Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: (Çözüldü)Fren pedalı ilk basışta dipte 2.de normal kavrıyor(ön balatalar yeni)  (Okunma sayısı 14003 defa)

Selam arkadaşlar,

Ön fren balatalarımı  değiştireli  2 hafta oldu(BOSCH). Yalnız  2 haftadan beri frenler   fren pedalı  eskisinden çok daha  aşağıda  kavrıyor. Fakat  garibime  giden frene  bas  çek sonrası bir kez daha hemen peşinden  frene basarsam  eskisi gibi  yukarda  kavrıyor. Sert  frende   herhangi bir sıkıntı yok  sadece  yavaşlamak istediğim zaman eksi  hizasında  kavramadığından yavaşlarken beni yanıltıyor. Birkaç  tamirciye  gittim  havasını aldılar  hidroliğine  baktılar  sorun yok  ancak sürdüklerinde   durumdan pek de  emin olamadılar. (ön balatalar  yeni  arka  balatalar  %50   kullanılmış  durumda)

fikirlerinizi  bekliyorum , teşekkürler.

Çözüm ;
Arkadaşlar sorun çözüldü.   Bugün başka  bir  tamirciye  gittim. Sağ ön tekerin   bilye  dağıtığını, bu dağıtma  sonucu fren balatası diske  çap bastığındna dolayı da balatanın  tam  basması için freni popalamak gerektiği  anlaşıldı.Bilginize ...
« Son Düzenleme: 20 Haziran 2012, 22:41:42 Gönderen: kipermufit »
M.I.V.W.

balatalar alışana kadar böyle olur
Araba binmek içindir..

ABS varsa sistemi kontrol ettir derim.

ABS varsa sistemi kontrol ettir derim.

Ustaya  derdimi anlatabilmek adına  soruyorum.  ABS  sistemi  ile  alakası nedir. Ani  fren haricinde  ABS nin  bu sistemin kontrolüne  etkisi var mıdır ?
M.I.V.W.

Arkadaşlar sorun çözüldü.   Bugün başka  bir  tamirciye  gittim. Sağ ön tekerin   bilye  dağıtığını, bu dağıtma  sonucu fren balatası diske  çap bastığındna dolayı da balatanın  tam  basması için freni popalamak gerektiği  anlaşıldı.Bilginize ...
M.I.V.W.

M.I.V.W.

Çevrimdışı dj_burak

• Burak Çetin

çözümü paylaştığın için teşekkürler sen bu şekilde bir süre kullandın sanırım araca başka bir sıkıntı yaratmış mı peki ?

hadi geçmiş olsun  :tamamdir
ne kadar sıkışmış ön tekere?
Sev seni seveni hâk ile yeksan ise, sevme seni sevmeyeni Mısır'a sultan ise.

Ehli irfan arasında aradım kıldım talep, Her hüner makbul imiş, İlla Edeb illa edeb

M.I.V.W.

ucuzmuş :) dün benim kanuninin ön teker bilyasını değiştirdim 2 adet SKF rulman ve işçilik 50 TL  :o
Sev seni seveni hâk ile yeksan ise, sevme seni sevmeyeni Mısır'a sultan ise.

Ehli irfan arasında aradım kıldım talep, Her hüner makbul imiş, İlla Edeb illa edeb

Çevrimdışı Yasin19ç

Merhaba arkadaşlar bnmde başıma geldi bu olay bu gün muayene sebebiyle fren hortumları değişti arka balatalar değişti 3 usta defalarca havasını almasına rağmen aynı sorunu bnde yaşıyorum