Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: Fasılalı silecek sorunu!  (Okunma sayısı 9003 defa)

Fasılalı silecek sorunu!
« : 12 Eylül 2009, 23:34:10 »
Merhaba arkadaşlar,
2000 model highline 1.4 polo sahibiyim, arabayı yeni aldım. İlk arabam olduğu için pek bilgi sahibi değilim. sorunum şu, ön sileceği fasılalı çalıştırmak için aşağıya çektiğimde 1 kez çalışıyor sonra hiç çalışmıyor. Kullanım kılavuzunda 6 sn sonra çalışır diyor . Bu konuda ne yapabilirim? Servise gitmem gerekir mi? tavsiyelerinizi bekliyorum, teşekkürler...

Ynt: Fasılalı silecek sorunu!
« Yanıtla #1 : 12 Eylül 2009, 23:55:06 »
Kolu alta çektiğinde yağmur sensörü devreye giriyor ve yağmurun hızına göre çalışıyor silecekler. Yağmur yağmadığında çalışmıyor haliyle. ;)

« Yanıtla #2 : 13 Eylül 2009, 00:01:46 »
yağmur sensörü olduğunu düşünerek 2 gündür yağan yağmurda bekledim ama yinede çalıştıramadım, önümü göremez hale gelene kadar bekledim! sonuç hüsran :( çalımadı. bu sensörün ayarı falan var mı acaba?

« Yanıtla #3 : 13 Eylül 2009, 17:55:35 »
Diğer konumlarda çalışıyor mu sileceğin? Sadece altta mı çalışmıyor?

« Yanıtla #4 : 13 Eylül 2009, 21:35:33 »
silecek diğer konumlarda çalışıyor, sadece silecek kolunu aşağıya çekince 1 kez çalışıyor, sonra tık yok! bu sorun için servise gitmem gerekirmi?

Çevrimdışı Ouzoo

• Bayılırım otobüs kokusuna
« Yanıtla #5 : 14 Eylül 2009, 09:33:08 »
Sensörde problem vardır o zaman
Otomobil kullanmak asalaklıktır. Kurallara uygun kullanmak ise çağdaşlık. Lütfen trafik kurallarına uyun. Sinyal kullanmayı sevin. Yol verirken de cömert olun. Ki insan olmanın tadına varın..

« Yanıtla #6 : 14 Eylül 2009, 11:58:54 »
sigorta panelinin orada bu sileceklerin zamanı ile alaklaı bir rölesi vardır. Onda arıza olma ihtimalide olabilir.

« Yanıtla #7 : 13 Ekim 2009, 23:08:12 »
silecek kolunun üstünde sağa sola doğru kayan bir kücücük bir kol var

o klun dereceleri var fasılayı oradan ayarlıyon 1 2 3 4 diye sırasıyla çalışma süresi artıyor

aşağı çekince 1 kere çalışır dahada çalışmaz diye biliyorum problem yok yani sensör olduğuna eminmisiziz ben yok diye biliyorum
SÜRAT FELAKETTİR

HERKESE KAZASIZ BELASIZ SÜRÜŞLER DİLERİM

« Yanıtla #8 : 13 Ekim 2009, 23:21:26 »

aşağı çekince 1 kere çalışır dahada çalışmaz diye biliyorum problem yok yani sensör olduğuna eminmisiziz ben yok diye biliyorum

Eminim, o özelliği çok kullanıyorum çünkü. Yağmurun hızına göre silecekler hızlanıyor-yavaşlıyor, yağmur durunca silecekler de duruyor. Çok da güzel ayarlamışlar, silecek koluna yağmur boyunca hiç dokunmuyorum, herşeyi kendi yapıyor. :tamamdir

« Yanıtla #9 : 13 Ekim 2009, 23:48:35 »
o zaman problem var demektir en iyisi siz bir servise gidin problemi ve gerekenleri size anlatıp fiyat versinler daha sonra özel servis veya tamircinize götürürsünüz yetkili servis dememin amacı ise bu konuda sanayi veya başka servislerin pek bilgisi olacağını sanmıyorum onlar sorunu tam anlamıyla anlarlarsa başka yerde kurcalatmamış olursunuz kolay gelsin
SÜRAT FELAKETTİR

HERKESE KAZASIZ BELASIZ SÜRÜŞLER DİLERİM