Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: Çeyrek Depo Altına Düşünce Polom Stop Ediyor  (Okunma sayısı 6072 defa)

Çevrimdışı TheSaint

• Polo yordun beni...
Çeyrek Depo Altına Düşünce Polom Stop Ediyor
« : 07 Mayıs 2008, 15:28:57 »
Arkadaşlar Merhaba...
Polo 2000 1.4 Comfortline kullanıyorum. Benzin göstergesi  çeyrek deponun altıba düştüğü zaman, benzin ışığı yanmadığı halde aracım stop ediyor, tekrar çalıştırdığımda problemsiz çalışıyor. Boğaz kelebeği, yağ filtresi, motor yağı, hava filtresi 2000 km önce değişti.
Sizce sorun benzin pompasında olabilir mi ?

Ynt: Çeyrek Depo Altına Düşünce Polom Stop Ediyor
« Yanıtla #1 : 07 Mayıs 2008, 15:33:50 »
bu fiyatlarla biraz zor ama bence hiç bir zaman çeyrek deponun altına düşme. Benzin pompasının bozulma ihtimali yüksek.
Ben derim ki, benzin aldığın zaman bir de katkı maddesi al benzine karıştır. Ben enjektör temizliyeci olanını aldım. tavsiye ederim. 13 YTL

« Yanıtla #2 : 07 Mayıs 2008, 20:56:28 »
Göstergenin bozuk olması da bi ihtimal. Pompa bozuk diye değiştirdiler ama sanırım göstergem yanlış gösteriyodu ve benzinim bitmişti :(

Çevrimdışı Dr_EmrE

• Pre-tuned in Deutschland :)
« Yanıtla #3 : 07 Mayıs 2008, 21:29:34 »
çeyrek deponun altında kullanmak cidden zarar veriyormu??

Çevrimdışı komandoksk

• bu polo delikli nane mi?
« Yanıtla #4 : 07 Ekim 2008, 14:45:35 »
depoda pislik vardır...

Çevrimdışı Ouzoo

• Bayılırım otobüs kokusuna
« Yanıtla #5 : 07 Ekim 2008, 19:11:47 »
Ben aracı ilk aldığımda benzin deposunu temizletmiştim, 70 ytl gibi bişey bayılmıştım o zmn ama bugüne kadar çeyrek deponun altına çok düştüm ve hiç bir problem olmadı..
senin benzin pompan bozuk muhtemelen yanlış gösteriyor..Kendi imkanlarınla denemek için depoyu fulle kaç km yaptığına bak menzil yüksek fakat depo hala çeyrekten düşmemişse problemlidir değişmen gerekir..
Otomobil kullanmak asalaklıktır. Kurallara uygun kullanmak ise çağdaşlık. Lütfen trafik kurallarına uyun. Sinyal kullanmayı sevin. Yol verirken de cömert olun. Ki insan olmanın tadına varın..

« Yanıtla #6 : 07 Ekim 2008, 19:22:36 »
bu isi benzinciler bilir diye onlara sordum birkac defa. hepsi temizlenmez diyor hiçbizaman sıfıra yakın gezme diyorlar. bende anlam verememistim. nasıl temizlenmez ya :) demekki oluyormus. nerede temizletebilirim? neci aramam lazim yani?

Çevrimdışı Ouzoo

• Bayılırım otobüs kokusuna
« Yanıtla #7 : 07 Ekim 2008, 20:05:56 »
Maslak üçel oomotivin arkasındaydı adını hatırlamıyorum..
Otomobil kullanmak asalaklıktır. Kurallara uygun kullanmak ise çağdaşlık. Lütfen trafik kurallarına uyun. Sinyal kullanmayı sevin. Yol verirken de cömert olun. Ki insan olmanın tadına varın..

« Yanıtla #8 : 07 Ekim 2008, 20:44:55 »
hmm maslak tarafı kastırır azcık beni :) ama yapılabiliyor olmasını duymak bile yetti bana tesekkurler.