Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: BULUNAMAYAN SES VİDEO FOTO EKLENDİ  (Okunma sayısı 19054 defa)

BULUNAMAYAN SES VİDEO FOTO EKLENDİ
« : 20 Mayıs 2014, 12:41:26 »
evet arkadaşlar kafayı yemek üzereyim 3 HAFTADIR  sol arka taraftan nasıl tarif edeyim bilmiyorum ama su şekilde soyleyeyim takır  takır takır şeklinde ses geliyor sanki arabayı bir şey tabiri caize kanırtıyor titretiyor arabayı ama kasmıyor  ustama götürdüm bu sesi ilk defa duyduğunu soyledi sonra başka bi usta aldı jantcısıydı amrtisör cüsüydü rot balanscıydı alayı arabanın altından girdik üstünden çıktık görünürde hiçbir sey yok yok arkadaş ya ama arabaya zarar verecek bi ses değil dediler  her zaman da cıkmıyor bu ses yokuş olsun düz olsun rampa aşağı olsun ne zaman çıkacagı belli olmuyor bu sesin ne olduysa egzosu taktırdıktan sonra oldu ama egzosda da bi sıkıntı yok  Hiç başına gelen oldumu böyle bi ses KAFAYI YİYECEM ARTIK KAFAYI

http://www.youtube.com/watch?v=rv78kRuPd5U&feature=youtu.be    arkadaslar 4:10 dakikadan sonra basliyor ses
« Son Düzenleme: 26 Mayıs 2014, 11:32:07 Gönderen: abdullahçam »
GrEeN MaChİnE

Çevrimdışı ramazan_40

Otomobil
    Eski:98 AFH Polo Yeni:2000 Focus Ghia
Ynt: BULUNAMAYAN SES
« Yanıtla #1 : 20 Mayıs 2014, 13:12:20 »
Amortisör yaylarının içindeki takoza bak o aşındıysa veya yırtıldıysa takır tukur diye ses yaptıgını biliyorum aynı sorunmu bilmem ama oraya bir baktır  bence resmide alttaki gibi bişey...

« Son Düzenleme: 20 Mayıs 2014, 13:13:02 Gönderen: ramazan_40 »
Hiçbir ordu, zamanı gelmiş bir düşünceye karşı duramaz.

« Yanıtla #2 : 20 Mayıs 2014, 13:15:53 »
o parça arabayı titretirmi peki düz yolda felan
GrEeN MaChİnE

Çevrimdışı ramazan_40

Otomobil
    Eski:98 AFH Polo Yeni:2000 Focus Ghia
« Yanıtla #3 : 20 Mayıs 2014, 13:29:51 »
o parça arabayı titretirmi peki düz yolda felan
titretmek derken pek anlamadım ama öyle arabayı titretecek bir parça değil sadece aşındıysa ses yapar...
Hiçbir ordu, zamanı gelmiş bir düşünceye karşı duramaz.

« Yanıtla #4 : 20 Mayıs 2014, 13:41:13 »
titretmek derken pek anlamadım ama öyle arabayı titretecek bir parça değil sadece aşındıysa ses yapar...

o zaman o parça değil titreme derken tarifde edemiyorum valla arabaya binmediğin sürece dediğimi anlamak biraz zor amortisörcüde baktı zaten orda bi sıkıntı yok
GrEeN MaChİnE

« Yanıtla #5 : 22 Mayıs 2014, 16:55:34 »
 68 kişi bakmış YAA BU KİMSENİN BAŞINA GELMEDİMİ KAFAYI YİYECEM ARTIK BEEEE  :'(
GrEeN MaChİnE

Çevrimdışı rene

• Otomobil
    Jetta Tdi
Ynt:
« Yanıtla #6 : 22 Mayıs 2014, 17:02:46 »
Seninde söylediğin gibi tarif edemiyorsun ondan yazamiyo kimse. Karter muhafaza varmı arabada?

Tapatalk

« Yanıtla #7 : 22 Mayıs 2014, 17:05:58 »
karter muhafaza önde olmazmı hocam benım sorun arka  sol taraftan  geliyor  ankarada çankayaya yakın kimse buluşalım bi sesi dinleteyim artık
« Son Düzenleme: 22 Mayıs 2014, 17:09:02 Gönderen: abdullahçam »
GrEeN MaChİnE

Çevrimdışı bluerose1

• Otomobil
    Polo 1.6 8v Type 6N PUG RCZ Asphalt 200THP Manuel
  • Bir gün mutlaka...
« Yanıtla #8 : 22 Mayıs 2014, 17:34:24 »
Kardeşim bahsettiğin ses hız arttıkça artıyor mu camı aç kulağını ver bu sese böyle su sesi gibi hızlandıkça birşeye sürtüyormuş gibi ses artıyor mu? ben sol arka teker bilyasını değiştirdim sonra kesildi.açtığımda dağılmıştı.
Red Machine!!!

« Yanıtla #9 : 22 Mayıs 2014, 17:50:35 »
Kardeşim bahsettiğin ses hız arttıkça artıyor mu camı aç kulağını ver bu sese böyle su sesi gibi hızlandıkça birşeye sürtüyormuş gibi ses artıyor mu? ben sol arka teker bilyasını değiştirdim sonra kesildi.açtığımda dağılmıştı.

semih abi ses sürtme sesi felan değil bildiğin takır takır takır ses geliyor 5 ila 10 saniye  davlumbaza baktım sürtme lekesi yok sol tekerdeki bütün parçalara aksamlara baktım en ufak bir çarpma ezilme de lekeside yok porya bilyası desen sürekli gelir ses ama bu arada sırada geliyor ses geldiğinde gaza basıyorum köklüyorum ses çoğalmadan kesiliyor gazdan ayağımı çekiyorum yine ses kesiliyor anlamadım abi bir türlü
« Son Düzenleme: 22 Mayıs 2014, 17:51:36 Gönderen: abdullahçam »
GrEeN MaChİnE

Çevrimdışı bluerose1

• Otomobil
  • Bir gün mutlaka...
« Yanıtla #10 : 22 Mayıs 2014, 17:54:34 »
semih abi ses sürtme sesi felan değil bildiğin takır takır takır ses geliyor 5 ila 10 saniye  davlumbaza baktım sürtme lekesi yok sol tekerdeki bütün parçalara aksamlara baktım en ufak bir çarpma ezilme de lekeside yok porya bilyası desen sürekli gelir ses ama bu arada sırada geliyor ses geldiğinde gaza basıyorum köklüyorum ses çoğalmadan kesiliyor gazdan ayağımı çekiyorum yine ses kesiliyor anlamadım abi bir türlü
takır takır ses geliyorsa amortisörün bozulmuştur kardeşim ya da takozun bitmiştir.başka ses yapacak şey yok senin bahsettiğin şekilde.
Red Machine!!!

« Yanıtla #11 : 22 Mayıs 2014, 17:57:50 »
abi amortisöre baktım çok iyi yaylanıyor esniyor amortisör  peki arabayı titretirmi  birde bu ses her zaman da cıkmıyor yokuş olsun düz olsun rampa aşağı olsun ne zaman çıkacagı belli olmuyor
GrEeN MaChİnE

« Yanıtla #12 : 22 Mayıs 2014, 19:01:45 »
amortisörlerini değiştir ses kesilir

Çevrimdışı bluerose1

• Otomobil
  • Bir gün mutlaka...
« Yanıtla #13 : 22 Mayıs 2014, 20:03:47 »
abi amortisöre baktım çok iyi yaylanıyor esniyor amortisör  peki arabayı titretirmi  birde bu ses her zaman da cıkmıyor yokuş olsun düz olsun rampa aşağı olsun ne zaman çıkacagı belli olmuyor
amortisörün yaylanması sağlam olduğu anlamına gelmez çevrende varsa bi çıkma tak dene kesilmezse yenisini almazsın.
Red Machine!!!