Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: Bu duman nereden geliyor olabilir? (videolu)  (Okunma sayısı 3608 defa)

Bu duman nereden geliyor olabilir? (videolu)
« : 17 Mart 2015, 18:47:32 »
Herkese merhaba,
Son birkaç aydır 2000 model Polo'mu park ettiğim zaman motordan dumanlar çıktığını gördüm. Hararet hiç 90'ı geçmiyor, fan da çalışıyor aslında çoğu zaman (bu videoyu çekerken çalışmıyordu ama). Video şurada: https://www.youtube.com/watch?v=B_hogmxN5KY

Araç antifriz kaçırıyor bundan olabilir mi acaba? Veya başka bir arızası mı var? Yarın servise götüreceğim, ama gitmeden önce fikrinizi almak istedim. Teşekkürler...

Çevrimdışı koug

• Otomobil
    AFH Engine
Ynt: Bu duman nereden geliyor olabilir? (videolu)
« Yanıtla #1 : 17 Mart 2015, 19:36:43 »
Bence sızan antifriz, sıcak olan egzoz tertibatına damlıyor ve duman çıkıyor. Aynısı geçen sene başıma gelmişti. Bir damla bile gelse epey duman çıkartıyor zaten. Korkulacak birşey olduğunu sanmıyorum ancak yinede tedbirli olmakta fayda var..

« Yanıtla #2 : 18 Mart 2015, 10:50:13 »
Antifiriz damladığı için çıkıyor hocam o duman  ama benim anlamadığım bende de 6n2 var 2000 model comfort senıin hava filtre kutusuna 2 tane yağ buhar hortumu bağlı bende 1 tane  :t niye ki
GrEeN MaChİnE

« Yanıtla #3 : 19 Mart 2015, 08:45:57 »
O halde antifrizden kaynaklandığı kesinleşti. Havalar yağmurlu şu sıralar, kuru havada götürmek daha iyi olur sanırım tamirciye. Daha doğrusu artık tamirciye götürmeyeceğim, bu üçüncü olacak ve yapamadılar. Servisine götüreceğim artık...