Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: Farlar....  (Okunma sayısı 12162 defa)

Farlar....
« : 27 Ocak 2008, 16:46:35 »
İşte buda benim polom(yeni resimler ekledim)...

Arkadaşlar bi konuda görüşlerinizi almak istiyorum.

Aldığım aracın resimlerini çektim otomobil bölümüne koydum yeni eklediğim resimlerdede görüldüğü gibi farların içinde toz var ve rengi kötü görünüyor.Bu şeyi temizlemem için ne yapmalıyım serviste tamponun sökülmesi lazım dedi kendim temizleyemezmyim?Eğer çok zahmetli bi iş olacaksa çokta para tutacaksa angellı xenon lu bi far seti mi alsam diyorum???

Ynt: Farlar....
« Yanıtla #1 : 27 Ocak 2008, 16:55:15 »
Bence aracı komple bir temizlesen daha iyi olacak sanki.  :)

« Yanıtla #2 : 27 Ocak 2008, 16:57:21 »
Tampon sökülüp farlar çıkarılıcak, sonra farların silikonları kesilip far çerceve ile ön camlar ayrılıcak içi dışı komple temizlenecek, sonra guzelce ön camlar çerceveye tekrar özenle hava almayacak şekilde silikonlanacak,tekrar yerine takılıcak sadece özen istenen bir iş, vakit ayırman gerekiyor...Silikonları duzgun çekemezsen daha sonra hava sartlarına göre nemlenmede yapabilir...

« Yanıtla #3 : 27 Ocak 2008, 17:01:40 »
Ya servisteki adam slikonları sökmeden,arkadan su basarak temizliyoruz sonrada güneşe bırakıyoruz dedi ama dediğin gibi çok vakit gerekiyor :( bu arada en yakın zamana yıkatacam arabayı havalar biraz toplasın diye bekliyorum :)

« Yanıtla #4 : 27 Ocak 2008, 17:04:30 »
Ya servisteki adam slikonları sökmeden,arkadan su basarak temizliyoruz sonrada güneşe bırakıyoruz dedi

doğal yöntemler  :D :D :D  ehuehuehe tam kurutabiliyolarmıymış...

Şanzımanı falanda ruzgara bırakıyolardır onlar tamir olsun diye... :D :D :D

« Yanıtla #5 : 27 Ocak 2008, 17:07:09 »
Bilmiyorum ki o silikonlar açılınca iyi kapanmıyormuş genelde sorun oluyor dedi su fln giriyormuş ya en iyisi bi angel lı xenon ki bi set almak.Aslında birinin al demesini bekliyorum içim gidiyor :)

« Yanıtla #6 : 27 Ocak 2008, 17:08:31 »
senin araç için forumda biri satıyodu 6n2 mercekli gti far takımı bence ona bi göz at sen hoş olur  ;)

« Yanıtla #7 : 27 Ocak 2008, 17:09:29 »
Evet ama 550 ytl istiyor şuan için okadar veremem yaza artık...

« Yanıtla #8 : 27 Ocak 2008, 17:33:31 »
o satılık olan hella marka idi her zaman bulunmaz kacırma derim ;)

« Yanıtla #9 : 27 Ocak 2008, 18:00:48 »
o satılık olan hella marka idi her zaman bulunmaz kacırma derim ;)

Evet çok güzel ama onu taktırmam bana pahalıya patlayacak anca 1-2 ay sonra....

« Yanıtla #10 : 27 Ocak 2008, 18:21:37 »
İşte biz; o pahalı, bu pahalı dediğimiz için, ancak gerçekten de alma imkanımız olmadığından dolayı, ortaya düzgün birşeyler çıkartamıyoruz. Yurt dışındaki yabancı araçlara bakıp bakıp iç geçiriyoruz. Kişinin elindeki parçaya çok fiyat istemesi ve bizimde satın alma imkanlarımız elvermediği sürece, daha çok iç geçiririz.  :)

« Yanıtla #11 : 27 Ocak 2008, 19:03:12 »
Maalesef ki öyle hadi parçanın pahalı olmasını geçtim benzin ucuz olsa ayda 250 lira vereceğime 100 lira versem kalanını arabama harcasam gene razıyım...

Çevrimdışı vw6n

• Otomobil
    Toyota auris
  • vw6n
« Yanıtla #12 : 27 Ocak 2008, 22:06:49 »
O farları  suggestion (Oğuz) satıyordu farları fiyatları pahalı ama çok güzeller keşke imkan olsada alsan.

« Yanıtla #13 : 27 Ocak 2008, 22:50:05 »
O farları  suggestion (Oğuz) satıyordu farları fiyatları pahalı ama çok güzeller keşke imkan olsada alsan.

Ah keşke bakalım sürekli buradayız belki 1-2 ay içinde satılmaz alırız :)