Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: 90.000 km - Yetkili Servis Ücreti  (Okunma sayısı 12452 defa)

90.000 km - Yetkili Servis Ücreti
« : 03 Ekim 2007, 17:40:39 »
Arkadaşlar Merhaba.

2.El 2001 Model POLO 1.4 100hp benzinli araç sahibiyim.Polo ilk arabam ve tamir,servis konularında oldukça cahilim diyebilirim. Bu yüzden ilk bakımı yetkili servise yaptırmak istedim. Bir bakıma aracı sıfırlamak istedim.
Zaten elimden geldiğince forumu takip edip ufak tefek sorunların üstesinden gelmeye çalışıyorum. Aracımı 95.000km'de aldım şu anda 99.000km'de. Bugün aracımı 90.000 km bakımı için yetkili servise verdim. Standart 90.000 bakımı haricinde ;

- Fren Hidroliği
- V Kayış Gergisi
- Arka disk balataları
- Su Pompası ve Antifriz.
- Sağ Sol arka amortisör lastikler

değişmesi gerektiğini söylediler. Benim şikayetim aracın 1.vitese zor geçmesi. Sürekli bir takılma oluyor 1.vitese takarken. Servis ücreti olarak 1450 YTL fiyat biçtiler ( Carbon clean + Motor Koruma dahil ). Sizce fiyat yetkili servis için normal mi? Gerçi bu fiyat üzerinden indirim yapabileceklerini söylediler. Ama henüz konuşamadım indirim için. Birde bu bakımdan sonra klasik bakımları yaptırabileceğim bir usta tavsiyesi verebilir misiniz? Bakırköy'de ikamet ediyorum bana yakın yerlerde usta olması çok iyi olur. Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

Sevgiler & Saygılar
-ilker
« Son Düzenleme: 03 Ekim 2007, 17:52:34 Gönderen: megablast »

Ynt: 90.000 km - Yetkili Servis Ücreti
« Yanıtla #1 : 17 Ekim 2007, 15:53:25 »
ben standart 90 bin + ön disk balataları ve gergiler dahil  vw servisine 780 ytl yaptırdım Ağustos 2007

Ynt: 90.000 km - Yetkili Servis Ücreti
« Yanıtla #2 : 26 Ekim 2007, 21:11:08 »
 Benim şikayetim aracın 1.vitese zor geçmesi. Sürekli bir takılma oluyor 1.vitese takarken.

benımde vıteslerde problem vardı  basta gerı vıtes ve 1,vıtes zorluyordu ozel servıse gıttım vıtes yayı var uzun ince bı cubuk,cubugu kaplayan plastık parca vardı yarısı kopmus o degısecek dedıler (125 ytl) sonra benım bı abim vardı vw ustası o cubugun ustune plastık parca monte ettı(2 paket sıgara Smiley) sımdıde 5,vıtes zorluyor + eger sehır ıcınde cok vıtes degıstırdıgım zaman bu sefer 1, vıtes zorlamaya baslıyor + gerıye takarkende acayıp sekılde gırclıyor.Akılalmaz  bı durum gıdıcem tekrar ama usengeclıkten boyle ıdare edıyorum.