Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: ABS İkaz Lambası ve Birkaç Soru...  (Okunma sayısı 24442 defa)

ABS İkaz Lambası ve Birkaç Soru...
« : 03 Ocak 2011, 02:18:50 »
Arkadaşlar merhaba;

Bende 2001 Polo 1.4 Comfortline var. Aracı almadan önce sahibi "ABS ikaz lambası yanıyor arada bir, servise götürdüm sağ arka ABS sensörünün değişmesi lazımmış, ben sana 200 TL bırakıyorum Antalya'ya gittiğinde baktırırsın" dedi.

Antalya'ya gelene kadar bir defa olsun lamba yanmadı.

Aracımı özel servise götürüp baktırdığımda ABS'de herhangi bir problem olmadığını söylediler, ben de o parayla fren balatalarını filtreleri falan değiştirdim.

Şu sıralarda ABS ikaz lambası ara ara yanıp sönüyor kendiliğinden. Hatta dün giderken 3 defa sinyal vererek hem ABS hemde EL FRENİ lambası yandı. Hemen ustayı aradım, hidroliği kontrol et dedi, ettim, yeterli hidrolik vardı araçta. 10 dakika geçtikten sonra da kendiliğinden söndü ABS ikaz lambası.

Soru 1: Sensör değişimi işi çözer mi? (Başka bir özel serviste her zaman sensör değişimine gerek yok, çıkartır temizleriz gider sorun demişti)

Soru 2: Hem sesli ikaz hem de ABS & El Freni göstergesinin yanması neye işarettir?

Soru 3: 2500 devirden ve 60km hızdan sonra -şanzımandan sanırım- "ııııı" diye uğultulu bir ses geliyor gaza dokundukça... Bu neye alamettir?

Soru 4: Bu aracın orijinal hoparlörleri kaç Watt acaba? Kafama göre 17cm hoparlör aldıktan sonra daha düşük ses verecek bir hoparlör takmış olmak ve boşu boşuna kapı içini açtırmak istemiyorum...

Bu konularda yardımcı olursanız ve bilgilerinizi paylaşırsanız sevinirim...

Şimdiden teşekkürler, mutlu günler...

Ynt: ABS İkaz Lambası ve Birkaç Soru...
« Yanıtla #1 : 03 Ocak 2011, 03:08:45 »
valla uzun uzun cevap yazmaya üşendim aynı konu daha sabah geçmişti aşağıdaki linkten takip edebilirsiniz :)

ABS LAMBASI NEDEN YANABILIR??

« Yanıtla #2 : 03 Ocak 2011, 22:46:39 »
cevap1:olabilir de olmayablir de sensörün durumuna göre
cevap2:fren sisteminde arızaya işarettir ustaya baktırmak gerekir ustaya,anlayana herkes usta olmuş zaten
cevap3:pek iyiye alamet değildir usta net cevabı verir şanzımanda problem olma ihtimali yüksek her viteste de yapıyorsa
cevap4:net bir bilgim yok
hoperlör işi ses sitemi işi çok karmaşık bir iştir heleki sadece watt ile
sadece yüksek watt lı hoperlör alarak sesi çoğaltamazsınız onu besleyecek çıkış gücüne de gerek var

kolay gelsin aracınız hayırlı uğurlu olsun kazasız belasız güle güle kullanın
« Son Düzenleme: 13 Şubat 2011, 15:59:58 Gönderen: maverick »
SÜRAT FELAKETTİR

HERKESE KAZASIZ BELASIZ SÜRÜŞLER DİLERİM

« Yanıtla #3 : 05 Şubat 2011, 19:22:16 »
akünün üstünde bulunan 4 adet sigortayı değiştirif tekrar arızanın olup olmadığını gözleyin

« Yanıtla #4 : 12 Şubat 2011, 03:16:25 »
arkadaşıma katılıyorum. aynı sorun bende de vardı. akünün üzerindeki sigortaları wd40 ile temizledim birini de değiştirdim. ışık 4 yıldır yanmıyor:) umarım sana da yardımcı olur.

« Yanıtla #5 : 15 Nisan 2011, 21:37:49 »
arkadaslar aynı sorun bende de oldu buradan okudum akunun uzerındekı sıgortaları degıstırdım duzeldı buradan yorumlarını paylasan arkadslardan Allah razı olsun yoksa abs beynını actırıcaktım..

« Yanıtla #6 : 16 Nisan 2011, 10:02:18 »
VAY ARKADAŞ
adam konuyu 3 ocakta açmış
sormuşta sormuş
arkadaşlar da yardımcı olmaya çalışmışlar cevap yazmışlar
geri dönüş yok ohhh ne güzel
SÜRAT FELAKETTİR

« Yanıtla #7 : 17 Nisan 2011, 13:43:35 »
katılıyorum....
Bilseydi eğer Mecnun, VOLKSWAGEN sevgisini;

Sever miydi o vakit, Leyla zillisini?

« Yanıtla #8 : 26 Nisan 2011, 01:52:34 »
yahu ne kızarsınız  ???
girmiyorum epeydir internete birincisi bu ikincisi de başka bir arkadaş daha açmıştı buna benzer bir konu, oraya bir şeyler yazmıştım.
elbette teşekkürler yardımcı olan arkadaşlara.
abs sorunu arkayı 3lediğim zaman devam ediyor, ağırlığı yiyince kesin yanıyor bi kasisten sonra.
2.problemi bir daha yaşamadım
3.problem hala sürüyor, elime para geçtiğinde yaptıracağım

teşekkür ederim arkadaşlara ama bu kadar siteme gerek yoktu...  :(

« Yanıtla #9 : 26 Nisan 2011, 14:49:35 »
 :)
SÜRAT FELAKETTİR

« Yanıtla #10 : 27 Nisan 2011, 02:44:10 »
yahu ne kızarsınız  ???
girmiyorum epeydir internete birincisi bu ikincisi de başka bir arkadaş daha açmıştı buna benzer bir konu, oraya bir şeyler yazmıştım.
elbette teşekkürler yardımcı olan arkadaşlara.
abs sorunu arkayı 3lediğim zaman devam ediyor, ağırlığı yiyince kesin yanıyor bi kasisten sonra.
2.problemi bir daha yaşamadım
3.problem hala sürüyor, elime para geçtiğinde yaptıracağım

teşekkür ederim arkadaşlara ama bu kadar siteme gerek yoktu...  :(

Arkadaşlar yanlış anlamışlar sizi :) Bu siteye girip 1-2 soru sorduktan sonra hiç bir şey yazmayan ve çekip giden o kadar çok insan var ki, belirli bir zaman geçince artık o şekilde anlaşılıyor. Siz de internete giremeyince bu şekilde anlaşılmış, kusura bakmayın :)

« Yanıtla #11 : 27 Nisan 2011, 20:24:57 »
kusura bakmayın yanlış anlamışız sizi, atego doğru söyler. saygılar...
Bilseydi eğer Mecnun, VOLKSWAGEN sevgisini;

Sever miydi o vakit, Leyla zillisini?

« Yanıtla #12 : 03 Haziran 2011, 18:29:59 »
aynı sorun bende de vardı kaç kişiye gittiysem akü beyni abs pompası inecek felan felan bir sürü masraf istediler, iyice araştırdım akünün üzerinde bulunan sigorta kutusundaki sigortalar zamanla çürüyormuş değiştirdim sigortaları şeytan kulağına kurşun bir daha yapmadı.

Çevrimdışı 06onur

• Otomobil
    golf tsi 122ps +LPG
« Yanıtla #13 : 04 Haziran 2011, 15:56:37 »
fren hidloği de değişmesi gerekebilir, pas yapıyoroda ışık yaktırıyor çok uzun süre değişmezse ozaman sisteme zarar verebiliyor
YAKIT YİNE ARTTI!!!! BENZİN 5.09TL LPG 2,71
2010DA BENZİN:3,30 LPG:1.80 di