Gönderen Konu: benzin pompasından geldiği kesinleşen ses..  (Okunma sayısı 29500 defa)

Çevrimdışı polotik

• Profili Görüntüle
Ynt: benzin pompasından geldiği kesinleşen ses..
« Yanıtla #14 : 21 Şubat 2010, 18:51:05 »
ya orjinal alamıcam fiyatı nedeniyle o kesinleşti,
bosch yedek parca net'e baktım2003 polo yakıt pompası bulamadım.

Çevrimdışı polo38

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #15 : 21 Şubat 2010, 18:52:52 »
Orjinal harici bu tür parçaları bulmak zor oluyor bazen .   astarı yüzünü geçmesin..

Çevrimdışı polotik

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #16 : 21 Şubat 2010, 19:49:10 »
daha yeni 800 lira verdim servise(triger set,periyodik bakım) şimdi bi de 500 gercekten zorlayacak beni.onun için kaliteli yan sanayi başka çare yok.. ama biraz bekleyim diyorum,belki ses gider,bi de suan yarımdan fazla benzin var fulleyeceğim. belkide ses gider..
gecenki motor uyarı ısıgının kendiliğinden sonmesi gibi :)

Çevrimdışı polo38

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #17 : 21 Şubat 2010, 19:59:25 »
Sen yine de arabayı arıza tespit cihazında bir baktır istersen.

Çevrimdışı yakupcse

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #18 : 12 Mart 2010, 22:09:21 »
Merhabalar

Sizin sorunun aynısı benim arabada da(GOLF 2000 Comfortline) var.Siz bir çözüm bulabildiniz mi?

Çevrimdışı 06onur

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: golf tsi 122ps +LPG
« Yanıtla #19 : 12 Mart 2010, 22:21:53 »
benim arkadaşa kötü benzinden benzeri oldu ses değilde silkeler gitmez olmuştu. Benzin pompasını söküp temizlemişler benzin filtresini değiştirmişler bide adaptasyon yapıldı düzeldi.
YAKIT YİNE ARTTI!!!! BENZİN 5.09TL LPG 2,71
2010DA BENZİN:3,30 LPG:1.80 di

Çevrimdışı polotik

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #20 : 12 Mart 2010, 22:40:16 »
benim araçta ses halen devam ediyor ama biraz azaldı gibi. ya ben alıstım ya da gercekten azaldı.
she... den aldıgım benzin basıma cok iş actı,hem egzos uyarı ışığı yandı bir sure sonra bu ses ortaya çıktı,ama benzin içeriğinin değişmesiyle çekiş falan baya farketmeye başladı.

Çevrimdışı mecamir

• Doğuştan VW'ci...
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #21 : 13 Mart 2010, 20:47:29 »
bu konuyu yeni gördüm. yazdıklarımı dikkate alıp almamak sizin elinizde, şimdiye kadarki yorumlarımı okuduysanız sanırım dikkate alırsınız.

elektrikli benzin pompalarının tamamında bahsettiğiniz ses vardır. kontağı açınca eğer benzin pompalama ihtiyacı hissederse araç çalışmadan 'bııııızzzzzzzzzztttt' sesine benzer bir ses çıkararak çalışır. Araç çalışırken sürekli çalışma halindedir ancak depunun içinde olduğundan ve aracın sesinden pek duyulmaz. şimdiye kadarki tüm elektrikli benzin pompalarında buna benzer bir ses duydum, kimi az kimi çok. bazı markaların bazı modelleri çok sessiz çalışırlar o yüzden duyulmazlar, bu da öyle bir ses yokmuş hissi verir.

kısacası korkulacak bişey yok, zaten benzin pompanız arızalı olsaydı muhtemelen aracınızın çalışmadığından şikayet ediyor olurdunuz,

saygıla,
r Can (o şimdi Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu Teknik Kontrol Sorumlusu olma yolunda  ;) )

Çevrimdışı polotik

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #22 : 13 Mart 2010, 21:07:25 »
çok teşekkür ederim,zaten artık hiç takmamaya başladım. belkide onceden de vardı ben dikkat etmiyordum bu sese bilemiyorum.

Çevrimdışı mcetin3600

•  
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #23 : 25 Mart 2010, 20:28:17 »
Aynı ses benim poloda da var.Genellikle ilk çalışmada ve düşük viteslerde duyuluyoo.Mecamir geçenlerde arabam çalışmadı.Tüm göstergeler,farlar her şey çalışıyodu.Marşa bastığımda tık sesi bile gelmedi.Acaba bunla ilgili olabilir mi?Yardımcı olabilir misin

Çevrimdışı 06onur

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: golf tsi 122ps +LPG
« Yanıtla #24 : 25 Mart 2010, 21:12:11 »
Hem olabilir hem olmayabilir arkadaşımın 2005 polosu bahsettiğinin aynısını yaptı, cihaza bağlandı kablolarda bi hata varmış ucuza halletti
« Son Düzenleme: 25 Mart 2010, 21:12:35 Gönderen: 06onur »
YAKIT YİNE ARTTI!!!! BENZİN 5.09TL LPG 2,71
2010DA BENZİN:3,30 LPG:1.80 di

Çevrimdışı mecamir

• Doğuştan VW'ci...
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #25 : 26 Mart 2010, 07:50:54 »
Aynı ses benim poloda da var.Genellikle ilk çalışmada ve düşük viteslerde duyuluyoo.Mecamir geçenlerde arabam çalışmadı.Tüm göstergeler,farlar her şey çalışıyodu.Marşa bastığımda tık sesi bile gelmedi.Acaba bunla ilgili olabilir mi?Yardımcı olabilir misin

olabilir. aldığınızdan beri hiç benzin pompası değiştirmediyseniz ve aracınız 5-6 yaşın üzerindeyse ilerde benzin pompasını değiştirmeniz gerekebilir. tekrarlarsa servis götürün. bazı benzin pompaları çok çalışıp ısındığı zaman şişme yapabiliyor ve soğuyana kadar çalışmıyor. ama polo'nun benzin pompasının yapacağını sanmıyorum (o kadar dandik koymaz herhalde VW).

Çevrimdışı Frequency

• Profili Görüntüle
  • Otomobil: Skoda Fabia HTP
« Yanıtla #26 : 31 Mart 2010, 10:20:35 »
Aynı ses benim Skoda Fabiada da var, depoyu dipte kullanmaktan da oluyor, benzin filtresinin geç değişmesinden de...bir de filtreye bakın bence.Serviste 350 tl istediler, piyasada 50-60 tl ye bulunduğunu duydum, fazla önemsemediğimden değiştirmedim, 2 yıldır böyle kullanıyorum, yazları daha çok ses yapar.
D Ü N Y A L I L A R D A N  TİSKİNİYORUM  (g.o.r.a)

Çevrimdışı TheSaint

• Polo yordun beni...
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #27 : 04 Nisan 2010, 01:53:14 »
ses merkezi kilit pompasından geliyor olmasın arka sağ taraftan ?