Gönderen Konu: Cam açma tuşum çalışmıyor  (Okunma sayısı 4941 defa)

Çevrimdışı predator

• Profili Görüntüle
Cam açma tuşum çalışmıyor
« : 22 Mart 2012, 18:06:09 »
sağ cam açma tuşu çalışmıyor sürücü tarafındaki ile idare etmeye çalışayım dedim ama oda yamuk yapmaya başladı söksek yapabilceğimiz gibi bişeymidir başına gelen varmı?

Çevrimdışı salihsefa

• Profili Görüntüle
Ynt: Cam açma tuşum çalışmıyor
« Yanıtla #1 : 22 Mart 2012, 21:29:39 »
geçmiş konularda var ufuk, kronik 6N2 sorunlarından  ;) tuşların olduğu kısmın ön tarafından arkaya doğru bir tornivida ile tırnağını kurtar yukarı kastır çıkar. fişini çıkar, sökünce kalem pil arkası kadar ufak incecik metal parçalar var onlar oksitleme yapıyor. her bir tuş için 4 adet olacak o zımbırtıdan. metalleri ve karşılıklarının oksidini temizle geri topla hayırlı olsun  ;) zorlamadan sökülür tuş takımı benim gibi tersten zorlayıp o metal parçaları kapı içine düşürmeyesin  ;D

http://www.vwtr.net/forum/polo-6n2/on-cam-krikosu-tamiri-t28696.0.html

linkteki 4. , 6. ve 7. fotoğraflarda olduğu gibi sökeceksin, şoför kapısı içinde tornavidayı aynı yerden dürt  :tamamdir
« Son Düzenleme: 22 Mart 2012, 21:31:44 Gönderen: salihsefa »
Sev seni seveni hâk ile yeksan ise, sevme seni sevmeyeni Mısır'a sultan ise.

Ehli irfan arasında aradım kıldım talep, Her hüner makbul imiş, İlla Edeb illa edeb

Çevrimdışı ceceduman

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 22 Mart 2012, 22:32:02 »
arabayı ilk aldığımda bendede aynı sıkıntı vardı 30 tl sıkışmıştı onu aldık ordan düzeldi :) salih gerenken açıklamayada yapmış zaten ;)

Çevrimdışı predator

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 23 Mart 2012, 08:57:36 »
Yaşasın 6n2 dayanışması  :D  Salih 10 numarasın dostum yarın bi bırkalıyayım bakalım  :tamamdir

Çevrimdışı ogretmen_ankara

• 2001 Golf Comfortline Red
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 23 Mart 2012, 10:04:18 »
camı tutup yukarı çeken plastikler kırılmıştır, hep kırılır zaten...piyasada hep yan sanayisi var, çok dayanıksız, çok soğuk havalarda kırılıyor özellikle...Sökmesi çok kolay değil, söksen bile toplamakda zorluk çekebilirsin. işi bilen birine yaptırın, o plastik parçaların tanesini ilk kırıldığında 20 tl ye, ikinci defa kırıldığında başka bir yerden aynısını 5 liraya almıştım, 2009 senesinde...

Çevrimdışı predator

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #5 : 23 Mart 2012, 12:54:47 »
Yok hocam cama soldan müdahele edebiliyorum sağ tuş bozuk. Solda gidici artık müdahale şart. Bilgi için teşekkürler.

Çevrimdışı salihsefa

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #6 : 24 Mart 2012, 00:59:58 »
Yaşasın 6n2 dayanışması  :D  Salih 10 numarasın dostum yarın bi bırkalıyayım bakalım  :tamamdir

rica edrim kardeş ne demek, "paylaştığın senindir biriktirdiğin değil" demiş yunus emre, bilginin zekatı anlatmakmış  :tamamdir birbirimize destek olmazsak çok para harcarız sanayiye, çekiciye :)

camı tutup yukarı çeken plastikler kırılmıştır, hep kırılır zaten...piyasada hep yan sanayisi var, çok dayanıksız, çok soğuk havalarda kırılıyor özellikle...Sökmesi çok kolay değil, söksen bile toplamakda zorluk çekebilirsin. işi bilen birine yaptırın, o plastik parçaların tanesini ilk kırıldığında 20 tl ye, ikinci defa kırıldığında başka bir yerden aynısını 5 liraya almıştım, 2009 senesinde...
aslında çok zor bir işlem değil hocam, dikkatlice nazikçe açmak lazım tuşları, zorladımı elde kalır evet haklısınız.
Sev seni seveni hâk ile yeksan ise, sevme seni sevmeyeni Mısır'a sultan ise.

Ehli irfan arasında aradım kıldım talep, Her hüner makbul imiş, İlla Edeb illa edeb