Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: bir türlü çözemedik  (Okunma sayısı 24710 defa)

bir türlü çözemedik
« : 01 Kasım 2008, 12:26:49 »
ya arkadaşlar kısa bi zaman önce arabamın triger v kayışı diskler balatalar devirdaym debriyaj vs her şeyi değişti. arabaya soğukken bindiğim zaman ilk çalıştırdığımda haliyle yüksek devirde çalışıyo sanırım otomatik jikleden dolayı ama ben beklemeyip kalkmak istiyorum araba pır pır yapıp kendini boğuyo bi devirsizlik yapıyo. boğaz kelebeğinden dediler servise gittim boğaz kelebeğini temizletip adaptasyon yaptırdım ama soğukken yine aynı şeyi yapıyo nedendir çözemedim... 97polo 6n
« Son Düzenleme: 01 Kasım 2008, 12:34:18 Gönderen: cibitci »

Ynt: bir türlü çözemedik
« Yanıtla #1 : 01 Kasım 2008, 20:41:33 »
97 6n bende de vardı aynı sorun bende de olmuştu.hararet müşüri bozulmuş benim ondan yapıyomuş bi baktır ondan olabilir.
« Son Düzenleme: 01 Kasım 2008, 22:17:14 Gönderen: sarilarinsulo »

« Yanıtla #2 : 01 Kasım 2008, 22:16:53 »
97 6n bende de vardı aynı sorun bende de olmuştu.termostat bozulmuş benim ondan yapıyomuş bi baktır ondan olabilir.

yanlış yazmışım hararte müşiri olacaktı

« Yanıtla #3 : 01 Kasım 2008, 22:37:45 »
ya arkadaşlar kısa bi zaman önce arabamın triger v kayışı diskler balatalar devirdaym debriyaj vs her şeyi değişti. arabaya soğukken bindiğim zaman ilk çalıştırdığımda haliyle yüksek devirde çalışıyo sanırım otomatik jikleden dolayı ama ben beklemeyip kalkmak istiyorum araba pır pır yapıp kendini boğuyo bi devirsizlik yapıyo. boğaz kelebeğinden dediler servise gittim boğaz kelebeğini temizletip adaptasyon yaptırdım ama soğukken yine aynı şeyi yapıyo nedendir çözemedim... 97polo 6n
  Demek ki jiklenin ısındıktan sonra normal konuma geçmesinde sorun var.Otoömatik olmayan jiklelerde de durum aynıdır.Eğer jikleyi çekik unutursan pır pır yapıp stop bile eder.

« Yanıtla #4 : 01 Kasım 2008, 22:39:36 »
          Pardon sen zaten jikle devredeyken kalklmak istediğinde araba pır pır yapıyor demişsin.Bence normal.Jikle devredeyken araba boğulur.

« Yanıtla #5 : 01 Kasım 2008, 22:40:07 »
  Bi de sen gaz verirsen jikleyle beraber.

Çevrimdışı vw6n

• Otomobil
    Toyota auris
  • vw6n
« Yanıtla #6 : 02 Kasım 2008, 00:51:45 »
Poloda jikle otomatik .

« Yanıtla #7 : 02 Kasım 2008, 01:24:04 »
ya şu hararet müşirine bi baktır.bende de oldu dedim.araba ilk çalıştığında sapıtıyodu hareket etmeye çalışınca sarsılıp stop ediyodu  beklersen az sonra düzeliyodu.aynı problem gibi geldi.

« Yanıtla #8 : 02 Kasım 2008, 11:24:39 »
Poloda jikle otomatik .
  Biliyorum , onun için jikle düzeneğinde bi bozukluk olabilir dedim.

« Yanıtla #9 : 02 Kasım 2008, 12:03:46 »
ya şu hararet müşirine bi baktır.bende de oldu dedim.araba ilk çalıştığında sapıtıyodu hareket etmeye çalışınca sarsılıp stop ediyodu  beklersen az sonra düzeliyodu.aynı problem gibi geldi.
ewwt arkadaşım aynı şey oluyo marşa basıyorum aracın ısınmasını beklemeden kalkmak istiyorum pır pır yapıp stop ediyo bide dedğin gibi hararey müşirine baktırayım...

« Yanıtla #10 : 02 Kasım 2008, 12:07:53 »
          Pardon sen zaten jikle devredeyken kalklmak istediğinde araba pır pır yapıyor demişsin.Bence normal.Jikle devredeyken araba boğulur.
iyide arkadaşım aracın ısınmasınımım beklicem hadi olduki hastam falan var acil işim var herkesi araca bindirip bekleyin araç ısınsın ondan sonra hareket edicezmi dicem basıcam marşa kalkıcam ama tam ayağımı gaza atıyorum araç pır pır yapıp stop ediyo neyse ilgilendiğin için sağol...

« Yanıtla #11 : 02 Kasım 2008, 12:11:31 »
ya benim anlamadığım nokta şu aracın hiçbir şeyi yokken bakıma veriyorum iyi olsun derken kötü oluyo anlamadım gitti önceden böyle bişey yoktu ne olduysa bakımdan sonra oldu neyse artık bulucaz bi çaresini

« Yanıtla #12 : 02 Kasım 2008, 13:26:33 »
iyide arkadaşım aracın ısınmasınımım beklicem hadi olduki hastam falan var acil işim var herkesi araca bindirip bekleyin araç ısınsın ondan sonra hareket edicezmi dicem basıcam marşa kalkıcam ama tam ayağımı gaza atıyorum araç pır pır yapıp stop ediyo neyse ilgilendiğin için sağol...
      Bu durumu düşünerek jikle düzeneğine bi baktırmanda fayda var demiştim.Sen de sağol...

Çevrimdışı Ouzoo

• Bayılırım otobüs kokusuna
« Yanıtla #13 : 02 Kasım 2008, 14:00:08 »
Boğaz kelebek beyninden diyorum bende..Boğaz kelebeğini temizletmekle kurtulamıyorsun bazen, muhtemelen sorun beyinde ve kurtuluşu olmaz değişmesi gerekir..Vag com a bağladınızmı aracı?
Otomobil kullanmak asalaklıktır. Kurallara uygun kullanmak ise çağdaşlık. Lütfen trafik kurallarına uyun. Sinyal kullanmayı sevin. Yol verirken de cömert olun. Ki insan olmanın tadına varın..