Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: Hava Filtresi Değişimi (aynı zamanda boğaz kelebeği temizliği) ***Resimli***  (Okunma sayısı 11280 defa)

Çevrimdışı serkan_89

• eski adı:mc_serkan_126
Bu hafta sonu hazır elim boşken 1 seneyi aşkın kullandığımız hava filtresini değiştireyim dedim. Hazır filtreyi sökmüşken kelebeği de temizleyeyim dedim. Yaparken resimleri de çektim bilmeyen arkadaşlara yardımcı olsun diye...
 Bu Deney Aracımız:

Bu da motorumuz:

Kaputu açtıktan sonra (kaputu açmadan filtreyi değiştirme imkanımız yok :D) ilk önce plastik koruyucunun somun tapalarını çıkarıyoruz.

Daha sonra somunları sökerek plastik koruyucuyu söküyoruz.

Bu işlemden sonra filtre kutusunun vidalarını söküyoruz ve filtreyi çıkarıyoruz

Filtre o kadar pis deil ama bu yakıt pahalılığında değişmesinde fayda var.
Bu da 15 ytl ye parçacıdan aldığımız filtremiz.

Hazır filtreyi sökmüşken boğaz kelebeğini de temizliyoruz. Bu pis hali

Bu da temiz bezle silindikten sonraki hali.(Nasıl da parladı gavurrr.. :tamamdir)

Bu işlemden sonra temiz filtreyi kabına yerleştirip yerine monte ediyoruz

Son işlem olarak da işilemleri geriye doğru tekrarlıyoruz.
Kelebeği temizlerken elimizle gaz telini çekip kapağını açtığımız için ilk çalıştırmada devir bir kaç sefer yükselip düştükten sonra otomatik olarak kendini ayarlıyor. Bu da rölanti durumu

Elimden geldiği kadar yardıcı ayrıntılı anlatmaya çalıştım. Umarım yardımcı olmuşumdur.
« Son Düzenleme: 07 Eylül 2009, 22:57:28 Gönderen: serkan_89 »

güzel paylaşım olmuş bu hafta bende değişiyim filtreyi 1 sene oldu benimde

eline sağlık bide bir hayırsever dizeller için yapsa da fotosunu çeksede bilmeyenler (ben) öğrense :D
SÜRAT FELAKETTİR

HERKESE KAZASIZ BELASIZ SÜRÜŞLER DİLERİM