Gönderen Konu: Devirdaim tarafından yere su akıyor  (Okunma sayısı 5945 defa)

Çevrimdışı VAROL Metin

•  
    • Profili Görüntüle
Devirdaim tarafından yere su akıyor
« : 10 Temmuz 2010, 06:09:31 »
Ne olduğunu anlayamadığım bir durum ,devirdaim tarafından yere su akıyor ustaya götürdüm (özel servise)ama orada su akmadı nereden olduğunu anlayamadı ara sıra hararet lambası yanıyor su ekliyorum ışık sönüyor ustada stop ettim açıp baktık ama birtürlü su o taraftan akmadı sanki benimle oyun oynuyor usta gözün hararette olsun yükselirse bize bildir devirdaim değiştirmek gerekebilir diye söyledine yapmalıyım bilmiyorum birde arkadaşlar şanzumundan ses geliyor dişlilerden olabilir dedi masrafı ne olur daha doğrusu rektefiye yaptırsam kaça mal olur bilgisi olan varmı aracım volkswagen stationvagon 2001 model 159000 km de bilgilendirirseniz sevinirim  
« Son Düzenleme: 10 Temmuz 2010, 06:11:36 Gönderen: VAROL Metin »

Çevrimdışı alpaslanxvx

• Profili Görüntüle
Ynt: Devirdaim tarafından yere su akıyor
« Yanıtla #1 : 10 Temmuz 2010, 07:13:41 »
Ne olduğunu anlayamadığım bir durum ,devirdaim tarafından yere su akıyor ustaya götürdüm (özel servise)ama orada su akmadı nereden olduğunu anlayamadı ara sıra hararet lambası yanıyor su ekliyorum ışık sönüyor ustada stop ettim açıp baktık ama birtürlü su o taraftan akmadı sanki benimle oyun oynuyor usta gözün hararette olsun yükselirse bize bildir devirdaim değiştirmek gerekebilir diye söyledine yapmalıyım bilmiyorum birde arkadaşlar şanzumundan ses geliyor dişlilerden olabilir dedi masrafı ne olur daha doğrusu rektefiye yaptırsam kaça mal olur bilgisi olan varmı aracım volkswagen stationvagon 2001 model 159000 km de bilgilendirirseniz sevinirim 

devirdaim bozuksa , belli devirden sonra su akıtır bilgin olsun , bnmde yeni başıma geldi , aracı lifte kalırdık, normal rölantisinde çalıştığında araç su akmıyodu , ama gaz ver 5-10 sn , direk suyu salar aşağıya , böyle de kullanma aracı çok tehlikeli olduunu söylediler bana , son olarak devirdaim değişecekse aracın trigerini de değiştir , şanzuman konusunda pek bişi diyemicem ama çok sıkıntılı bi iş , işin ehline götürmeni tavsiye ederim , zira bu dertten müzdarip birçok arkadaşım var sitede , önceki konulara bakarsan yardımı olur  ;)

Çevrimdışı 06onur

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: golf tsi 122ps +LPG
« Yanıtla #2 : 11 Temmuz 2010, 20:35:56 »
159.000erken aslında ama devir daim bozuluyordur. Trigerde yakınsa hepsini takım olarak değiştir bence 230tl idi. triger+vset+devir daim
YAKIT YİNE ARTTI!!!! BENZİN 5.09TL LPG 2,71
2010DA BENZİN:3,30 LPG:1.80 di

Çevrimdışı trex_st

•  
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 05 Aralık 2011, 14:21:49 »
Aynı sorun bende var arabamla giderken birden soğutma su göstergesi yanıp sönmeye başladı bi baktım kaputu açıp soğutma suyu bitmiş durumda bi servise getirdim bugün devirdaim den olduğunu söylediler bi de triger kayışınında değiştirmesi gerektiğini söylediler 107bin km olmuş değiştir diye
neyse:
triger kayışı + devirdaim+antifriz +işcilik= 500tl çıkardılar

fiyat pahalı değilmi AÇİL YARDIMLARINIZI BEKLİYORUM..

Çevrimdışı Ragno

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 05 Aralık 2011, 14:59:39 »
@trex_st
Hocam o halde mi gittiniz servise su eklemeden? Valla iyi cesaret  :)
Benim termostat gövdesi kırılmıştı, çürümüş. cesaret edemedim, çekici çağırmıştım.
« Son Düzenleme: 05 Aralık 2011, 15:00:54 Gönderen: Ragno »

Çevrimdışı trex_st

•  
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 05 Aralık 2011, 15:22:05 »
:) 1 km filen gittik işte  , neyse biraz önce benden önceki sahibini aradım 2000 km önce değiştirdiğini söyledi trigerin, o yüzden sadece devirdaim pompasını değiştircem+ bi de antifriz+ işcilik 200 tl oldu fiyat nasıl uygumudur sizce