Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: comfortline yağmur sensörü...  (Okunma sayısı 10241 defa)

comfortline yağmur sensörü...
« : 20 Nisan 2011, 14:24:43 »
Öncelikle merhaba aranıza yeni katılmış bulunuyorum.2000 model polo comfortline'ımda yağmur sensörümü çalıştıramadım.
Yağmur yağarken kendisinin çalışmasını bekledim çalışmadı.Kolu aşağı ve yukarı doğru kaldırdığımda ise normal olarak çalıştı(Yani sensörsüz araba gibi manuel olarak)resimde görünen düğmeye bastığımda ise arka sileceğim çalıştı.
Acaba benmi birşeyleri yanlış yapıyorum yoksa sensörümdemi sorun var?Yardım ve önerilerinizi bekliyorum.Saygılar...

Ynt: comfortline yağmur sensörü...
« Yanıtla #1 : 20 Nisan 2011, 17:35:56 »
kolu aşagı cektıgınde 7-10 sn aralıklarla çalısması lazım.çalışmazsa elektirikçiye yol gözükür baktır derim benim arka silecek caşısmıyo  su attımı calısıyor düğmesi bozuk zararı olmadıgından değiştirmedim muayeneden de geçti suyu sıktı bı guzel çalışınca  ;D . kol fiyatlarıda özel serviste 100-150 arası sanayıde30-40 çin malı.tavsiye dersen asla yan sanayi çin malı  kullanma derim..

« Yanıtla #2 : 20 Nisan 2011, 23:18:30 »
teşekkür ederim tavsiye için kolu aşağı indirdiğimde de çalışmıyor meret  :( o kadar yağmur yedi bir kere bile çalışmadı  :-[ yarın bi götürüyüm elektirikçiye,bakalım ne diyecekler..

« Yanıtla #3 : 24 Nisan 2011, 14:58:51 »
valla ben de o kolu aşağıya indiriyorum. yağmur az da yağsa çok da yağsa hiç yağmasa da silecekler her seferinde aynı zaman aralığında ve aynı hızda çalışıyo. ne iş anlamadım arızalı mıdır nedir arkadaşlar?

« Yanıtla #4 : 25 Nisan 2011, 15:58:53 »
valla ben de o kolu aşağıya indiriyorum. yağmur az da yağsa çok da yağsa hiç yağmasa da silecekler her seferinde aynı zaman aralığında ve aynı hızda çalışıyo. ne iş anlamadım arızalı mıdır nedir arkadaşlar?
normal olması gereken o zaten

« Yanıtla #5 : 27 Nisan 2011, 00:15:05 »
yağmurun şiddetine göre sileceklerin hızını ayarlaması gerekmiyor mu?

« Yanıtla #6 : 27 Nisan 2011, 10:41:58 »
yağmurun şiddetine göre sileceklerin hızını ayarlaması gerekmiyor mu?
silecekler 3 kademelidir 6n2 için yukarı kaldırdımı 1-2 kademeler yavas-hızlı olarak çalısır,durma pozusonundan iken aşagı çektimi aralıklarla çalışır.
6n2 de otomatık yagmur sensoru varmı bılmıyorum ama benım arabada sensor benım :D

« Yanıtla #7 : 27 Nisan 2011, 20:23:05 »
silecek kolunu aşağı çekip gerisine karışmayın o işini yapıyor, daha bugün kullandım, ilk basıştan sonra yaklaşık 15sn aralıklarla birkaç kez çalışıo , sonra yağmurun hızına göre hızlanıo veyahut yavaşlıo, yağmur kesilince de silecekler duruyo kendiliğinden. herkese kazasız belasız cezasız sürüşler dilerim. saygılar..
Bilseydi eğer Mecnun, VOLKSWAGEN sevgisini;

Sever miydi o vakit, Leyla zillisini?

« Yanıtla #8 : 27 Nisan 2011, 23:20:32 »
Yardımlarınız için teşekkürler arkadaşlar, bir süre internete giremediğim için forumu takip edemedim.Yeni girme fırsatım oldu.
Neyse konuya gelelim.Elektrikçiye gittim ve sorunumu kısa bir sürede halletti.Sanırım sorun silecek motorundaymış.Bu akşamki Ankara yağmurunda da sensörümü deneme fırsatım oldu ve sorun çıkarmadan çalıştı  :tamamdir

« Yanıtla #9 : 28 Nisan 2011, 13:01:27 »
geçmiş olsun güle güle kullanın saygılar...
Bilseydi eğer Mecnun, VOLKSWAGEN sevgisini;

Sever miydi o vakit, Leyla zillisini?