Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: Bagaj Kapağı Kilidi Takılı Kalıyor  (Okunma sayısı 13849 defa)

Bagaj Kapağı Kilidi Takılı Kalıyor
« : 22 Şubat 2014, 15:43:44 »
Selamlar değerli polo sahıbı arkadalar bende Vw 2001 model 62N polo comfortline var.Sorunum şu bagaj kapağı kilidi uzaktan kumandayla açılıyor bagaj kapağını kapatacağım zaman kilit dili takılı kalıyor bagaj kapağı kapanmıyor daha sonra dilini elimle öne bastırıp yatık hale getirince kapağı kapatıyorum sonra kilitleniyor.Sizlerden ricam benzer sorunu olup ta halleden arkadaş varsa yardımcı olabilirmi rica ediyorum.Birde Bagaj kapağı kaplamasını nasıl sökebilirim.sizlere şimdiden teşekkür ediyorum.
« Son Düzenleme: 03 Mart 2014, 22:10:16 Gönderen: acn10 »
ALLAH, DİN, BAYRAK, VATAN VE ATATÜRK SEVGİSİ KALPTENDİR. BU DEĞERLER SİYASET İLE ÖLÇÜLEMEZ. SİYASET ÜSTÜDÜR.TARTIŞILAMAZ…..

Ynt: Bagaj Kapağı Kilidi Takılı Kalıyor
« Yanıtla #1 : 23 Şubat 2014, 18:09:45 »
bu konuda fikri olan arkadaş yokmu acaba
ALLAH, DİN, BAYRAK, VATAN VE ATATÜRK SEVGİSİ KALPTENDİR. BU DEĞERLER SİYASET İLE ÖLÇÜLEMEZ. SİYASET ÜSTÜDÜR.TARTIŞILAMAZ…..

« Yanıtla #2 : 23 Şubat 2014, 20:29:50 »
bagaj kapağının iç kaplamalarında elle tutmak için boşluklar var 2 adet onların içindeki civataları söküp tırnaklarından asılarak sökmeniz gerekli o kaplamayı alabilmek için, tırnaklar kırılabilecek gibi değil yinede siz esneterek tırnakları görün sonra asılın :)
kilit mekanizmasını dışta gördüğünüz torx 2 civata ve içerde mekanizmaya bağlı çubuk tutuyor, bu çubuğun bağlantısını kırmadan çıkarmanızı temenni ediyorum. gerçi wd40 sıkacaksanız buraları sökmeyin. kolay gelsin  :tamamdir
Sev seni seveni hâk ile yeksan ise, sevme seni sevmeyeni Mısır'a sultan ise.

Ehli irfan arasında aradım kıldım talep, Her hüner makbul imiş, İlla Edeb illa edeb

« Yanıtla #3 : 23 Şubat 2014, 22:52:37 »
DEĞERLİ Gardaşım genelde tüm araçların bagaj kilitleri yağışlı havalarda seyir halındeyken toz çamur alıp iç kısımlarda toz bırıkıyor WD40 temızledım yıne oldu ama senın söylediğini deneyeceğim.çok sağol gardaş deneyeceğim ıyı akşamlar kazasız belasız sürüşler....
« Son Düzenleme: 23 Şubat 2014, 22:55:22 Gönderen: acn10 »

« Yanıtla #4 : 24 Şubat 2014, 11:36:31 »
Rica ederim hocam, teşekkürler tekerinize taş değmesin  :tamamdir

Ehli irfan arasında aradım kıldım talep, Her hüner makbul imiş, İlla Edeb illa edeb

« Yanıtla #5 : 02 Mart 2014, 15:11:08 »
Rica ederim hocam, teşekkürler tekerinize taş değmesin  :tamamdir

Salih teşekkürler aynen dediğin şekilde halledım sorun duzeldi.

« Yanıtla #6 : 02 Mart 2014, 17:17:26 »
Rica ederim  ;)

« Yanıtla #7 : 06 Mart 2014, 23:34:53 »
Salih kardeşim olayın asıl failini bulduk bagaj kapağının kilidini yağladık sorun geçici  olarak çözüldü demiştim.Dün antalyada çok yağmur yağdı kapı kilitleri ile birlikte bagaj kilidi ve depo kapağı kilidi tekrar kilitli kaldı.Antalyada tamirciye götürdüm sorunun aşağıda resimdeki parçada olduğunu söyledi aşağıdaki parça ise yakıt deposu kilit pompası (vw 6N0 862 160) ordaki çubuğun dibindeki lastik körük patlamış.Dolaysıyle hava kaçırıyorDepo kapağını kilitlemiyor arıza ondan kaynaklanmış olay bu diğer arkadaşlarıda bilgilendirmiş olayım fikir sahibi olsunlar..Asıl mesele bu parçayı Antalyada bulamadım Forumda ilgilenen arkadaş varmı yardımcı olacak acaba.yenısı yan sanayi yok orjinali 150 TL.Sağlıcakla kalın...

« Son Düzenleme: 07 Mart 2014, 01:46:36 Gönderen: acn10 »

« Yanıtla #8 : 07 Mart 2014, 01:46:08 »
Bu parça Merkezi kilit Pompasının altında montajlı arkadaşlar. :tamamdir
« Son Düzenleme: 07 Mart 2014, 01:51:20 Gönderen: acn10 »

« Yanıtla #9 : 07 Mart 2014, 09:22:12 »
şimdilik geçmiş olsun, bu parçanın çıkmasını almak mantıklı olurmu bilmiyorum. bahsettiğiniz körük yumuşak plastikten malzeme muhtemelen ve çıkmasıda yıllanmıştır. bi kilitçiye götürüp onarım deneyebilirsiniz belki, o körük değiştirilebilecek gibi bişeyse bi malzeme uydururlar..

« Yanıtla #10 : 07 Mart 2014, 11:44:46 »
bende de aynı şekilde bazen kilitli kalıyor aç kapa yapınca açılıyor ama benimki hırsızlardan dolayı oldu kapıyı zorlamışlar ama açamamışlar
GrEeN MaChİnE

« Yanıtla #11 : 07 Mart 2014, 20:42:46 »
 ::)Salih bey kardeşim bu parça kolay kolay bozulacak bır parca değil diyafram sağlam yalnız kenarlardaki tırnakları esnaf açarken kırmış.ayrıca alttaraftaki konik olan yerde de lastik körük var onu çıkarırken sanırım tornavıda ile yırttı.Ben sana deneyımlı olduğun ıcın soruyorum Bu parça ANTALYA da yok ben su anda geçici olarak burda kalıyorum ıstanbuldanda 3 dört günde gelır dıyor parçacılar.Sana çıkma parça konusunda hak veriyorum.Bu parça sadece hava ile depo kapağının pimini ittirerek kapağın kilitlenme görevini görüyor.Sadece senın fıkrıne ihtiyaç duyduğum için soruyorum bu parçanın diyaframın etrafını silikonlayıp presleyıp yapıştırsak alttaki körük lastiği değiştirsek randıman alırmıyız diye soruyorum sana Kusura bakma seni yoruyoruz ama idare et sen bızden deneyımlısın.sağlıcakla kal hayırlı işler kazasız belasız sürüşler dilerim. :D

« Yanıtla #12 : 10 Mart 2014, 10:48:51 »
üstad gömmüşsün bizi  :)

o kısmın orjinali 150 tl demiştin sanırım, bu karar sana kalmış, 150 tl verip depoyu kilitlemek veya hortum salınabilecek şekilde açık bırakmak  :-X benzin deposunu hiç fullemiyorsanız neysede altın muhafaza eder gibi oldu artık benzin muhafaza etmek..
Silikonla kapamada randıman, ancak kaporta silikonu vb. gibi çok sağlam bi silikonla kapayabilirseniz alırsınız bence. körleyeceksenizde direk gelen hava hortumunu körleyin diyafram vs uğraşmayın. ya hep ya hiç  :D