Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: Arac göğüsten su alıyor  (Okunma sayısı 6171 defa)

Arac göğüsten su alıyor
« : 03 Mart 2014, 20:52:23 »
Değerli arkadaşlar öncelikle iyi akşamlar herkese kazasız belasız sürüşler dilerim.Sorunuma gelince 2001 Polo 62N sahibiyim aracım torpidonun altından yağmur yağdığında paspasın üzerine su damlatıyor .Ön cam alt tarafında bulunan siyah plastik  sıcaklardan aralanmış acaba ordan sızıntı olabilirmi bulamadım ama başına böyle bir olay gelen varsa yardımcı olursa çok sevinirim tekrar ıyı akşamlar.
ALLAH, DİN, BAYRAK, VATAN VE ATATÜRK SEVGİSİ KALPTENDİR. BU DEĞERLER SİYASET İLE ÖLÇÜLEMEZ. SİYASET ÜSTÜDÜR.TARTIŞILAMAZ…..

Çevrimdışı gkhan35

Otomobil
    polo 6n
Ynt: Arac göğüsten su alıyor
« Yanıtla #1 : 04 Mart 2014, 01:54:46 »
bizim 6n lerde ön silceklerin ordaki plastıgin içinde yani beynin oldugu yerde hem solda hemde sagda yamur gider kanalları var onlar tıkandıgı zaman su tahliyesi olmadıgı için içeri su alır ama 6n2 de nasıl bilmiyorum yinede bakmakda fayda var

« Yanıtla #2 : 04 Mart 2014, 10:44:14 »
hocam polen filtresini ve filtreyi tutan platik altlığı söküyorsun (2 tane plastik somun tutuyordu diye hatılıyorum) buraya biriken yaprak toz pislik çamur ne varsa temizliyorsun akıntı geçiyor  ;) sağ taraf paspasa akıyorsa sorun %90 buradan, şoför tarafında da akma varsa ön camın alt ucuna denkgelen kabarmış plastiği biraz daha aralayıp altını mümkün mertebe temizliyorsun, cam veya kaporta silikonu ile (hırdavatçılardaki olmaz) izole edip keyfine bakıyorsun. sağdaki kalorifer motorunu, soldakide sigprta kutusu ve dolayısıyla tüm tesisatı elimize almaya sebep olabilir.. geçmiş olsun.  :tamamdir
Sev seni seveni hâk ile yeksan ise, sevme seni sevmeyeni Mısır'a sultan ise.

Ehli irfan arasında aradım kıldım talep, Her hüner makbul imiş, İlla Edeb illa edeb

« Yanıtla #3 : 04 Mart 2014, 12:43:48 »
 :tamamdirevet salih bey kardeşim göğsu açtım  baktım o sileceklerin civatasını altındaki plastiğin altında komple toz çamur tabakası oluşmuş onu temizledim.şimdilik oldu sanırım kuruyunca su döküp deneyeceğim.sağ paspasa polen filtresının altından fan pervanesinin ordan giriyor oraya su göllenmişti salih bey kardeşim.fakat ön cam silgeç kollarının altındaki plastik cama tam yapışık değil kediler tırmalaya tırmalaya orayı açmışlar belkide oradan sızdırıyor olabılır gece kontrol ettim yağmur yağarken damla seri şekilde devam etti.Salih bey kardeşim tekrardan teşekkürler ıyı günler dilerim ıyıkı varsınız.:)
« Son Düzenleme: 04 Mart 2014, 12:44:12 Gönderen: acn10 »
ALLAH, DİN, BAYRAK, VATAN VE ATATÜRK SEVGİSİ KALPTENDİR. BU DEĞERLER SİYASET İLE ÖLÇÜLEMEZ. SİYASET ÜSTÜDÜR.TARTIŞILAMAZ…..

« Yanıtla #4 : 04 Mart 2014, 12:57:13 »
Salih hocam vallahi hızır gibi yetişmişsiniz  ;) Sizin gibi birde usta edinemedim ya yanarım yanarım ona yanarım.

« Yanıtla #5 : 04 Mart 2014, 13:02:42 »
Salih hocam vallahi hızır gibi yetişmişsiniz  ;) Sizin gibi birde usta edinemedim ya yanarım yanarım ona yanarım.
Gerçekten çok değerli ve yerinde tavsiyeleriyle usta  :tamamdir

« Yanıtla #6 : 04 Mart 2014, 18:07:28 »
Bizim bir arkadaşta da aynı sıkıntı oldu ford focus da polen filtresini değiştirirken usta tam düzgün monte edememiş sağ paspas bölümü hep su dolmuştu tabi baya hararetli bir görüşme sonrasın haloldu :D
JazzBlue Mk4 Golf

« Yanıtla #7 : 05 Mart 2014, 11:13:12 »
yok yav ne ustası arkadaşlar, bende sizin gibi kullanıcıyım sadece  :) aynı şeyleri daha evvel yaşamış olmak veya yaşayanları görmek  :tamamdir
ama gittiğim ustayı gerçekten tavsiye edebilirim. adamakıllı usta bulamamış arkadaşlar varsa bu adam sayılılardan  ;)

Ehli irfan arasında aradım kıldım talep, Her hüner makbul imiş, İlla Edeb illa edeb

« Yanıtla #8 : 05 Mart 2014, 11:14:08 »
:tamamdirevet Salih bey kardeşim tekrardan teşekkürler ıyı günler dilerim ıyıkı varsınız.:)

Rica ederim, sizlerde iyiki varsınız  :sevgi:

« Yanıtla #9 : 05 Mart 2014, 17:32:42 »
yok yav ne ustası arkadaşlar, bende sizin gibi kullanıcıyım sadece  :) aynı şeyleri daha evvel yaşamış olmak veya yaşayanları görmek  :tamamdir
ama gittiğim ustayı gerçekten tavsiye edebilirim. adamakıllı usta bulamamış arkadaşlar varsa bu adam sayılılardan  ;)

Açıkcası ben çok isterim. Ondan önce sizlede tanışmak istiyorum  :) Led'leri ne zaman vereceğim ?

« Yanıtla #10 : 05 Mart 2014, 22:54:41 »
Açıkcası ben çok isterim. Ondan önce sizlede tanışmak istiyorum  :) Led'leri ne zaman vereceğim ?

aynen, müsait olduğunuz bir akşam balgat dolayları olabilir veya haftasonu buluşabiliriz biyerlerde, telefonunu kaydedemiştim hocam kusuruma bakma.

« Yanıtla #11 : 20 Eylül 2014, 09:05:34 »
Iyı günler.Benım araçta sag taraftan torpıtonun olduğu yerden su alıyordu.Yagmur kanallarını actıp Su aladı.
Ama benım soyle bır sorunum Devam edıyor.Yagmurlu havada Gostergelerdekı Butun Arıza Lambaları 1sn Yanıp sonuyor.Sorun Ne olabılır.Beyne Poset Sardım Hala devam edıyor.