Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: Araba 2 hafta yattıktan sonra ...  (Okunma sayısı 5140 defa)

Araba 2 hafta yattıktan sonra ...
« : 13 Ekim 2008, 11:50:16 »
2002 6n2 trendline polom var
Şirket aracını kullandığımdan poloma sadece hafta sonları falan biniyorum. Bu pazar ilk defa 2 hafta aradan sonra marşa bastım. Arabayı aldığımdan beri çalışmama problemi hiç olmamıştı kontağı tek çevirmede hemen calısırdı ilk defa 4-5 kere uğraştırdı beni. Ama gün boyunca bir daha problem cıkamadı. Nedir bunun derdi bi yorumu olan var mı?

Ynt: Araba 2 hafta yattıktan sonra ...
« Yanıtla #1 : 13 Ekim 2008, 17:39:31 »
Akün bitmiş olabilir. Ara kablo kullanarak çalıştırmayı dene istersen

« Yanıtla #2 : 13 Ekim 2008, 18:17:09 »
bu çok normal. telaşlanacak bir durum yok. 6 yıllık arabadan bahsediyoruz. ilk akla gelen akü tabiki.

« Yanıtla #3 : 13 Ekim 2008, 21:14:11 »
Aynı olay benim de başıma geldi. Yaklaşık 10 gün arabayı hiç çalıştırmamıştım. Bir gün bi baktım araba da tık yok. İtekleyerek çalıştırdık. Aküyü şarj ettirdim ama fayda etmedi. Ben de aküyü değiştirdim. Şimdi çok iyi tek seferde alıyor.Sanırım bir akünün ömrü 4 ya da 5 yıl. Akünün durumuna bakıp zamanı gelince değiştirmek lazım. Yoksa bir gün tenha bir yerde bırakabilir bizi Allah korusun.

« Yanıtla #4 : 13 Ekim 2008, 22:05:31 »
tenhayı geçtim. bugun çok işlek bir caddede bile yolda kalsak takviye kablosu bulunmuyor kimsede. taksicilere kalıyoruz. o yuzden herzaman stepnenin yanında takviye kablosu taşımak şart. akü ömrünü yitirmeden önce ilk sinyalleri veriyor zaten. araç tekleyerek marşa basıyor, teybii açınca farlar kısılıyor vs vs.

Çevrimdışı ozmo

• 96 Polo 1.6
« Yanıtla #5 : 13 Ekim 2008, 22:17:35 »
ne yazıkki aracın en önemli parçalarında birine gereken ilgiyi hiç bir zaman göstermiyoruz arada sırada akünün suyuna baksak aslında akü bizi baya uzun bir süre götürebiliyor o yüzden ayda bir suyuna bakmak gerekli

« Yanıtla #6 : 13 Ekim 2008, 22:57:32 »
bakım gerektirmeyen akülerin içine kafanıza göre saf su ya da asit doldurmanızı tavsiye etmiyorum, içinde asit ve saf su oranının olması gerekn bir değer var, elinizde bome dedikleri zımbırtıdan olmalı ve ne kadar asit ne kadar saf su gerektiğini o alete göre belirlemeniz laızm ama uğraşılacak iş değil ...

« Yanıtla #7 : 13 Ekim 2008, 23:10:39 »
Bi yerden elektrik kaçağın olabilir.

« Yanıtla #8 : 14 Ekim 2008, 11:30:57 »
En kral akü takviye kablosu 15-20 YTL .O kadar pahalı birşeyde değil.
Ayrıca araçta sonradan bağlanan lambalar açık kalmış olabilir,bazen bagaj lambaları da yanık kalıyor

Çevrimdışı ozmo

• 96 Polo 1.6
« Yanıtla #9 : 14 Ekim 2008, 13:43:41 »
bakım gerektirmeyen akülerin içine kafanıza göre saf su ya da asit doldurmanızı tavsiye etmiyorum, içinde asit ve saf su oranının olması gerekn bir değer var, elinizde bome dedikleri zımbırtıdan olmalı ve ne kadar asit ne kadar saf su gerektiğini o alete göre belirlemeniz laızm ama uğraşılacak iş değil ...
valla aküde gösterge var her ne kadar bakımsızda deseler bakım istiyor arasıra su eklemek yada asit eklemek çözüm olabiliyor.