Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: çalışmama sorunu!!!  (Okunma sayısı 5265 defa)

çalışmama sorunu!!!
« : 09 Temmuz 2010, 14:23:54 »
Herkese iyi günler.
arkadaşlar 2000 model polom var. son bir aydır çalışmasında sıkıntı yaşıyorum. her beş çalıştırmamın 1-2 sinde cok zor calısıyor ya da calısmıyor.kontagı kapatıp tekrar denedigimde ise normal calısıyor. ustaya gitmiştim onun yanında sorun cıkmadıgından bişeyi yok dedi :-\
bugun sabah aracı normal calıstırıp işe gittim.sonra tekrar cıkmam gerekince arac calısmadı.ne kadar denesemde bir türlu calıstıramadım. usta geldi cok zor da olsa calıstırdı.egsozdan benzin geldi ve ortalıgı iyi kokuttu...
bilgisayara bagladılar ve sorunun anahtarı zor okumasından kaynaklandıgını soylediler. yedek anahtarı denedik o epeydir kullanılmadıgından olsa gerek daha sıkıntılıydı.çalışır çalışmaz istop ediyordu.
su an yarım gazla zorlanarak calısıyor.servise gitmem gerektigini soylediler.
kastamonuda yasıyorum.olmadı sırf bunun için haftaya ankaraya servise gidecegim. ne kadar fiyat cıkar bilmiyorum ama muhtemelen serviste yüksek tutar soylerler :(
bu konu hakkında herhangi bir bilgisi tavsiyesi önerisi olan arkadasım var mı acaba?
ne yapmalıyım direk servise gitmekten başka carem yok mu? ayrıca servisde bir gün de işim biter mi ki?
yardımcı olabilecek arkadaslara şimdiden teşekkürler, iyi günler...

Çevrimdışı nizam

• VW BORA 1.9 TDI 66 kv
Ynt: çalışmama sorunu!!!
« Yanıtla #1 : 09 Temmuz 2010, 14:31:58 »
Herkese iyi günler.
arkadaşlar 2000 model polom var. son bir aydır çalışmasında sıkıntı yaşıyorum. her beş çalıştırmamın 1-2 sinde cok zor calısıyor ya da calısmıyor.kontagı kapatıp tekrar denedigimde ise normal calısıyor. ustaya gitmiştim onun yanında sorun cıkmadıgından bişeyi yok dedi :-\
bugun sabah aracı normal calıstırıp işe gittim.sonra tekrar cıkmam gerekince arac calısmadı.ne kadar denesemde bir türlu calıstıramadım. usta geldi cok zor da olsa calıstırdı.egsozdan benzin geldi ve ortalıgı iyi kokuttu...
bilgisayara bagladılar ve sorunun anahtarı zor okumasından kaynaklandıgını soylediler. yedek anahtarı denedik o epeydir kullanılmadıgından olsa gerek daha sıkıntılıydı.çalışır çalışmaz istop ediyordu.
su an yarım gazla zorlanarak calısıyor.servise gitmem gerektigini soylediler.
kastamonuda yasıyorum.olmadı sırf bunun için haftaya ankaraya servise gidecegim. ne kadar fiyat cıkar bilmiyorum ama muhtemelen serviste yüksek tutar soylerler :(
bu konu hakkında herhangi bir bilgisi tavsiyesi önerisi olan arkadasım var mı acaba?
ne yapmalıyım direk servise gitmekten başka carem yok mu? ayrıca servisde bir gün de işim biter mi ki?
yardımcı olabilecek arkadaslara şimdiden teşekkürler, iyi günler...

salıpazarının orada ki sanayiye gittiysen işin yaştır hocam araba ustası  yok  orada ,kuzeykentte yok mu usta bir kastamonuda bildiğim kadarı ile vw yetkili servisi olması lazım  ?

sorunlar

boğaz kelebeği
buji
filtreler
adaptasyon
« Son Düzenleme: 09 Temmuz 2010, 14:34:43 Gönderen: nizam »
Paylaştığın senindir, biriktirdiğin değil

Yunus EMRE

ARABA ARIYOM BİLADER SORUN MU VAR :)

« Yanıtla #2 : 09 Temmuz 2010, 16:22:01 »
benzin pompası olabilir. benim eski polo son zamanlar geç çalışıyordu servis benzin pompası dedi
Araba binmek içindir..

Çevrimdışı nizam

• VW BORA 1.9 TDI 66 kv
« Yanıtla #3 : 09 Temmuz 2010, 16:55:20 »
benzin pompası olabilir. benim eski polo son zamanlar geç çalışıyordu servis benzin pompası dedi

yazdım geri sildim :D ben onu değildir diye
Paylaştığın senindir, biriktirdiğin değil

Yunus EMRE

ARABA ARIYOM BİLADER SORUN MU VAR :)

« Yanıtla #4 : 12 Temmuz 2010, 09:14:06 »
ilginiz için teşekkürler arkadaşlar...
nizam arkadasım dedigin gibi çözüm kuzeykentteymiş:)
vw servisi yok burada ancak istanbulda vw de calsımıs bir ustaymış. bir iki çalıştırdı ve sorun kontak termikinde dedi...
direksiyonu falan söküp parçayı değiştirdi şimdi sorunsuz calısıyor. ayrıca hararet müşrünü de dğiştirdi, bilgisayara bagladıgında o da hata vermiş. toplam işçilik dahil 130-TLye işim hallolmus oldu.
ankara servise gitseydim 100-TL yol artı 200-300 de servise giderdi muhtemelen...
allahtan halledildi de şimdi ağız tadıyla tatile cıkabilecegim insallah...

Çevrimdışı 06onur

• Otomobil
    golf tsi 122ps +LPG
« Yanıtla #5 : 12 Temmuz 2010, 10:00:45 »
6n2 altında daha kolay erişilirsin.

Sabah rahat çaılışıyor ısındıktan sonra mı çalışmıyor? Eğer öyle ise bilgisayarda hata göstermez ama %100hararet müşirin arızalı banada olmuştu. Orj. i takınca düzeliyor. Müşirler 10 yaşına gelince sırayla değişmeye başlıyorlar

sabah akşam farketmez çalışmıyor diyorsan öncelikle akünü ölçtür başka bir akü dene ve bu arada kesinlikli şarj dinamon iş yapıyor mu onada baktır. Yiğitin bir aküsü akıllı diye lektirik sisteminin neresinde hata varsa tık diye söylüyor
YAKIT YİNE ARTTI!!!! BENZİN 5.09TL LPG 2,71
2010DA BENZİN:3,30 LPG:1.80 di

« Yanıtla #6 : 14 Temmuz 2010, 12:46:01 »
sadece sabah değil genelde bir çalışmama sorunu vardı onur arkadasım.
önceden de dedigim gib ustai hararet müşrünü ve kontak termikini değiştirdi ve de sorunum ortadan kalktı:) umarım bir daha sıkıntı çıkarmaz.
biraz önce rot balans da halledildi, yağ da tamam uzun yola hazırım sanırım:)

Çevrimdışı ozk.26

• VW Poloooo :)
« Yanıtla #7 : 21 Kasım 2011, 20:49:54 »
aynı sorun bendede var makınada cıkmıyor

Çevrimdışı ozk.26

« Yanıtla #8 : 21 Kasım 2011, 20:51:02 »
marş almadığı anda usta makinaya sokmak gerek var dedi bakalım öle yapacaz o zaman hatayı belli eder dedi . . .

Çevrimdışı ozk.26

« Yanıtla #9 : 22 Kasım 2011, 12:42:33 »
boğaz kelebeği sorunu:(