Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: Bir Kaç Sorun Birden  (Okunma sayısı 8421 defa)

Bir Kaç Sorun Birden
« : 28 Temmuz 2010, 21:43:10 »
Arkadaşlar öncelikle şunu açıklamak istiyorum birkaç sorun birden yazmamın sebebi forumun yeni uyesi olmamdır.Aklımda kalan soru işaretleri var...

1)Arkadaşlar aracımı alalı yaklaşık 9 ay oldu. Aldığımda ön camda boydan boya birçatlak vardi.Eski sahibi çatlak büyümesin diye çatlağı ovalleştirmiş.Sizce bu camla araba muayeneden geçermi ? Eğere geçmezse arç için camı nerden ve nekadar talep edebilirim.Onur06 arkadaşbiryerde140tl ye kendi arabasının camını yaptırdığını yazmış ama nerden yaptırdığını yazmamış(Bu arada bn Ankaradayım.)

2)Bazen arabayı çalıştırmak için kontağı çevirdiğimde araba çalışmıyor.Saniyide bu sorunu bir ustaya sorduğumda bu sorunun  benzin pompasından kaynaklandığını söyledi ama kontağı kapatıp açtığımda bunu düzelceğini söyledi öylede oldu ama sizce bu sorunun temel sebebi pompanın azizliğimi yoksa başka bir yerdemi bu sorun ?
3)Çok ilginç bir sorun daha :Uzun yola çıktığımda el freni elle tutulamıyacak derecede ısınıyor. Bu sorunu ustama sorduğumda balatalara baktı ve balatalarda bir sorun olmadağını söyledi. Sonrada aracımı egsozcuya götürdüm.Blkide gsozdan bir kaçak vardir oda el frenini ısıtoyurdur diye... Usta baktı egsoza vede bir kaçak olmadığını söyledi.Bnde sordum egsozun ısıs el ffrenini ısıtırmı diye... O da el freni ile egsoz arasında yalıtım var dedi.Bu sorunun sebebi sizce nedir ciddi bişrymi yoksa.

Ynt: Bir Kaç Sorun Birden
« Yanıtla #1 : 31 Temmuz 2010, 17:14:44 »
2) eğer benzin azsa araba benzim pompalamakta zorlanabilir çeyrek deponun altına düşme

3) balataları bidaha göster

Çevrimdışı barkit

• Hayat yaptığınız seçimlerdir...
« Yanıtla #2 : 31 Temmuz 2010, 17:39:15 »
kontagı cevırdıkten hemen sonra calıstırıosan arabayı zaferın dedıgı gıbı benzın gelmıodur,arabayı yokus asagı bı yere bırak(mumkunse?) bıde kontagı cevırdıkten 3 4 sanıye sonra calıstırmayı dene arabayı? el frenın ısınmasıda el frenın telınden  olmasın? balatalar dırek dıske degıyordur belkı?
parmak bassam olmaz mı!

« Yanıtla #3 : 02 Ağustos 2010, 21:43:19 »
Pompa işi doğru galiba ustam da ole demisti ama usta baltalarda sorun olmadıgını söyledi (ayrıca) Baska ne gibi şeyler el frenini ısıtabilir sizce.
Bide hala Cam sorunu çözülmüş değil .. Yardımlarınızı bekliyorum.

« Yanıtla #4 : 02 Ağustos 2010, 22:10:48 »
çatlak cam muhtemelen muayeneden geçmeyecektir, kazım karabekir'de doraglass'tı yanlış hatırlamıyorsam, işçiliği çok güzel, C3'üm varken ön camını orada değiştirmiştim. Eğer kaskon varsa her yıl ön cam değiştirme hakkın var, temasa geç ücretsiz değiştirsinler

Çevrimdışı barkit

« Yanıtla #5 : 02 Ağustos 2010, 22:28:06 »
garıp vala takılı kalmıs desem telı,balatalarda sorun yok dıosun,bı yerden sıcak alıo ama nerden? ???
parmak bassam olmaz mı!

« Yanıtla #6 : 03 Ağustos 2010, 11:04:28 »
çatlak cam muhtemelen muayeneden geçmeyecektir, kazım karabekir'de doraglass'tı yanlış hatırlamıyorsam, işçiliği çok güzel, C3'üm varken ön camını orada değiştirmiştim. Eğer kaskon varsa her yıl ön cam değiştirme hakkın var, temasa geç ücretsiz değiştirsinler
Kardeş oranın tam adresini bana yollarsan sevinirim...
Bu arada kasko dedinde cok iyi ettin. Arkadaşımın 98 polosunda kasko var 500 Tl yeyaptirmis kaskoyu. Ertesi ay sanirsam alt takimi dagitmis.Arabası 10 gün bakımda kalmış.10 gun boyunca arabasız duramam demiş arkadaş hemen bir araba teğmin etmişler.
Yani sozun kısası  :) Benim arabam 6n2 polo 2000 model trendline nerden kaca yaptırabilirim.

« Yanıtla #7 : 03 Ağustos 2010, 11:07:51 »
garıp vala takılı kalmıs desem telı,balatalarda sorun yok dıosun,bı yerden sıcak alıo ama nerden? ???
Barkit kardeş arbamın el freni uzun yolda ısındığında baytırlarda felan sonuna kadar ceksem bile cok az tutuyodu. Arabayı itsen arba gidiyodu yani :D. Ustama el frenini yaptırdım simdi o sorun duzeldi. Sizce ısınma sorunuyla bunun bir alakası varmı dır ?

« Yanıtla #8 : 03 Ağustos 2010, 13:28:51 »
Kardeş oranın tam adresini bana yollarsan sevinirim...
Bu arada kasko dedinde cok iyi ettin. Arkadaşımın 98 polosunda kasko var 500 Tl yeyaptirmis kaskoyu. Ertesi ay sanirsam alt takimi dagitmis.Arabası 10 gün bakımda kalmış.10 gun boyunca arabasız duramam demiş arkadaş hemen bir araba teğmin etmişler.
Yani sozun kısası  :) Benim arabam 6n2 polo 2000 model trendline nerden kaca yaptırabilirim.

oranın tam adresini yollamam mümkün değil çünkü 3 sene önce değiştirmiştim camı orada :-\ kasko konusunda da tanıdığın varsa en iyi fiyatı ve opsiyonu tanıdık verir, yoksa da araştır, en ucuza en kapsamlı kaskoyu kim yapıyorsa ona yaptır.

Çevrimdışı barkit

« Yanıtla #9 : 03 Ağustos 2010, 19:30:16 »
Barkit kardeş arbamın el freni uzun yolda ısındığında baytırlarda felan sonuna kadar ceksem bile cok az tutuyodu. Arabayı itsen arba gidiyodu yani :D. Ustama el frenini yaptırdım simdi o sorun duzeldi. Sizce ısınma sorunuyla bunun bir alakası varmı dır ?
el frenının boslugu varmıs demekkı? gevsek tel bı yere temas edıp ısınıyodu demekkı :) egsoz borusu gıbı ??? vb.
parmak bassam olmaz mı!

« Yanıtla #10 : 03 Ağustos 2010, 23:08:48 »
el frenının boslugu varmıs demekkı? gevsek tel bı yere temas edıp ısınıyodu demekkı :) egsoz borusu gıbı ??? vb.
DAHA UZUN YOLDA DENEME FIRSATIM OLMADI AMA INS ODA DUZELMISTIR.

Çevrimdışı 06onur

• Otomobil
    golf tsi 122ps +LPG
« Yanıtla #11 : 03 Ağustos 2010, 23:31:19 »
cam için yerin ismini unuttum ama özel biryer olması gerekmez. Öncam 100-140civarı. Doroglass ve olimpia iyi markalar işçiliği iyiolan biryere git bu fiyatlara yapılır.

arka fren ayarın gereğinden fazla sıkı olabilir ısı yapar ama tele geçermi bilmem. yakıtı artırarak cepte hissedilir. Başka iyi bir ustaya gitörneğin durmuş usta olabilr. ANKARADA HANGİ USTA? başlığında ustalara erişebilirsin
YAKIT YİNE ARTTI!!!! BENZİN 5.09TL LPG 2,71
2010DA BENZİN:3,30 LPG:1.80 di

Çevrimdışı barkit

« Yanıtla #12 : 04 Ağustos 2010, 11:44:28 »
DAHA UZUN YOLDA DENEME FIRSATIM OLMADI AMA INS ODA DUZELMISTIR.
ısallah ısallah  :)
parmak bassam olmaz mı!

« Yanıtla #13 : 04 Ağustos 2010, 12:52:15 »