Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: benzin kelebegi sorunu yardım lutfen  (Okunma sayısı 4488 defa)

benzin kelebegi sorunu yardım lutfen
« : 18 Ağustos 2012, 23:04:55 »
slm arkadaslar aranıza yenı katıldım 20 gun once 2001 polo comfortlıne aldım tirigerı falan yenı degıstırmım fakat klımayı acınca makına rolentide istop edıyor kapalı ıken ılk calıstırmada rolentide ıken dalgalanma yapıyor aracı park eder ıken dıreksıyosuna tam tur cevırdıgımde stop etme durumuna geliyor park ederken ıstop edıyor bunun nedenı ne olabılır eger kelebekten yapıyorsa fıyatı ne kadardır ne onerırsınız sımdıden cok tesekkurler

Ynt: benzin kelebegi sorunu yardım lutfen
« Yanıtla #1 : 18 Ağustos 2012, 23:24:49 »
Bu sorunu ben de yaşadım. Boğaz kelebeğini arada bir temizletmek gerekiyor. Fakat ben bir kac kere temizletmeme rağmen  duzelmemisti. Ustam Boğaz kelebeğinin elektroniğinin bozulduğunu Söyledi ve yenisini almamı tavsiye etti ben de 1 sene önce yenisini aldım 520 liraydi sanırım. Comfortline icin fiyat biraz farklı olabilir. Fakat bahsettiginiz sorunlar çözüldü. Tabi önce bı temizletmenizi tavsiye ederim.

« Yanıtla #2 : 18 Ağustos 2012, 23:43:58 »
ben zaten temızletmıstım ama sorun cozulmedı değiitirince sorun cozulur dıyorsun cok saolasın demekkı sakata geldık 500 lıra sıkısmıs kelebege uygununu bulamayız mı acaba

« Yanıtla #3 : 19 Ağustos 2012, 00:18:57 »
Evet, işçiliği dahil 500 lira civarı. Boğaz kelebeğinin ömrü yaklaşık 10 yıl.

« Yanıtla #4 : 19 Ağustos 2012, 00:44:01 »
Yani cikma alabilirsin tabi daha uygun olur ama o da sorun çıkarabilir. Ragno nun dediği gibi bu parçalar artık ömrünü tamamladığı icin boyle sorunlar yasıyoruz maalesef benim gördüğüm kadarıyla özellikle bu boğaz kelebeği sorunu da oldukça yaygın.

Çevrimdışı ozk.26

• VW Poloooo :)
« Yanıtla #5 : 19 Ağustos 2012, 07:56:10 »
Ayni sorun bende vardi 530 tl verince kayboldu.vdo siemens marka:)))

« Yanıtla #6 : 19 Ağustos 2012, 09:13:50 »
sorunun cozulmesı ıcın kelebeğin degısımı sart konuda mutabıkız sanırım cok tesekkur ederım emegıneze saglık

« Yanıtla #7 : 19 Ağustos 2012, 18:33:05 »
Ama sakın çıkma almayın, kısa bir süre sonra o da bozulur. VDO siemens, internette bulabilirsiniz.

Çevrimdışı skrc

« Yanıtla #8 : 05 Ekim 2012, 10:47:20 »
Bende de aynı sorum var az önce özel servise (Bosch Car Service) bıraktım. Bir bakalım büyük ihtimalle kelebektendir ama farklı bir durum olursa haber veririz dediler.
Sonuçları alır almaz forumda paylaşacağım...
"Adım, Şükrü..."

Çevrimdışı west_55

Otomobil
    Ford Focus C-Max TDCİ
« Yanıtla #9 : 05 Ekim 2012, 12:09:31 »
Boğaz kelebeğini tamir eden yerler var, netten bir aratıp bakın derim. Tabii ne kadar süre sorunsuz çalışır orası tartışılır.

« Yanıtla #10 : 05 Ekim 2012, 22:11:51 »
servis bana 1000 lira demsti .500e netten almistm 6ay once

Çevrimdışı skrc

« Yanıtla #11 : 07 Ekim 2012, 13:25:46 »
Evet, Arkadaşlar...
Dün akşam itibariyle kelebeği temizlettim. Eş zamanlı olarak hararet müşürünü de değiştirdim.
Artık teklemei silkeleme stop etme kalktı.
Bilgilerinize sunarım... :sevgi:
"Adım, Şükrü..."

« Yanıtla #12 : 08 Kasım 2012, 18:25:43 »
bogaz kelebegını temızlettırın adaptasyon ayarı yaptırın eger arıza devam edıyorsa bogaz kelebegı degısecektır.vdo orjınal marka 520 tl almıstım 20tl işcılık verdım  sorun cozuldu