Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun. Aktivasyon epostanız mı yok?

Gönderen Konu: 6n2 Yan Ayna Sökümü  (Okunma sayısı 4240 defa)

6n2 Yan Ayna Sökümü
« : 14 Eylül 2011, 13:01:45 »
Öncelikle Merhaba

6n2 Polonun yan ayna kabını nasıl sökebilirim? Sadece boyalı yeri alttaki siyah yerle birlikte değil.Biraz uğraştım  klipslidir falan diye ama hiç bir hareket yok.
Yardımcı olabileceklerrr :)

Ynt: 6n2 Yan Ayna Sökümü
« Yanıtla #1 : 14 Eylül 2011, 13:23:38 »
Denemedim ama mutlaka tırnaklıdır,  sağdan soldan az kastırın belli eder yerini.

« Yanıtla #2 : 21 Eylül 2011, 22:08:19 »
aynanın alt kısmında yıldız tornavida ile açılan bir veya iki adet vida var, önce onları sökmeniz gerekiyor, sonra aynayı söküp daha sonra ayna kabını yukarı doğru çekerek çıkarabilirsiniz. aynayı söktükten sonra içeride ayna kabını gövdeye bağlayan bi yıldız vida daha var onu sökmeyi unutmayın. içeride elektronik aksam, rezistansın ve ayna motorunun basit soketleri var. biraz narin bir parça, dikkatli olmak lazım. kolay gelsin. saygılar...
Bilseydi eğer Mecnun, VOLKSWAGEN sevgisini;

Sever miydi o vakit, Leyla zillisini?

« Yanıtla #3 : 26 Eylül 2011, 20:00:45 »
Cevap için teşekkürler. Aynanın altındaki vidaları açmaya çalıştım vidalar 10 yıldır sökülmediği için yerine kaynamış.Müsait bir zamanda iyice zorlamayı düşünüyorum.Ve ayna camını  yeniden takarken bir sorun yaşamam değil mi ? :)

« Yanıtla #4 : 29 Eylül 2011, 18:32:46 »
civatalara pas çözücü sprey sık wd40 vb. başlarını bozarsan hepten mort olur :'(
Sev seni seveni hâk ile yeksan ise, sevme seni sevmeyeni Mısır'a sultan ise.

Ehli irfan arasında aradım kıldım talep, Her hüner makbul imiş, İlla Edeb illa edeb

« Yanıtla #5 : 29 Eylül 2011, 18:39:40 »
teşekkürler yarın alıp deneyeceğim :)