Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: Acill Yardım Lütfen  (Okunma sayısı 6634 defa)

Acill Yardım Lütfen
« : 13 Mayıs 2011, 09:30:46 »
Arkadaşlar arabam 2000 polo 1.4 
Arabayla şehir içinde dolaşırken hararet yaptırdım fan çalışmamış. Arabanın hareti geçmeyince usta getirdim bunun devir dayımı çalışmıyor dedi. Termostat ve devirdayım değişti. araba rahatladı. akabinde aynı gün hava filitresi bujiler değişti ve aynı gün gaz ayarı yaptırdım .
Sorun şu SABAHLARI marşa bastığımda hemen almıyor motor pat pat diye ses yaparak zor çalışıyor ısınıp tüpe geçince birşey kalımıyor. sorun neden kaynaklanmış olabilir.

Çevrimdışı barut

Ynt: Acill Yardım Lütfen
« Yanıtla #1 : 13 Mayıs 2011, 16:29:10 »
benzin pompası ile ilgili bişey söyledimi ustan ?

« Yanıtla #2 : 13 Mayıs 2011, 20:22:54 »
Sebebi bir çok şey olabilir. Değişen bujiler, bujileri değiştirirken belki zarar görmüş olan buji kabloları ve hararetli sürme sonucu oluşabilecek problemler. Sonuncusunu farketmemek çok zor olur herhalde, hararet sonucu kapak ya da conta zarar gördüyse egzosttan bembeyaz duman atar araba çalıştığı sürece. Diğerleri de biraz can sıkan problemlerdir ama ısındıktan sonra geçiyorsa bir süre daha bekleyin. Uzun bir süre devam eder ve sizi çok rahatsız ederse bir servise götürün aracınızı. Olası problemleri değişen parçalar ve olaya göre söyledim, belki de bambaşka bir nedeni vardır :)

« Yanıtla #3 : 13 Mayıs 2011, 21:13:13 »
hararet yapınca aracı hareket ettirmedim olduğu yerde bıraktım. durumu ustaya anlattım yarın bakacak hayırlısı bakalım.

« Yanıtla #4 : 16 Mayıs 2011, 18:52:21 »
sonucu da yazarsanız kullanıcılar için yararlı olabilir

« Yanıtla #5 : 17 Mayıs 2011, 10:41:09 »
Arkadaşlar ustamız arabamıza baktı. problem kendini göstermediğinden araba soğukken bakmamız gerekiyor dedi Pazartesi arabayı kendisi çalıştırmayı denedi aynı sorun devam etti (marşa bastığımızda çalışmama boğuk motopr sesi ve arada motorda pat pat diye ses 5-6 defa maraşabastıktan sonra çalışıyor gaza geçince rahatlıyor yani benzinde motor ısıunana kadar rahatsızlık var.) ustamız bunun benzini yarım depo yapıp içine bir ilaç atalım enjektörler ve benzin güzergahında biriken pislikler temizlensin düzelmezse benizn pompası ve enjektörlerde olabilir dedi. şu an ilacın gelmesini bekliyoruz. bulunduğum  ilçemizde özel servis yetkili servis yok. gelişmeleri yaacam

« Yanıtla #6 : 23 Mayıs 2011, 09:59:56 »
ustayı değiştirdim.
yeni usta hararet müşürünü değiştirdi ve sorun kalmadı kafam rahatladı. teşekkür ederim.

« Yanıtla #7 : 23 Mayıs 2011, 13:35:05 »
Sorunun küçük bir şey olduğuna sevindim, geçmiş olsun :)

« Yanıtla #8 : 25 Mayıs 2011, 12:48:57 »
usta var ustacık var :) geçmiş olsun .
Best Of PoLo Highline

Çevrimdışı barut

« Yanıtla #9 : 25 Mayıs 2011, 13:01:37 »
motorsikletle dünya turunda olan bir abimiz var etiyopyada benzin hortumunda sorun oluyor ama hiç dert etmiyor neden mi ?

yola çıkarken ustası içinde bilya olan bir hortum veriyor. Benzin hortumunda bir sorun olursa kes bunu ekle o arada da tamiratını yaparsın benzinin kaçmaz diyor. Bu tip usta lazım bizlere işte  :t

« Yanıtla #10 : 25 Mayıs 2011, 13:04:27 »
Nadir bulunan ustalar ;)
Best Of PoLo Highline

« Yanıtla #11 : 27 Mayıs 2011, 13:50:12 »
Teşekkür ederim arkadaşlar böylece ustanın ne kadar önemli olguğunu bir defa daha anlamış olduk.

Çevrimdışı nakres

• http://www.vwpasa.com/
« Yanıtla #12 : 27 Mayıs 2011, 16:15:55 »
bazı ustalar boşa zaman ve para harcatırlar ...

bazı ustalar tecrübelidirler  belki size göre cok küçük bir işlem yapmışlardır fakat arızayı çok basit olarak giderdiği için sadece bir siftah atıp çıkmak istersiniz  1 tl bile veren insanları görüyorum :)  mesleğin ve tecrübenin değerini hakkını verecek insanlar olur ise kaliteli ustalar  mesleklerini icraya devam edebilirler.aksi ta
!!!!MECNUN  BİLSEYDİ VW SEVGİSİNİ SEVERMİYDİ LEYLA ZİLLİSİNİ...?????...!!!!
    http://www.vwpasa.com/   
    http://www.andcarotomotiv.com]Andcar Otomotiv Hizmetleri[/fon

Çevrimdışı TEYOLOGY

Otomobil
    (fırsatı bulur bulmaz tekrar Vag'dayım)
« Yanıtla #13 : 27 Mayıs 2011, 17:44:46 »
o kadar ilginç ki. işyerimden çıkmadan önce tam bu başlığı okuyordum. bilgisayarı kapattım. işyerimde çalışan komşumuzun aracına bindik (fiat stilo). arabayı çalıştırdığında aynı belirtileri verdi. benzindeyken düzensiz çalışma pat pat ses. başına aynı olay gelmiş daha önce ondan sonra çözemedik bir süredir böyle dedi. ben de burada okuduklarımı aktardım. hararet müşirini kontrol ettir dedim. bakalım yarın bir sanayi yapacak herhalde.

çok teşekkürler.

bilgi paylaştıkça çoğalır. paylaşım için teşekkürler.
Kamış ses verince ney oldum sanır, İplik gerilince yay oldum sanır.
Sarayda oturmakla padişah olmaz kişi,
Abdal ata binince bey oldum sanır.