Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: Direksiyon sertliği  (Okunma sayısı 3902 defa)

Direksiyon sertliği
« : 31 Ekim 2012, 22:44:51 »
Arkadaşlar aracımı 3 yıldır kullanıyorum ama direksiyon sertliğinden şikayetçiyim..
Eski arabam 93 model honda civic ti ama direksiyonu poloya nazaran gayet iyiydi..
Bunu sebebi acaba hidrolik yağda azalma felan olabilirmi öyleyse nerden ekliyebliriz?
Yardımlarınızı bekliyorum  :t
« Son Düzenleme: 31 Ekim 2012, 22:45:44 Gönderen: 6n2polo »

Ynt: Direksiyon sertliği
« Yanıtla #1 : 01 Kasım 2012, 10:15:23 »
direksiyon yağında azalma olsa power ı bozar direksiyon yağı sağ tarafta kaputun içinde siyah bi kutu var kapağı yeşil onu çevirip açarsan zaten kapakda yağ seviyesi var ordan kontrol edebilirsin. ama yağı uzun zamandır değişmediyse bozulmuş olabilir yenilemekde fayda var.
yada daha ağır olan bişi var o da direksiyon pompası veya direksiyon kutusu bunlardan da kaynaklanabilir

« Yanıtla #2 : 08 Aralık 2012, 21:07:07 »
Eyvallah kardeş jantların ağırlığından oluyormuş, kara canta geçince hafifliği anladım. Çelik jantın bu kadar etkilediğini düşünmemiştim.
« Son Düzenleme: 08 Aralık 2012, 21:07:19 Gönderen: 6n2polo »

« Yanıtla #3 : 08 Aralık 2012, 22:53:14 »
bende de çelik jant var ama ağır değil

« Yanıtla #4 : 10 Aralık 2012, 12:23:08 »
sendeki hakiki çelik jant yani çelişk değildir çakmadır o zaman kardeşim
çelik biraz ağır oluyo
şimdikiler çelik görünümlü çin malları var nasıl yapıyorlarsa ama un ufak oluyo bi kazada veya kaldıırıma sert vurunca

« Yanıtla #5 : 10 Aralık 2012, 12:26:54 »
ya slında ses olması gayet normal hepsinde var göğüs ve kapılar sert plastik olduğundan zamanla iyice ses yapmaya başlıyo kapı iç döşemlerini ve göğüs altını iyice kaliteli singer ile yaılıyım yapabilsek işçilikde güzel olacak ama o zaman büyük ölçüde seslerden kurtulabiliriz

« Yanıtla #6 : 10 Aralık 2012, 21:22:41 »
Sesi kesmenin çözümünü biraz deneyimle öğrendik, direksiyonu en üst konuma getirip iyici sıktırıyorum ses kalmıyor :) Bendeki jantlar ofset jant o yüzden biraz ağır heralde, kış olduğu için kara jantta hafiflettik direksiyonu