Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: Fren lambası ile yanan ABS lambası  (Okunma sayısı 12112 defa)

Fren lambası ile yanan ABS lambası
« : 16 Eylül 2012, 18:53:13 »
İyi günler üstatlarım.
el freni lambası ile birlikte ABS lambası yanıyor ara sıra oluyor araç sallandıktan sonra genelde oluyor kontak kapatılınca gidiyor hidrolik seviyesi normal sorun yok başka ne gibi sorun olabilir teşekkürler

Ynt: Fren lambası ile yanan ABS lambası
« Yanıtla #1 : 16 Eylül 2012, 19:13:26 »
El freni ışığı, sadece el freni çekili olduğunda değil fren sisteminde bir sorun olduğunda da yanar sizin başınıza geldiği gibi. Şimdi ezbere bir şey söyleyemem ancak bilgisayara bağlatıp abs beynini bi kontrol ettirin. Sadece ABS lambası yansaydı sensörler tozlanmış olabilir derdim ama fren lambası da yanıyorsa farklı bir sorun olabilir. Diskler ve/veya balatalar eskimiş olabilir.

« Yanıtla #2 : 16 Eylül 2012, 19:19:16 »
teşekkürler hocam

« Yanıtla #3 : 16 Eylül 2012, 21:39:07 »
Fren ihmale gelmez aman kontrol ettirin
Bir de fren idroliği belli  zaman aralıklarıyla değiştirilir değiştirilmezse bozulan hidrolik fren tertibatını da bozar
kolay gelsin
SÜRAT FELAKETTİR

HERKESE KAZASIZ BELASIZ SÜRÜŞLER DİLERİM

Çevrimdışı west_55

Otomobil
    Ford Focus C-Max TDCİ
« Yanıtla #4 : 18 Eylül 2012, 16:27:39 »
Şirket aracı olarak kullandığım Ford Fiesta'da aynı durum başıma gelmişti. Ama onda sadece el freni lambası yanıp sönüyordu. Servise sorduğumda fren balatasının bittiğini söylemiştiler. Siz balataya baktırdınız mı hiç?

« Yanıtla #5 : 18 Eylül 2012, 22:46:51 »
ya lastiğin bitmiş ya da balatan
Araba binmek içindir..

« Yanıtla #6 : 20 Eylül 2012, 10:59:00 »
ustaya gösterdim hidrolik seviyesine baktı tam dedi bilgisayara bağladı sonra sorun gösterge tablosunda arasıra oluyorsa gösterge tabosuda sorun dedi başka sorun yok dedi anlamadım

« Yanıtla #7 : 20 Eylül 2012, 21:31:54 »
bendede aynısı oluyordu akunun uzerındekı  sıgortaları degıstırdım sımdı sorun yok bır dene derım basıt ve masrafsız :)

« Yanıtla #8 : 21 Eylül 2012, 13:24:59 »
akü üzerindeki sigortalara baktım atan yok ayaklarıda oksitli değillerdi
lastik bitti yada balata yazmıssınız ustaya sordum yok alakası dedi

« Yanıtla #9 : 01 Ekim 2012, 16:36:49 »
aynısı bende oldu. fren lambası ve abs yanıyordu ve uyarı sesi veriyordu. kontak aç kapa yapınca geçiyordu ama günde 1 -2 kez böyle olmaya başlamıştı. servislerde abs cihazı var ona taktılar. ben dışarda bir özel servise göstermiştim. sağ tarafta tekerin iç kısmında abs sensörünün kirlendiğini söylediler. basınçlı hava ve suyla temizlediler. daha da arıza vermedi.

« Yanıtla #10 : 04 Ekim 2012, 14:14:21 »
sanırım benimde aynı sorun var  bazen oluyor bu aralar hiç olmadı mesela

« Yanıtla #11 : 01 Kasım 2014, 13:00:04 »
abs sensörleri (genelde arka sensörler) beraber  fren hidroliğinide kontrol etmeni öneririm

Çevrimdışı speedystop

Otomobil
    Polo 6N Sportline
  • 6N Uzmanı
« Yanıtla #12 : 28 Kasım 2014, 18:11:37 »
arka koltuğun altındaki kablolar ve semsörler kontrol edilmeli en kötü abs beyninin içinde lehimler atıyor onları tazeleyince çözülür.
Mesele ölmek değil, mesele yaşayamamak.

« Yanıtla #13 : 08 Şubat 2015, 13:18:29 »
ABS akü zayıf ise pompa arızası verebiliyor sakn değiştirme.. aküye baktır..
benim arabada da oluyordu aküden sonra geçti. bir de aküdeki sigortalar geçmemiş olsa bile değiştir. 1 lira koçtaş gibi yerlerde..  benim araçta komik bir abs arızası var araba yazın özellikle abs yanıyor kışın yanmıyor. yazın da gölgede iken sorun yok biraz yol yapayım sıcak olsun yanıyor. fişlerden biri genleşiyor ona kanaat getirdim ama arıza yerini bulamadım.. ustalar hemen beyin veya pompa bozuk derler haberin olsun