Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: Aracınız ilk çalıştırdığınızda çalışıp elektrik kesiyorsa...  (Okunma sayısı 3077 defa)

Bu haftasonu başıma gelen bir olayı anlatacağım (başkalarınında başına gelirse diye bilgilendirme amaçlı).

-Araç: Polo 6n2

Bu hafta sonu Ilgaz gezi planıyla Ankara'dan çıkıp önce Çankırı'ya gittik. Aracı durdurup birşeyler almak için çıktık ancak döndüğümüzde araç ilk çalıştırmada çalışıyor , gaza basınca gaz yiyor ancak anında stop ediyordu 8-10 denemenin ardından kaputu açıp incelemeye başladık herşey yolundaydı.

Pazar günü olması sebebiyle usta bulamayacağımızı anladıktan sonra internetten araştırmaya başladık. ve sonunda bir yerde immobilizer ile ilgili bişeyler yazıyordu.

Sürekli yanımızda gezdirdiğimiz plastik polo anahtarını takınca araç çalışmaya başladı. Anladık ki sadece araba bozulunca değil anahtar bozulunca da yolda kalınabiliyormuş :)

Eğer araç çalışıyor ve hemen stop ediyorsa anahtarı değiştirip deneyin. IMMOBILIZER:D:D

Bol keyifli günler..

geçmiş olsun, teşekkürler  :tamamdir
Sev seni seveni hâk ile yeksan ise, sevme seni sevmeyeni Mısır'a sultan ise.

Ehli irfan arasında aradım kıldım talep, Her hüner makbul imiş, İlla Edeb illa edeb

Başlığı okuduğumda aklıma direkt  immobilizer geldi    ;D

Evet, immobilizerda bir sorun olduğunda aynen böyle oluyor. Anahtarcılar 40-50 liraya immobilizer ı kopyalayabiliyorlar.

Çevrimdışı KAAN60

• Otomobil
    2000 polo 1.6 a.c
güzel paylaşım :tamamdir
_-OĞLUM ve POLOM-_

vay bee bilgiye bak :) ben yola çıktığım zaman (uzun yol) stepneye kadar herşeyi alırım ama yedek anahtar hiç aklıma gelmedi  :-[ ulan ben  ;D teşekkürler ;)