Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: hararet sorunu lütfen yardim.  (Okunma sayısı 4362 defa)

hararet sorunu lütfen yardim.
« : 03 Mart 2014, 23:40:59 »
Arkadaşlar herkese merhaba, hemen konuya geçmek istiyorum. Aracı yeni aldım ve 2 km gidince hararet hemen 90 a çıkıyor ardından en ufak bi rampada 100 çıkıyor hatta geçiyor bile ardından fan çalışıyo, bazende gösterge 0 a inip birden yine eski haline geliyor kısacası anormal bi durum sözkonusu Sizce bu durumun sebebi nedir ? 2 tane ustaya gösterdim biri dediki " motoru sökmem gerekiyordu, araci bu gün bırak akşamüstü alirsin"  dedi digeride " bu durum devir daim pompasindan dedi ve hazir acmisken triger kayışınıda değiştirelim dedi ve bana 260 TL triger,100 TL devir daim ve 150 TL usta ücreti istedi sizce uygun mu ? Veya ben bu parçaları internetten alsam nereden ve hangi markayi almaliyim. Ayrica ileriki aşamalarda baski balata, amartisör ve lastik alicam sizce nerden ve marka almaliyim. Cevabiniz için şimdiden teşekkürler.

Ynt: hararet sorunu lütfen yardim.
« Yanıtla #1 : 03 Mart 2014, 23:49:53 »
devirdaim olabilir doğru söylüyor, devirdaim tek başına değişmez kolay kolay, triger setinin içindedir.

« Yanıtla #2 : 03 Mart 2014, 23:58:12 »
Alper hocam cevap için teşekkür ediyorum, Bu arada bu problem termostaddan da olabilirmi acaba, nette az önce bi aratayim dedim bu bahsedilen devridaim bu mu acaba bi bakarmisiniz http://www.otoparcasepeti.com/?urun-16449-Polo-1-4-16-v-2001---Devirdaim-Su-Pompasi.html
« Son Düzenleme: 04 Mart 2014, 00:10:56 Gönderen: citekci »

« Yanıtla #3 : 04 Mart 2014, 10:54:03 »
termostat belki ama, bazende sıfıra iniyor dediğinize göre soğutma sisteminde havamı var sorusu aklıma geliyor, bu arabalar o havayı otomatik alıyor diye biliyorum.. triger ve devirdaim değişimi yapacaksanız SKF rulmanlar ve contitech kayışlar alın bulursanız. V kayışı gergi rulmanınıda değiştirdiklerinden emin olun. geçmiş olsun
Sev seni seveni hâk ile yeksan ise, sevme seni sevmeyeni Mısır'a sultan ise.

Ehli irfan arasında aradım kıldım talep, Her hüner makbul imiş, İlla Edeb illa edeb

« Yanıtla #4 : 04 Mart 2014, 11:25:28 »
valla parçan budur diyemem, bu değildir de diyemem. ben ruhsat elimde parçacıya gider öyle alırım, internetten ne geleceği belli olmaz.

« Yanıtla #5 : 07 Mart 2014, 21:40:50 »
]Değerli kardeşim başıma geldi bu araçların termostadı çok garip Pimli termostat yuvada pimin gireceği yuva var o plastik yuva bozzulunca termostat açılmayınca yuvaya girmemiş oluyor termostat açıldığında yuvaya pim girmiş oluyor oraya baktırmanda yarar var.ayrıca bızlere ışık olması açısından çözümü paylaşırsan memnun oluruz.ıyı akşamlar....
« Son Düzenleme: 07 Mart 2014, 21:42:28 Gönderen: acn10 »
ALLAH, DİN, BAYRAK, VATAN VE ATATÜRK SEVGİSİ KALPTENDİR. BU DEĞERLER SİYASET İLE ÖLÇÜLEMEZ. SİYASET ÜSTÜDÜR.TARTIŞILAMAZ…..

Çevrimdışı speedystop

Otomobil
    Polo 6N Sportline
  • 6N Uzmanı
« Yanıtla #6 : 29 Mart 2014, 21:49:31 »
Peki hararet müşürünüz bozuk ve göstergeye yanlış bilgi gönderiyor desem? Aksi halde şimdiye çoktan conta yakmış olmazmıydınız? Bence bi müşürü değiştirmeden orasını burasını sökmeyin aracın.
Mesele ölmek değil, mesele yaşayamamak.

« Yanıtla #8 : 13 Nisan 2014, 22:02:26 »
Müşür olabilir...Conta yanması lazım bu olay bir ikikez tekrarladıysa..Rampada şişer gitmez artık araba 100 derese diyorsunuz.termostatlar bozulunca genelde açık kalır diye biliyorum bu da motorun geç ısınmasına neden olur..Devridayımı ve tirigeri değiştirmekte daha iyi olur tabii ..bunlar değişmediyse değiştirmekte fayda var..