Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: 6N2'de xenon farları açınca radyo çekmiyor  (Okunma sayısı 9699 defa)

6N2'de xenon farları açınca radyo çekmiyor
« : 24 Ekim 2008, 11:18:01 »

Selamlar,

2000 model 6N2 polo Comforline sahibiyim. Aracımı aldığımda Xenon farlar vardı bunun yanında Sony cd çalar vardı. Fakat farları açınca radyo kanalları çekmiyor. Kapatınca yayınlar süper. Anteni küçüktü orjinal anten taktım yine olmadı. Ne yapabilirim.

Yardımcı olan arkadaşlara teşekkür ederim.  :tamamdir

Çevrimdışı ®oyal

Otomobil
    T5'04
Ynt: 6N2'de xenon farları açınca radyo çekmiyor
« Yanıtla #1 : 24 Ekim 2008, 12:46:05 »
xenonun jasi bağlantısında sorun olabilir.
xenona elleme yüksek voltaj var direk elektirikçiye uğra.

Çevrimdışı escocem

• street racer
« Yanıtla #2 : 24 Ekim 2008, 13:30:25 »
anten elektiriğiyle xenon elektiriği aynı olabilir kontrol ettir.eğer öleyse onu yapan arkadaşı gidip tebrik et :)

« Yanıtla #3 : 24 Ekim 2008, 14:01:40 »

Daha önce bir forumda okumuştum, xenon etkileyebilir diye hatırlıyorum. Bende arasındaki bağlatıyı merak etmiştim.

Ben arabayı aldığımda üstünde vardı, kim taktı bilmiyorum. Herhangi bir elektrikçi sorunu çözebilecek mi?

Yüksek volt var derken, bende biliyorsunuz kara far hastalığı var söküp temizlemek istiyordum, kesinlikle dokunamıyacakmıyım.

Yardımlar için teşekkür ederim.

Çevrimdışı ®oyal

Otomobil
    T5'04
« Yanıtla #4 : 24 Ekim 2008, 14:19:16 »
Xenon kiti takan oto elektirikçileri sorununla ilgilene bilir.
Yüksek volt xenondan aracının farlarına giden tüm kablo ve kulularda var ampüle dokunursan işlevini görmez çabuk arıza verir xenon kapalı olsa bile çıplak kablo uçlarına dokunma . Ampüle dokunmadan  sökersen farları siyaha boyaya bilirsin.Ama yinede elektirikçiye sorderim.

Çevrimdışı alleyesonme

• Hatalarım stilimdiR!..
« Yanıtla #5 : 25 Ekim 2008, 01:28:34 »
muhtemelen sende sinyallerle parklarda birbirine baglıdır, öle ise ilk once onlara baktır genelde ondan yapıyor , o problemi bende yaşamıştım ;)

« Yanıtla #6 : 27 Ekim 2008, 16:23:31 »

Selamlar,

Parklar sinyallere bağlı değil. Xenonları bende taktırmadığım için bilmiyorum. Hafta sonu dokunmayada korktum.

Ben farların içindeki tozu temizlemek istiyorum, yani silikonları açıp far içini yıkayacağım. Yüksek volt var deyince yapmaya korktum. Bu xenonlarolduğu sürece akü başını söksem ve daha sonra farları söksem sorun olur mu? Belki o esnada radyo olyınıda çözerim.

Çevrimdışı alleyesonme

• Hatalarım stilimdiR!..
« Yanıtla #7 : 27 Ekim 2008, 18:15:40 »
olur öle işin saglama al sök akü başlarını , Bende zenonların beyninde sorun wardı adam deişirken 1 şak ladı ödüm koptu Sen dedigin gibi yap en iyisi ..