Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: Elektrik kaçağı hakkında yardım lütfen!  (Okunma sayısı 12391 defa)

Elektrik kaçağı hakkında yardım lütfen!
« : 12 Şubat 2011, 15:32:36 »
Merhaba, ben 2 yıldır 2000 polo highline kullanıyorum. Yaklaşık 2 ay önce işten çıktığımda aracımın çalışmadığını gördüm. Özel servisime çektirdim. Akü bitmiş ve şarj etmiyor şarj dinamosunun kömürü bitmiş dediler, kömür değişti. 10 gün sonra yine aynı sorun. Tüm elektrik aksamı elden geçti. Sorun aküde dediler akü değişti. Aküyü 1 yıl önce almıştım zaten, o yüzden iade için servisine götürdüm yaklaşık 20 gün sonra. Akünün servisi ölçümler yaptı hem aküde hem aracımda ve "Aracınızın normalde 14,4v en az ise 14v şarj etmesi gerkirken 13,5-13,7v, farlar açılınca ise 13,3v şarj ediyor. Hatta yeni takılan akü de siyaha dönmüş, Kaçak var" dedi. Tekrar servisime döndüm ve durumu anlattım. Servisimdeki elektrikçide pololarda her zaman 0,4v kaçav vardır normaldir dedi. Araç yatarsa aküyü bitirir dedi. Kaçak genelde bagaj kapısının kilidinde yada vantilatörün altındaki bir kutudan (adını hatırlayamadım) olduğunu söyledi. Ya fişleri çekelim yada konnektörü değiştirelim daha fazla şarj etsin dedi. Kafam iyice karıştı.  :-\

Ben aracımı 4 günde 1 kullanmıyorum, nöbet tutuyorum diğer günler günde 40-60dk trafikteyim. Akünün şarj etmesi için yetmezmi?
2 yıldır tık demeyen araç 2 aydır mı elektrik kaçırıyor ve normal kabul ediliyor. Madem kaçak vardı niye kömür ve akü değiştirdim?  >:(
Ne yapmalıyım bilemiyorum!

Arkadaşlar, tecrübelerinize güvenerek yorumlarınızı rica ediyorum. Şimdiden teşekkür ederim

Ynt: Elektrik kaçağı hakkında yardım lütfen!
« Yanıtla #1 : 13 Şubat 2011, 13:21:24 »
Kaçak hakkında ne olabileceği hakkında tam bir fikrim yok, ama teyp veya iç lambalar olabilir. Bagaj lambası sönmüyor da olabilir. Benim aracım 1 ay yattığında bile hiç zorlanmadan marşa basıyor. Böyle bir soruna yol açacak devamlı kaçak olması çok saçma bir yorum olmuş ustanın. Sorunu bulamayacağından ya da üşendiğinden kendine ekmek çıkarmaya çalışmış muhtemelen. Güvenebileceğiniz başka bir ustaya götürün veya kendi olanaklarınızla bulmaya çalışın sorunu.

« Yanıtla #2 : 13 Şubat 2011, 16:18:18 »
çok merak ettim pololarda her zaman kaçak vardır diyen ustayı

kaçak yapacak olsa 2 sene bekler mi?
sorununuza net bir cevap vermek zor fakat servisinize fazla güvenmemenizi tavsiye ederim kaçak olabilir fakat 2 sene öncesinde de olması lazım siz 2 ay önce yazmışsınız eğer 2 aylık zaman dilimi içinde araca alarm teyp vb elektrikli bir aksam taktırdıysanız ondan dolayı kaçak yapabilir
kolay gelsin
« Son Düzenleme: 03 Mart 2011, 20:56:24 Gönderen: maverick »
SÜRAT FELAKETTİR

HERKESE KAZASIZ BELASIZ SÜRÜŞLER DİLERİM

« Yanıtla #3 : 14 Şubat 2011, 07:21:30 »
İlginize teşekkür ederim, iki ay içinde araca herhangi birşey eklemedim. Teybimi 1 yıl önce aldım. Bagaj lambasını ve iç lambayı da kendim kontrol ettim. Bu ustaya da tanıdık vasıtasıyla gitmiştim ama itimatım kalmadı. Yorumlarınız için tekrar teşekkürler.

« Yanıtla #4 : 03 Mart 2011, 15:03:22 »
sorun ne alemde acaba bilgilendirebilir misin bizi?

Çevrimdışı PoloGTI

• Otomobil
    Vw Polo 6N2
  • Ersan
« Yanıtla #5 : 03 Mart 2011, 15:16:01 »
Alarm mevcutmu ? :)
Vw Polo 6N

Çevrimdışı GolfMk1Cabrio

• My Life Golf GTI :)
« Yanıtla #6 : 03 Mart 2011, 16:54:19 »
Bagaj veya tavan lambasına led ampul taktırdın mı ? Beyaz mavi her hangi bir renk fark etmez led ampul taktınız mı?
ob ein leben nach dem cabrio ist ???