Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: Ayna  (Okunma sayısı 3684 defa)

Ayna
« : 13 Aralık 2011, 20:48:20 »
Arkadaşlar merhaba. Benim iç dikiz aynamda sorun var. Çok gevşek, devamlı düzeltmek zorunda kalıyorum ve artık neredeyse sabit durmuyor. Ayna kendinden karartmalı. İçinde bir sıvı oluyormuş herhalde, o yüzden elletmeye de cesaret edemiyorum. Başına gelen var mı? Nasıl bir çözüm bulabilirim? Hiç olmadı ayarlayıp hafif uhu sürmeyi bile düşünüyorum.
Aracım 2001 polo 6n2 comf.

Ynt: Ayna
« Yanıtla #1 : 16 Aralık 2011, 07:41:55 »
Bende de ayni sorun varmis... :) Ben de polo alali 2 hafta olucak. Gecen aynayi ayarliyayim dedim, birturlu yerinde durmuyor. Sonra arkasina bir bakayim dedim, eski sahibi aynayi slikon ile tuturmus..

Ic dikiz aynasi konusunda ben de fikirlerinizi bekliyorum. Bendeki normal ayna.. karartma v.s. yok (Ben oyle biliyorum en azindan..)
Vectra 1.6i '90
Polo 6n2 1.4 16v AHW '00
Mercedes E220 CDI '03

« Yanıtla #2 : 20 Aralık 2011, 10:17:28 »
Bende de ayni sorun varmis... :) Ben de polo alali 2 hafta olucak. Gecen aynayi ayarliyayim dedim, birturlu yerinde durmuyor. Sonra arkasina bir bakayim dedim, eski sahibi aynayi slikon ile tuturmus..

Ic dikiz aynasi konusunda ben de fikirlerinizi bekliyorum. Bendeki normal ayna.. karartma v.s. yok (Ben oyle biliyorum en azindan..)

ayna orjinali ise 6N2 lerde karartmalı oluyor diye biliyorum, ayna camının alt orta kısmında küçük bir delik varsa karartmalıdır. diğer sorunuz için bir bilgim yok malesef :-\
Sev seni seveni hâk ile yeksan ise, sevme seni sevmeyeni Mısır'a sultan ise.

Ehli irfan arasında aradım kıldım talep, Her hüner makbul imiş, İlla Edeb illa edeb

« Yanıtla #3 : 20 Aralık 2011, 19:30:03 »
maalesef delik v.s yok :) orjinaldir ayna herhalde..
Benim polo yurtdisindan. Polo Special olarak geciyor.. en baz modeli olmasi lazim. klima elektrikli ayna, on cam elektrikli.. baska ekstra yok.. :)
Vectra 1.6i '90
Polo 6n2 1.4 16v AHW '00
Mercedes E220 CDI '03

« Yanıtla #4 : 20 Aralık 2011, 23:46:02 »
maalesef delik v.s yok :) orjinaldir ayna herhalde..
Benim polo yurtdisindan. Polo Special olarak geciyor.. en baz modeli olmasi lazim. klima elektrikli ayna, on cam elektrikli.. baska ekstra yok.. :)

Aynanın altında öne-arkaya itilince açıyı değiştiren düğme, tuş gibi bir şey yoksa ve hafif kahverengi ise karartmalı aynadır.
Ben aynanın gevşeklik problerimini bir damla japon yapıştırıcısı ile çözdüm  :tamamdir