene 2 kere tampon boyatıyorum, kırık hesabı far değiştiriyorum, cam değiştiriyorum...300-400 daha giriyor onlara , nasılsa umursamıyorlar ne kadar kazanıyorlarsa artık???
D Ü N Y A L I L A R D A N  TİSKİNİYORUM  (g.o.r.a)

« Yanıtla #5 : 12 Aralık 2014, 10:52:14 »
öyle olunca ben de mini onarımdan her sene 2 kere tampon boyatıyorum, kırık hesabı far değiştiriyorum, cam değiştiriyorum...300-400 daha giriyor onlara , nasılsa umursamıyorlar ne kadar kazanıyorlarsa artık???

:D Valla bu iyiydi hoşuma gitti.

Onu da geçtim araba 2010 model 2006 yılından hasar kaydı çıkan bile var.