Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: Arkadaşlar Acill Akü kendiliğinden boşalıyor  (Okunma sayısı 11748 defa)

Arkadaşlar Acill Akü kendiliğinden boşalıyor
« : 19 Şubat 2010, 20:58:32 »
merhaba arkadaşlar
2001 6n2 highline polo aracımdaki sorun şu. araç aküyü kendiliğinden boşaltıyor ve sonra marş basmıyor. akü takviyesiyle aracı çalıştırıyorum birkaç gün kullanıyorum sonra 10 dk lığına bir yerde durmak için stop ediyorum geldiğimde yine marş basmıyor. elektikçilere gösterdim aküyü değiştirdiler takılan aküdede aynı sorun oldu. sonra ölçü aletiyle denediler araçtaki lpg sisteminin beynine giden elektrik kablosundan elektrik çekiyor dediler onada röle taktılar yani kontağı kapatınca artık lpg devreden çıkıyor oldu ama sorun yine devam ediyor ve bu arada arabanın düzeldiğini söylediler ben buna güvenerek şehir dışına çıktım sonra yakşalık üç gün yattı araba sonra denemek için marş yaptım dün akşam çalışıyordu bugun tekrar denedim yine çalışmadı. bu arada kontağı açınca gösterge lambaları yanıyor ama marj basmıyor. araçta anfi yok ama sonradan takılan merkezi kilit alarm var ayrıca sonradan takılan televizyon özelliği olan kumandalı dvd oynatıcı var. memleketteki ustaya telefon açtım alarmın sigortasını sök dedi bide öyle dene dedi. acaba onlardan yaparmı yada böyle bir problem yaşayan oldu mu?
yardımlarınız için şimdiden teşekkürler iyi çalışmalar.
« Son Düzenleme: 19 Şubat 2010, 21:16:54 Gönderen: mahmutort »

Ynt: Arkadaşlar Acill Akü kendiliğinden boşalıyor
« Yanıtla #1 : 19 Şubat 2010, 21:58:19 »
bu sorun büyük ihtimal sonradan taktığın alarm ve teypten.Bu sorun yeni kasa 05-06 passatlara   2010 modellerin teyplerini takınca oluyormuş.Bu da ona benziyor.

Çevrimdışı ozmo

• 96 Polo 1.6
« Yanıtla #2 : 19 Şubat 2010, 23:44:03 »
şarj dinamosuna baktılarmı doğru şarj voltajı sağlıyormu eğer akün yeni iseki yeni muhtemelen şarj dinamosu arızalıdır.

Çevrimdışı 06onur

• Otomobil
    golf tsi 122ps +LPG
« Yanıtla #3 : 20 Şubat 2010, 00:14:03 »
birşeyler taktıktan sonra olma ihtimali yü
ksek genelde elektrik sıkıntısı polo38(tolga) in dediği gibi oluyor. Bende cam kaldırmaya larmı bağlattım sıkıntı yaşamıştım kestirdim tekrar. Orjinalde hiç sıkıntı olmuyor. Cd çalar kontaktan çekince kapanmıyordu soket kablolarını değiştirdim gibi...
YAKIT YİNE ARTTI!!!! BENZİN 5.09TL LPG 2,71
2010DA BENZİN:3,30 LPG:1.80 di

« Yanıtla #4 : 20 Şubat 2010, 23:31:44 »
şunu söylemeyi unuttum arabadaki teyp ve alarm iki yıldır var. şu ana kadar hiç bir problem yoktu ama son bir kaç aydır alarm ve merkezi kilit sapıtmaya başladı. zaten ustaya götürdüğümde alarmı da söktürmeyi düşünüyorum artık.

« Yanıtla #5 : 22 Şubat 2010, 09:33:59 »
benzin ponbasına bak arada takılı kalıyordor radyo hemen bitirmez
bir kaç gün kapaputu acses dinle cızılyı gibi ses geli yosa kontak kapalıiken bilki takılı kalıyo
kolay gelsin

« Yanıtla #6 : 28 Nisan 2011, 09:57:18 »
Bende Polo dizel var. araba 24 saat çalıştırılmayınca çalışmıyordu. kaç kere takviye yaptırdım sayamadım.en sonunda yetkili servise gidip baktırdım. sonradan takılan oto alarmı problemmiş. iptal edildi. şu an problem yok.

Çevrimdışı erdem2179

• Otomobil
    golf mk3 gti
  • erdem2179
« Yanıtla #7 : 28 Nisan 2011, 10:44:37 »
şarj dinamosuna baktılarmı doğru şarj voltajı sağlıyormu eğer akün yeni iseki yeni muhtemelen şarj dinamosu arızalıdır.katılıyorum şarjını ölçtür.düzensiz şarj aküyü boşaltır.
Mk3 gti

« Yanıtla #8 : 28 Nisan 2011, 11:01:17 »
bi elektrikçiye gösterin, bi yerlerden kaçak olabilir, bulması 5 dakika