Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: fren pedalı ses ve titremesi  (Okunma sayısı 6082 defa)

fren pedalı ses ve titremesi
« : 24 Kasım 2010, 13:00:32 »
arabam otomatik vites 2000 polo comfortline. yaklaşık altı aydır frenden ses geliyor ve hala çözemedim. Yalnız ses her frene bastığımda değilde durmaya yakın zamanda yapıyo. Tır tır diye resmen gürültü geliyo ve pedal ayağımın altında oynuyor.Özellikle yokus aşağı inerken daha çok yapıyo.Tamirciler çözemedi abs den yapabilir servise götür dediler ama servislere güvenmediğimden şimdiye kadar götürmedim. Bu konuda bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olurlarsa sevinirim. Teşekkürler.

Ynt: fren pedalı ses ve titremesi
« Yanıtla #1 : 24 Kasım 2010, 13:36:13 »
aynısı bende var. 1. vıteste normal trafık de seyır ederken . pedal abs ye gırmıs gıbı tıtrıyor. hızım bıle yok ? kalkıs yapıyorum frene dokunuyorum . ta ta ta ta dıyor . pedal tıtrıyor ayagımda.. ben gostermedım herhangı bı yere. cozemedımde ne olldugunu. ama uzun yolda yaprsa iş sakata baglar  >:(
ok men 8) let s go   :halazn:

« Yanıtla #2 : 24 Kasım 2010, 22:30:55 »
diski tornaya sokmayı deneyin
Araba binmek içindir..

« Yanıtla #3 : 25 Kasım 2010, 17:23:30 »
diskleri tornaya soktum olmadı. Baktım olmuyo diskeleri balataları toptan değiştirdim yine olmadı. en son abs kaldı onu göstermek gerekiyo galiba. onurc kardeş olayı çözersen haberim olsun ben çözersem ileti gönderirim.

« Yanıtla #4 : 02 Aralık 2010, 00:46:53 »
abs sensörlerin kirlenmiş veya arzı yapmış olabilir.aracı cihaza baglatıp abs bölmünde hata verip vermediğini kontrol ettir istersen

Çevrimdışı TheSaint

• Polo yordun beni...
« Yanıtla #5 : 05 Aralık 2010, 04:05:25 »
humanetrea sensörler kirlenmiş olsa mutlaka ABS ışığı yanardı. Ama dediğinn gibi aracın bilgisayara girmesi şart.

« Yanıtla #6 : 08 Mart 2011, 20:16:33 »
aynısı benım de başıma geldi jantlar sürtme yapıyormuş  ;D

Çevrimdışı GolfMk1Cabrio

• My Life Golf GTI :)
« Yanıtla #7 : 14 Mart 2011, 00:30:37 »
Aynı sorun arkadaşın aracında vardı diskleri tornaya soktuk düzeldi disk sıcakken aracı falan yıkayınca genelde diskte ufak atmalar zedenlemel oluyo ondan dolayıda titreme oluyodu ama senin problem ''gcilingir'''in dediği gibi jantın sürtme olayı falan olmasın çelik jant mı kullanıyosun orjinaşl sac jant mı rot balans ayarına sokmayı denedin mi ?
ob ein leben nach dem cabrio ist ???