Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: Aracımın Servis Lambası Yanıyor  (Okunma sayısı 7883 defa)

Aracımın Servis Lambası Yanıyor
« : 06 Ağustos 2010, 19:52:24 »
Arkadaşlar 2001 model 1.4 polo comforline aracım var.Arabayı ikinci el aldım,aldığım kişi herhangi bir masrafı yok bakımları yeni yapıldı dedi.bende aracımı aldıktan sonra genel bi bakıma soktum.Bakımı yapan usta herşeyin tam olduğunu ve yağ değişimine daha 5000 km olduğunu söyledi.aracım şu anda 12200 kmde.Aracı aldıktan sonra yaklaşık 1500 km trabzona gittim bi süre sonra göstergede bazı yazılar cıktı.'service input' fln yazıyodu.Trabzondaki yetkili servisi aradım bakımının geçmiş olabileceğini söyledi ama bakımları tam bu sorun neyden kaynaklanıyor olabilir.Bide göstergede çıkan yazılarda 1490.2 fln yazıyor yardm ederseniz sevinirim şimdi tşk..

Ynt: Aracımın Servis Lambası Yanıyor
« Yanıtla #1 : 08 Ağustos 2010, 20:07:13 »
Arabanız 15000km'de bir kilometre ekranında servis uyarısı, 10000km'de bir yağ uyarısı verecek şekilde programlanmıştır. Sayaçların sıfırlamasının nasıl yapılacağını aratın bulursunuz.

« Yanıtla #2 : 08 Ağustos 2010, 22:14:04 »
Kardeşim bu bir sorun değil sadece araca progrmlanmiş servis kilometresinin geldiğini söylüyor. Dediğine göre bakımları tammış.O yazinin gitmesini istiyorsan teknik bir ustaya gidersen aracin kullugun altindaki jak girisini pc bagliyip yapiyorlar.
Bnde bakimlari yaptirmistim.130 binde bu yazi yazdi ustama goturdum zaten o bakimlari yapmis oldugu icin o yaziyi sildi.(dediğim Şekilde)

« Yanıtla #3 : 09 Ağustos 2010, 15:29:23 »
saolun arkadaşlar bakımları tam trabzondaki Volkswagen serviside aynı şeyi söyledi.Artık bilgisayara bağlatıp sildiricez.

« Yanıtla #4 : 09 Ağustos 2010, 23:19:29 »
Teknik servise gitmeden gerek yok sadece pc ye bağlantı yapabilen bir ustaya gitsen yeterli...
Usta jakın nerde olduğunu sorarsa küllüğü kaldırdığında altında ;)

« Yanıtla #5 : 09 Ağustos 2010, 23:36:12 »
biliyorm jakın yerini benim bakım yaptırdığım ustadada vardı program ama silmeyi unutmuş herhalde yinede cok saolun arkadaslar..
faydalı bi sayfa olmuş..

« Yanıtla #6 : 22 Ağustos 2010, 17:01:28 »
Kilometre sıfırlama düğmesine basılı tutup kontağı çevirerek sen de silebilirsin. Forumu bir tara.

« Yanıtla #7 : 24 Ağustos 2010, 22:23:52 »
Aracın genel bakımı gelmiş arkadaşlar bursadaki vw servisine götürdüm filtreleri buji ve yağı değişti servis yazısınıda sildirdim toplam 200 TL tuttu merak edenlere  :)
Yardımlarınız için teşekkürler hepinize..

« Yanıtla #8 : 21 Eylül 2010, 00:35:01 »
Kilometre sıfırlama düğmesine basılı tutup kontağı çevirerek sen de silebilirsin. Forumu bir tara.
forumda tarattım ama bulamadım bir türlü,forum içi link verebilirmisiniz.
Bilseydi Mecnun VW sevgisini severmiydi Leyla zillisini :)http://www.ressim.net/upload/dc0c4351.jpg

« Yanıtla #9 : 21 Eylül 2010, 21:56:12 »
Kullanım kitapçığının ilgili sayfası:
Hotfile.com: One click file hosting: polo.png

« Yanıtla #10 : 24 Eylül 2010, 00:53:18 »
Kullanım kitapçığının ilgili sayfası:
Hotfile.com: One click file hosting: polo.png
teşekkürler dostum.aynısı benim kitapçıkta da yazıyormuş insan bir açıp okur değilmi.teşekkürler tekrar
« Son Düzenleme: 24 Eylül 2010, 00:59:40 Gönderen: genco67 »
Bilseydi Mecnun VW sevgisini severmiydi Leyla zillisini :)http://www.ressim.net/upload/dc0c4351.jpg