Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: araç alırken dikkat!!!  (Okunma sayısı 4478 defa)

araç alırken dikkat!!!
« : 18 Mayıs 2011, 01:15:34 »
merhaba arkadaşlar aranıza yeni katıldım.öncelikle forumu çok beğendim ve faydalı buldum.bende sizinle yaşadığım kötü bi tecrübeyi paylaşmak istedim.bundan 1,5 yıl önce 14000 tl ye  2001 polo trendline aldım.aracı izmirde bulunan ve çok bilinen s.nezir otoya gösterdik. arçta sadece ön çamurluğun uç kısmında lokal boya olduğu, diğer yerlerini ise tamamen boyasız ve orjinal olduğu söylendi.bizde güverek aldık.dün periyodik bakım için aynı yere gittim.boyacı ustayla konuşurken tesadüfen kaputun boyalı olduğunu söyledi.inanmadım.sonra cihazla baktılar,kaputun haricinde sağ sol ön kapıve bel altı tamamen,bagajda ise lokal boya olduğunu söylediler.hemen servis sahibinin yanına gitim,nasıl böyle bişey olduğunu sordum.araca bakan ustanı işi bıraktığını,kendilerinin böyle bi hata yapmayacaklarını söyledi.yani bi çözüm alamadım.sizce ne yapmam gerekiyor?söylediğim yerlerde çizikten dolayı boya var,darbe ve değişen yok.sizce aracın değeri düşermi?artık bunda sonra araç alırken güvenilir ,düzgün ve dürüst bir servis bulmam gerekiyor......

Ynt: araç alırken dikkat!!!
« Yanıtla #1 : 18 Mayıs 2011, 01:33:51 »
        Hoşgeldiniz aramıza, öncelikle  şahsi görüşüm 2001 model bir aracın  10yıl boyunca sadece tek bir parçasında lokal boyalı olması genel olarak pek alışa gelmiş bir durum değil zaten.Böyle durumlarda bakmanız gereken husus değişen parçası olup olmadığıdır.Gerçekten çizikten dolayı lokal boya varsa korkmak yersiz bana kalırsa neticede 10yaşında bir araç.Önemli olan bir kazasının olmamasıdır.Ek yerlerine birleşim noktalarından iyi bir ekspertizle herşey anlaşılır.Plakadan kontrol ettirdinizmi?
« Son Düzenleme: 18 Mayıs 2011, 01:36:53 Gönderen: Aksel_TR »

« Yanıtla #2 : 18 Mayıs 2011, 01:54:50 »
öncelikle yanıtladığınız için teşekkürler.araçta bir parçada değil,kaput,ön iki kapı ve bel altında boya varmış.plakayı sorgulattım sadece 500 tl lik bi hasar gözüküyor.değişeni yok.ama yinede üzüldüm :-[

« Yanıtla #3 : 18 Mayıs 2011, 02:47:23 »
Ne deseniz haklısınız ,başta araç size söylendiği gibi çıkmadı neticede :-\.Tabi siz geri gidip daha başka taraflarında aracın boya olduğunu söylediğiniz zaman bahane uydurdular haliyle tipik memleket manzaraları 2.el e güven olmuyor bu yüzden.Eski aracımdan bilirim ,vaktiyle tüm acemiliğimi o araçla atmıştım.500tl lik görünen hasarda aşşağı yukarı  bir veya 2 parçaya doğrultma artı lokal boyadır diye tahmin ediyorum.

Bu arada  forumun Sohbet kısmında İzmir 22 mayıs buluşma konusu var.  park bornovada toplanılacak bilginize 8)Saygılar

« Yanıtla #4 : 18 Mayıs 2011, 11:25:43 »
katılmaya çalışacağım inşallah,bana yakın zaten.ilginiz için teşekkürler...