Gönderen Konu: bir türlü çözemedik  (Okunma sayısı 24811 defa)

Çevrimdışı cibitci

• Profili Görüntüle
Ynt: bir türlü çözemedik
« Yanıtla #14 : 02 Kasım 2008, 18:36:53 »
Boğaz kelebek beyninden diyorum bende..Boğaz kelebeğini temizletmekle kurtulamıyorsun bazen, muhtemelen sorun beyinde ve kurtuluşu olmaz değişmesi gerekir..Vag com a bağladınızmı aracı?
o dediğiniz şey nedir bilmiyorum fakat bi tane cihaza bağladılar aracı ve araç stop halindeyken çıt çıt çıt ses geliyodu motordan boğaz kelebeğini ayarlıyor makina demişlerdi...

Çevrimdışı dangerfield

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #15 : 02 Kasım 2008, 18:49:17 »
evet vagcom dedikleri kablonunda ismi aynı zamanda. bu işlemin genel adı ise "adaptasyon" demekki denenmiş buna ragmen olmamış.

Çevrimdışı cibitci

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #16 : 02 Kasım 2008, 18:56:24 »
evet vagcom dedikleri kablonunda ismi aynı zamanda. bu işlemin genel adı ise "adaptasyon" demekki denenmiş buna ragmen olmamış.
valla hocam kafayı yicem ya bide diğer arkadaşların dediği gibi hararet müşirine baktırayım en kısa zamanda bakalım bişey değişicekmi...

Çevrimdışı sarilarinsulo

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #17 : 02 Kasım 2008, 22:03:51 »
sen bi baktır müşire bide bak bakalım hararet çıkıyomu hararet te çıkmıyodu bende.normalde 90 a gelmesi lazımya bozukken hayatta gelmiyodu.

Çevrimdışı cibitci

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #18 : 03 Kasım 2008, 19:15:32 »
sen bi baktır müşire bide bak bakalım hararet çıkıyomu hararet te çıkmıyodu bende.normalde 90 a gelmesi lazımya bozukken hayatta gelmiyodu.
bende hararet çıkıyo hocam 90a geliyo orda kalıyo yani hararet normal...

Çevrimdışı ozmo

• 96 Polo 1.6
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #19 : 05 Kasım 2008, 16:44:01 »
hiç düşünme hararet müşirini direk değiştir 15 liralık bir şey zaten aracın beynine su sıcaklığı normale döndü jikleyi kapat komutunu göndermediğinden aracın stop ediyor...

Çevrimdışı sarilarinsulo

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #20 : 05 Kasım 2008, 19:02:30 »
ben de öyle demiştim direk ama daha denemedi sanırım.

Çevrimdışı cibitci

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #21 : 06 Kasım 2008, 17:23:17 »
hiç düşünme hararet müşirini direk değiştir 15 liralık bir şey zaten aracın beynine su sıcaklığı normale döndü jikleyi kapat komutunu göndermediğinden aracın stop ediyor...
hocam benim hararet normal durumda ayrıca ben aracı çalıştırır çalıştırmaz kalkıp gitmek istiyorum ve bi devirsizlilk yapıyo alet titremeye başlıyo sonra pır pır yapıp stop ediyo...

Çevrimdışı ozmo

• 96 Polo 1.6
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #22 : 06 Kasım 2008, 17:47:47 »
valla sen bilirsin hararet müşirin bozuk hararetin normal göstermesi bozuk olmadığını göstermiyorki ayrıca arıza olarka boğaz kelebeği arızası yazıyor tecrübe ile sabittir forumu araştırdığında göreceksin.

Çevrimdışı cibitci

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #23 : 06 Kasım 2008, 18:29:27 »
valla sen bilirsin hararet müşirin bozuk hararetin normal göstermesi bozuk olmadığını göstermiyorki ayrıca arıza olarka boğaz kelebeği arızası yazıyor tecrübe ile sabittir forumu araştırdığında göreceksin.
eyvallah hocam en kısa zamanda deneyecem zaten ucuz bişey...

Çevrimdışı sarilarinsulo

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #24 : 07 Kasım 2008, 00:33:12 »
1 hafta oldu ben söyleyeli :) bakalım deneyecek mi.

Çevrimdışı cibitci

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #25 : 07 Kasım 2008, 21:16:06 »
1 hafta oldu ben söyleyeli :) bakalım deneyecek mi.
arkadaşım tek derdimiz araba değilki işimiz oluyo rast gelmiyo öyle her istediğin şey her zaman olmuyo tm dedik en kısa zamanda değiştiricez dedik bunun 1 haftası 1 ayı olmazki ne zaman müsait olursak o zaman değiştiricez tm
Ayrıca hepinize teşekkür ederim yardımlarınız için...

Çevrimdışı sarilarinsulo

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #26 : 07 Kasım 2008, 21:55:34 »
yok doğru çıkarsa şu forumda ilk defa bi işe yarayacam ve sevinecem de ondandır ısrarım :)

Çevrimdışı polo35

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #27 : 07 Kasım 2008, 22:59:15 »
b.kelebeginin beyni rplanti motoru degil mi arkadaslar?metal parcasi nasil bozulur alalalaa!beynini tamir ettirelim o zaman ama usta bulmak lazim