Gönderen Konu: Arka silecek kendiliğinden çalışıyor  (Okunma sayısı 4407 defa)

Çevrimdışı Ragno

• Profili Görüntüle
Arka silecek kendiliğinden çalışıyor
« : 12 Haziran 2011, 11:14:19 »
Arkadaşlar merhaba. Geçen gün ilginç bir şey fark ettim, araç çalışırken bagajı açtığımda arka silecek çalışmaya başlıyor. Acaba bu bir özellik mi yoksa arıza mı? Hiç tecrübe eden oldu mu böyle bir şeyi?

Şöyle bir şey de var, benim bagaj lambası çalışmıyor, baktırdım ampulü sağlam, usta sviç ten dedi, ihtiyaç duymadığımdan yaptırmadım. Yani araç bagaj kapağını açtığımı anlamıyor bildiğim kadarıyla. Sileceğin çalışması bir özellikse onun da çalışmaması lazım değil mi?
« Son Düzenleme: 12 Haziran 2011, 11:20:04 Gönderen: Ragno »

Çevrimdışı suskun

• Volkswagen Türkiye
  • Hamit GÜLSOY
    • Profili Görüntüle
Ynt: Arka silecek kendiliğinden çalışıyor
« Yanıtla #1 : 12 Haziran 2011, 17:35:28 »
bagaj lambasıyla alakalı olan swic tamam ama silecekle alakalı değil 
silecek motorunun bağlantılarına baktır bir yerden şase yapıyodur bagajı açınca ondan çalışıyodur
H.G WORKS

Çevrimdışı Ragno

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 13 Haziran 2011, 02:56:07 »
@suskun81 evet sanırım bir yerden şase yapıyor. aslında büyük bir sorun değil benim için, bagaj açacağımda stop ediyorum zaten genelde. sadece özellik mi diye merak etmiştim. çok sorun olursa bir elektrikçiye gider sonucu bildiririm. cevap için teşekkürler.

Çevrimdışı humanetrea

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 27 Haziran 2011, 23:33:57 »
bagaj aydınlatması bagajın kilit mekanizmasının içinde bulun  siviçten beslenyor.bendede aynı sekilde siviç arzalı.yenisni bulamadım:D

Çevrimdışı Ragno

• Profili Görüntüle
« Yanıtla #4 : 28 Haziran 2011, 14:04:39 »
evet, benim de o sviç arızalı aldığımdan beri, ama söktürmeye değmez. zaten lamba küçük bir şey çok da fazla aydınlatma sağlayacağını zannetmiyorum.