Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: el freni lamba ışığı  (Okunma sayısı 24962 defa)

el freni lamba ışığı
« : 01 Aralık 2008, 19:41:36 »
slm arkadaşlar
bende 2000 polo confortline var bir süredir elfreni lamba sı ışığı yanıyor.Bu ışık sadece rampa ve sert virajlarda yanıyor bazende yanarken sesli ikaz veriyor.nedendir acaba.(arabam yağ eksiltiyor ondan olabilirmi)

Ynt: el freni lamba ışığı
« Yanıtla #1 : 02 Aralık 2008, 05:24:27 »
yağ eksiltme ile bi alakası olcağını sanmıyorum.. El frenindede bildiğim kadarıyla müşür var.. müşürden yapabilir kontrol ettir
PoLo BiR Ya$aM TarzıdıR.!

Çevrimdışı salman

• ѕєℓмαη
« Yanıtla #2 : 02 Aralık 2008, 11:10:22 »
fren hidroliğini kontrol et.. büyük olasılıkla bitmek üzeredir..
nereye dönersen dön, ..çın hep arkada kalır..

« Yanıtla #3 : 02 Aralık 2008, 19:14:54 »
teşekkür ederim arkadaşlar

« Yanıtla #4 : 26 Mart 2009, 22:36:18 »
bendede abs lambasıyla bırlıkte yandı el frenı lambası .. hıdrolıkten degıl bu ama cunku yenı degıstırdım frenlerın havasıda alındı neden yandı anlamadım

Çevrimdışı Ouzoo

• Bayılırım otobüs kokusuna
« Yanıtla #5 : 27 Mart 2009, 00:21:07 »
Abs lambası arızalıysa eğer el fren ışığını yakıyor onun yerine
Otomobil kullanmak asalaklıktır. Kurallara uygun kullanmak ise çağdaşlık. Lütfen trafik kurallarına uyun. Sinyal kullanmayı sevin. Yol verirken de cömert olun. Ki insan olmanın tadına varın..

« Yanıtla #6 : 27 Mart 2009, 11:45:55 »
sımdı abs lambası ve el frenı ıkaz lambası aynı andan yandı seslı ıkaz verdı. servıs arabaya cıhaz bagladı sonuc  olarak abs beynının arızalı oldugunu soyledıler. bunun uzerıne beyın degıstı fakat degısımın yapılmasından 2 gun sonra aynı ıkaz lambaları tekrar yandı. servıse tekrar goturecegım arabayı  :(

« Yanıtla #7 : 08 Temmuz 2010, 14:18:45 »
arkadaşlar merhaba,
aracım 94 model golf 3. Benim de buna benzer bi sorunum var. el freni çekili olmamasına rağmen aynen rampalarda ve sert virajlarda el freni ikaz lambası yanıyor. bunun başka bir anlamı var mıdır?
Bilenlerin yardımını bekliyorum.

kolay gelsin

« Yanıtla #8 : 08 Temmuz 2010, 14:19:07 »
bu arada araçta abs yok

« Yanıtla #9 : 08 Temmuz 2010, 14:23:36 »
balata bitiyor olabilir?

« Yanıtla #10 : 08 Temmuz 2010, 16:51:40 »
Deniz tanıyı koymuş, eğer el freni müşüründen değilse balata bitiyordur, bende de el frenini çekip bıraktığımda bir süre yapıyor. Balatanın neredeyse bitik olduğunu biliyorum ve müşürden değil çünkü o da değişti.

« Yanıtla #11 : 08 Temmuz 2010, 16:54:55 »
ya hazır konusu açılmışken ben de sorayım, benim araç da arada bir kafasına göre yakıyo el freni ikaz lambasını, sonra kafasına göre söndürüyo, ama bunu 1 aydır yapmıyo  ??? bu arada bunu bir iki kere yaptığında araçta 2 kişiden fazla vardı, benim araba iki kapılı, acaba haddimden fazla yükledin beni mi diyo bana  ;D şaka bi yana bu ışığın kafasına göre yanmasının sebebi ne olabilir? bu arada bu ışık arabayı ilk çalıştırdığımda yanıyo, öyle virajda ya da çalışırken bi anda yakmıyo, bütün ışıklar yanar ya hani ilk çalıştırmada, bu da yanıyo ama sönmüyo sonra.
« Son Düzenleme: 08 Temmuz 2010, 16:56:14 Gönderen: d3n1s »

« Yanıtla #12 : 08 Temmuz 2010, 17:01:40 »
Belli bir süre sonra sönüyorsa aynı benimki gibidir. Uzun bir beklemeden sonra el frenini bırakınca sönüyor, fakat çekip bırakıyım hemen yanıyor. Bazen frene basınca sönüyor bazen de kendi kendine. Şu ana kadar öğrenebildiğim kadarıyla yanlış değilse arka balatalardan dolayı yanıyor benim. Önler iyi arkalar kötü usta kontrol etmişti daha önce. Müşür de olabilir senin, bende değişti müşür ve sonuç aynı, balatalar değişene kadar tam emin olamayacağım tabi :)

« Yanıtla #13 : 08 Temmuz 2010, 17:15:25 »
Belli bir süre sonra sönüyorsa aynı benimki gibidir. Uzun bir beklemeden sonra el frenini bırakınca sönüyor, fakat çekip bırakıyım hemen yanıyor. Bazen frene basınca sönüyor bazen de kendi kendine. Şu ana kadar öğrenebildiğim kadarıyla yanlış değilse arka balatalardan dolayı yanıyor benim. Önler iyi arkalar kötü usta kontrol etmişti daha önce. Müşür de olabilir senin, bende değişti müşür ve sonuç aynı, balatalar değişene kadar tam emin olamayacağım tabi :)

benimki giderken yanıyo ya nasıl anlatsam ki, el freni çekili değil arabayı çalıştırıyorum yanıyor, sonra kafasına göre sönüyo, arabayı kapat-aç, el frenini çek bırak vs gibi şeyler fayda etmiyor, balatalarım yeni elden geçti, ama müşüre bi baktırıym belki ondandır